פורומים ארכיון שידורים לוח שידורים הפוך לעמוד הבית  
חמש בערב ראשי| התוכנית האחרונה | צור קשר | RSS | ארכיון התוכנית
 

שירי גורמן מתנגדת לחיסון נגד פוליו: "אני לא מוצאת שום סיבה סבירה לפחד מהנגיף"

מקימת הקבוצה בפייסבוק "אימהות אומרות 'לא' לחיסון הפוליו המוחלש" מסבירה מדוע היא מתנגדת לחיסון שעל-פי עמדת משרד הבריאות עשוי להציל אלפי ילדים מהידבקות - האזינו

05/08/2013   /  1129 


ליאת בלכטובסקי מלכא

מבצע חיסון הפוליו יצא היום לדרך בדרום, ועשרות אימהות מודאגות כבר לקחו את ילדיהן לתחנות החיסון כדי להגן עליהם מהחיידק האלים. אך למרות האזהרות שפרסם משרד הבריאות הורים רבים עדיין נמנעים מלחסן את ילדיהם.

קבוצת אימהות הגדילה לעשות והקימה בפייסבוק את הקבוצה 'אמהות אומרות לא לחיסון הפוליו המוחלש'. הקבוצה קוראת להורים להימנע מהחיסון ומספקת לגביו מידע חדש ושונה מהמידע שמעניק משרד הבריאות. שירי גורמן, ממקימות הקבוצה מסבירה "הקבוצה נוסדה עבור הורים שחיסנו את ילדיהם בחיסון המומת, הילדים מוגנים מהחיסון של הפוליו ואמורים לקבל חיסון מוחלש. אני רוצה להדגיש אני מדברת על מתן חיסון מוחלש לילדים מחוסנים. יש מסד נתונים שאני נחשפתי אליו וזה יצר בי אי שקט גדול. מדובר בחיסון שהאבא שלו זה חיסון שהוצא משימוש ונאסר."

גורמן סיפרה כי לפי מידע שקיבלה, החיסון המוחלש שילדי ישראל אמורים ליטול לא ניתן באף מדינה מערבית "החיסון המקורי היה מורכב משלושה זנים, זן 2 יצר סיכון ולכן הוציאו ממנו את הזן הזה, אבל לא ניסו אותו באף מדינה מערבית ולא מגישים אותו כשהוא מגובה במחקר קליני של בטיחות ויעילות. אני כאמא לילדים לא מרגישה בטוחה!"

הקבוצה בפייסבוק, שמונה כבר מעל ל-700 אנשים, מציפה את הגולשים במידע וזאת על מנת שכל הורה יהיה מודע לנתונים ויוכל להחליט בעצמו "אני מרגישה שהקבוצה נתנה מענה לבלבול שקיים באוכלוסיה, והיא נותנת מענה מהפידבקים של מידע לא מאיים וללא מסרים קיצונים. אנחנו לא באים לעשות פרופגנדה. הקמפיין הזה בעיניי הוא שיקול דעת מוטעה ואני מבקשת שתחשבו שוב. אל תהפכו את ילדיכם לחומת מגן כדי להגן על הסביבה".

על פי פרסומים של משרד הבריאות, למרות הבהלה והידיעות הסותרות שמפיצים גורמים שונים, הסיכון מהחיסון המוחלש שואף לאפס וההחלטה על מבצע החיסונים התקבלה לאחר התייעצות מעמיקה עם מומחים מארגון הבריאות העולמי.

 תגיות:   ילדים    מחלות    חיסון    פייסבוק    פוליו
'כשאבא ואימא בני דודים' - "אם אני עושה עדכון גרסא...

גולדשטיין וגוטליב  

העלתה פוסט שתומך בבנה הסובל מתסמונת נדירה: "אני בהלם...

ניסים משעל ודרור רפאל  

 
:התוכנית הבאה
יום חמישי
ב-17:00

  
 

שי ודרור
משעל על הבוקר
גבי גזית
זהבי עצבני
ספורט
ורדה רזיאל ז'קונט
בן כספית
החיים על פי שפטל
מרסל מוסרי

דידי הררי
איריס קול
עו"ד יורם שפטל
שלומית תמיר
איציק הליצן
פנינה בת צבי
דנה ספקטור ורן שריג
אהוד אברהמסון
עדנה לב

אלון גל
מיכל דליות
פרופ' רפי קרסו
ד"ר מאיה רוזמן
רבקה מיכאלי
רז שכניק
הרב אפרים בן צבי
שיחות לילה
ברהנו טגניה וגלעד שלמור

שי חי ומיקי לוין
ארכיון שידורים
פודקאסטים
רדיו שבת עברית
מצעד שבת עברית
מצעד שירי יהורם גאון
לוח שידורים
פספוסים
פורומים

שידור חי
פייסבוק
יוטיוב
אקטואליה
הומור וצחוק
תרבות ופנאי
צרו קשר
בלוג
מעריב

 
   
כל הזכויות שמורות לרדיו ללא הפסקה