רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן ואריה
עם בן כספית ואריה אלדד

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1463

שירי גורמן מתנגדת לחיסון נגד פוליו: "אני לא מוצאת שום סיבה סבירה לפחד מהנגיף"

מקימת הקבוצה בפייסבוק "אימהות אומרות 'לא' לחיסון הפוליו המוחלש" מסבירה מדוע היא מתנגדת לחיסון שעל-פי עמדת משרד הבריאות עשוי להציל אלפי ילדים מהידבקות - האזינוליאת בלכטובסקי מלכא

מבצע חיסון הפוליו יצא היום לדרך בדרום, ועשרות אימהות מודאגות כבר לקחו את ילדיהן לתחנות החיסון כדי להגן עליהם מהחיידק האלים. אך למרות האזהרות שפרסם משרד הבריאות הורים רבים עדיין נמנעים מלחסן את ילדיהם.

קבוצת אימהות הגדילה לעשות והקימה בפייסבוק את הקבוצה 'אמהות אומרות לא לחיסון הפוליו המוחלש'. הקבוצה קוראת להורים להימנע מהחיסון ומספקת לגביו מידע חדש ושונה מהמידע שמעניק משרד הבריאות. שירי גורמן, ממקימות הקבוצה מסבירה "הקבוצה נוסדה עבור הורים שחיסנו את ילדיהם בחיסון המומת, הילדים מוגנים מהחיסון של הפוליו ואמורים לקבל חיסון מוחלש. אני רוצה להדגיש אני מדברת על מתן חיסון מוחלש לילדים מחוסנים. יש מסד נתונים שאני נחשפתי אליו וזה יצר בי אי שקט גדול. מדובר בחיסון שהאבא שלו זה חיסון שהוצא משימוש ונאסר."

גורמן סיפרה כי לפי מידע שקיבלה, החיסון המוחלש שילדי ישראל אמורים ליטול לא ניתן באף מדינה מערבית "החיסון המקורי היה מורכב משלושה זנים, זן 2 יצר סיכון ולכן הוציאו ממנו את הזן הזה, אבל לא ניסו אותו באף מדינה מערבית ולא מגישים אותו כשהוא מגובה במחקר קליני של בטיחות ויעילות. אני כאמא לילדים לא מרגישה בטוחה!"

הקבוצה בפייסבוק, שמונה כבר מעל ל-700 אנשים, מציפה את הגולשים במידע וזאת על מנת שכל הורה יהיה מודע לנתונים ויוכל להחליט בעצמו "אני מרגישה שהקבוצה נתנה מענה לבלבול שקיים באוכלוסיה, והיא נותנת מענה מהפידבקים של מידע לא מאיים וללא מסרים קיצונים. אנחנו לא באים לעשות פרופגנדה. הקמפיין הזה בעיניי הוא שיקול דעת מוטעה ואני מבקשת שתחשבו שוב. אל תהפכו את ילדיכם לחומת מגן כדי להגן על הסביבה".

על פי פרסומים של משרד הבריאות, למרות הבהלה והידיעות הסותרות שמפיצים גורמים שונים, הסיכון מהחיסון המוחלש שואף לאפס וההחלטה על מבצע החיסונים התקבלה לאחר התייעצות מעמיקה עם מומחים מארגון הבריאות העולמי.

05/08/2013