רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1319

גבי על העיתונות המודפסת: "אתם לא מרגישים קצת טיפשים לשלם על המוצר הזה?"


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על הציבור הישראלי: בניגוד לאמריקאים שיוצאים לרחוב וצועקים ומחרימים את טראמפ, אתם נשארים בבית. כי מה שאכפת לכם זו הטיסה הזולה שמצאתם לוורנה. התשובה לשאלה מי יהיה ראש ממשלה אם לא ביבי, היא שכל אחד יכול

איך הייתה השבת שלכם? קראתם "ידיעות אחרונות" עם כל המוספים? נהניתם? חידשתם את המנוי אם הוא, נגיד, נגמר לכם היום? ומה עשיתם כשסיימתם לקרוא את העיתון? הנחתם במיכל המחזור, כדי שמהעיתון של שבת יעשו את העיתונים של החודש הבא? ומה יהיה ההבדל ביניהם, בין עיתוני היום ועיתוני מחר? אתם לא מרגישים קצת מטופשים לשלם על המוצר הזה? רק דמיינו אחוזה לשפת האגם באפסטייט ניו יורק מסעדה איטלקית בברוקלין ואת שני הדונים, ראשי המאפיות, מוזסלי וביביצ'לי סוגרים ביניהם עניין על מנה של ריגטוני.

אזרחי ואמני ארצות הברית פותחים במסע הפגנות ומחאה לקראת הכתרת האיש המשונה הזה, דונלד טראמפ, לנשיאם. ככל שנתקרב לתאריך יגברו קריאות הזעם והמיאוס. לא שזה יעזור להם, כי דמוקרטיה היא כמובן קדושה וגם אם ג'ירף היה נבחר לנשיאות הוא היה מכהן הרי. אבל לפחות האזרחים ההגיוניים והמוסריים של אמריקה לא מוכנים לקבל את הפרסה הזו, שמוכיחה שוב שלא תמיד הרוב צודק ויודע מה טוב לעצמו.

השרוול ההפוך של האמריקאים אלה הם אנחנו היהודים החכמים, שהמלכנו עלינו - טוב לא אני, אבל אתם המלכתם עלינו - מישהו שיכול ללמד את טראמפ כמה טריקים שהוא עוד לא חשב עליהם. כי כשהתקשורת עולה על טראמפ הוא פותח עליה ג'ורה ומתמודד כמו גבר, גם אם הוא מפסיד. הטראמפ שלנו לא נלחם, אלא מתבכיין, ואז הוא עושה כל מיני ישיבות סודיות ומנסה לשחד את המבקרים, כי הוא בטוח שזה אישי ושהוא בסדר גמור. ואז מתרחשות השיחות המביכות האלה.

אבל בניגוד לאמריקאים שיוצאים לרחוב וצועקים ומחרימים, אתם נשארים בבית. כי מה אכפת לכם. העיקר שמצאתם טיסת לואו-קוסט לוורנה בשניים וחצי שקל, זה כל מה שחשוב לכם הרי, נכון? לא הניקיון, לא ההון, לא השלטון ולא כלום. איך אתם אוהבים לומר בפרלמנטים שלכם בבתי הקפה? נו טוב, כל המדינה מושחתת, ביבי מושחת, ההוא מושחת, מנהל הפיצוצייה מושחת, כולם מושחתים. וכשמישהו אומר, אם לא ביבי, אז מי יהיה ראש ממשלה? אתם אפילו לא עונים לעצמכם את התשובה המתבקשת, שכל אחד יכול.

15/01/2017