רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"כשאין מוח יש הרוגים"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
4099

גבי גזית בביקורת חריפה על המפכ"ל ועל שר הביטחון


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת חריפה על המפכ"ל אלשיך, שלדבריו עושה צחוק מעצמו כמו בסרטי לואי דה-פינס, וגם על שר הביטחון: "ליברמן, שרוצה להעיף מהכנסת ערבים שרק מדברים, מתערב בחקירות נתניהו ואומר דברי הבל, שלא מגישים כתב אישום על דיבורים"

זה ייקח זמן. המשטרה תתקע מקלות בגלגלי החקירה. מח"ש לא יתאמצו יותר מדי כדי להסיר את התואר "מחבל" מהבדואי ההרוג, כי הם לא אוהבים אנשים שיורים בשוטרים, בעיקר אם הם לא יהודים שטובלים במקווה. אולי בסוף החקירה באמת יתברר שהבדואי זמם להרוג שוטרים ואולי באמת הוא מחבל, שהצליח רק לגבי ארז זכרו לברכה. כולנו דומעים עם משפחתו של ארז ז"ל, שגם לו וגם לה מגיע שהצדק ינצח, ובעיקר שהגלעד ארדנים לא ירקדו סביב גופתו בעודה חמה, בשם הפופוליזם הימני. ארז לא היה צריך למות אתמול, וגם לא הבדואי. אם היו יותר אנשים עם מוח, שמחזיקים את החוטים, שמחברים בין חדרי הישיבות המבהיקים בירושלים, לבין האבק במאהל הבדואי. אבל ככה זה כשאין מוח, יש הרוגים.

שוב ושוב עולה דמותן הארכאית של מפכ"ל המשטרה, שכמו בסרטי לואי דה-פינס מחורר קודם את המטרה ואז מצייר סביב החור את העיגולים. בצר לו, בעלות הספקות, מחפש המפכ"ל את הראייה הניצחת, את האקדח המעשן, שיפזר את הספקות. והנה נמצא האקדח. נכון, אין למפכ"ל שום ראייה על כך שההרוג הבדואי הוא מחבל, אבל תראו איך הוא מגייס את הרטוריקה העממית שלו לביסוס האשמה. לדעתו ההרוג הבדואי הוא כבר "מחבל". החקירה עוד לא התחילה, אבל הוא כבר "מחבל". וה"מחבל", אומר אלשיך, מפכ"ל משטרת ישראל, שימש כמורה בבית ספר, שבו נעצרו כבר שישה מורים, שבחרו ללמד את האידיאולוגיה של דאעש, במקום את תוכנית הלימודים של משרד החינוך. כלומר, לא הוא לימד את תוכנית הלימודים של דאעש, אלא תחת קורת הגג של בית הספר שבו הוא לימד, נעצרו שישה מורים אחרים. איזה גאון אתה, אלשיך. לא מצאת שאבו אלקיען היה אחד המורים האלה. הוא לא לימד את משנת דאעש, אבל בבית הספר שלו אחרים לימדו. נו, טוב, מחר, תעצור מורה ערבי מרמלה, כי הוא גר בעיר שבה יש ערבים שמוכרים וקונים סמים. לך על זה, אלשיך, לך על זה, ותמשיך לעשות צחוק מעצמך גם מחר.

אביגדור ליברמן, שר הביטחון, היה הבריון השכונתי, עד שמונה לתפקיד, ואז גזר על עצמו גלות קצרה במנזר השתקנים. כולם אמרו, וואוו, תראו את ליברמן, איזה בן אדם אחראי, חזר בתשובה, הוא כבר לא הבריון. נו. אז כמה זמן אפשר להתאפק אם קוראים לך. ואז האיבט שבתוכו לא החזיק מעמד, קפץ מתוך הליברמן והתחיל לדבר, על משפט אזריה. ועכשיו הוא חושב שבאיזה כנס אסטרטגיה הוא לא צריך לדבר על מצבנו, אלא על החקירות נגד ראש המשלה. ומה הוא אומר? תוך כדי שהוא מתערב בחקירות, הוא אומר את דבר ההבל הזה: לא מגישים כתב אישום על דיבורים. כלומר, מה כבר ביבי עשה? דיבר עם מוזס? מה מוזס כבר עשה? דיבר עם ביבי? וליברמן, עם ההיגיון הסובייטי שלו אומר, ועובדה שלא יצא מזה שום דבר. שום עבירה לא צמחה מהשיחות, אז על מה תעמידו אותו לדין. ליברמן, דיבורים זה לא משהו שמעמידים עליו לדין? אתה, שמצדד בלהעיף מהכנסת ערבים שמדברים – לא עושים, מדברים - במלל שלא נשמע לך טוב באוזניים? ומה עם המתנות? גם שם היו רק דיבורים? לא. שם ביבי לא יכול היה לדבר. כי איך ידבר כשהפה שלו סתום עם הסיגר הענקי?.

הרמטכ"ל אייזנקוט הולך לטיפול רפואי ותוך כדי זה מוארכת כהונתו בשנה נוספת. אייזנקוט השקט, השקול, הלא מתלהם, שלא ממש מתלבש ככפפה ליד שמינתה אותו, וטוב שמינתה אותו, היד הגסה. לא תחמן ולא צעקן ולא יס-מן של הפוליטיקה המושחתת. תהיה בריא, גדי, ותחזור בכל הכוח, כי צריך אותך ואת שיקול הדעת שלך, במקום החם הזה בגיהינום.

19/01/2017