רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

השתקן, החמדן והבכיין

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
2415

"הנה, עומד להיות כתב אישום נגד ראש הממשלה החמדן שלכם"


בפתח תוכניתו קרא גבי גזית לחיה על שם נתניהו: "מעתה ייקרא הגרגרן גולו גולו ביבי ביבי". על השר ארדן: איפה אתה, במנזר השתקנים? קשקשת על מחבל בדואי של דאעש, התגלו כמה עובדות ונעלמת. רצית להיות ביבי ואתה קטן מדי, תמשיך לשתוק

אחת המתנות שקיבל טראמפ עם הכתרתו הייתה מאוד מקורית. זן חדש של עש התגלה על ידי חוקרים בארצות הברית כמה ימים לפני טקס ההשבעה. כמחווה ואות כבוד לנשיא החדש החליטו לקרוא לעש על שמו. מהיום ייקרא השרץ ניאופלפה דונלדטראמפי. איזה יופי. זה כבוד. זה הרבה יותר כבוד מאשר לקרוא לכביש מהיר על שם נשיא חדש. חשבתי לקראת הפרידה הצפויה עוד מעט מביבי לקרוא גם על שמו לזן חדש של בעל חיים ארץ-ישראלי. אבל למרבה הצער מדענינו לא גילו בשנה האחרונה או בימים האחרונים זן חדש של בעל חי ארץ-ישראלי, אין תגלית כזאת.

כפשרה דיברתי עם מדעני המכון הביולוגי במסצ'וסטס וביקשתי מהם, והם הסכימו, לקרוא לבעל חי קיים על שם ביבי. חשבנו ביחד עם המדענים והחלטנו. מדובה ביונק הצפוני הקרוי "הגרגרן", כך שמו. ובמקור המדעי הוא נקרא "גולו גולו". באלוהים, זה השם האמיתי של הגרגרן הגולו גולו. והיות שביבי הוא ראש וראשון לגרגרני הפוליטיקה, סוכם ביני לבין אנשי המכון המדעי במסצ'וסטס, שמעתה ייקרא הגרגרן הצפון אמריקאי "גולו גולו ביבי ביבי". אגב, הוא ידוע בכך שהוא אוכל הכל, נבלות ובעלי חיים, וממתקים, בוטנים, אגוזים ושקדים ושמפניה וסיגרים.

אז הנה הולך להיות כתב אישום נגד החמדן, ראש הממשלה שלכם, שאוהב לעשן ולאכול ולשתות ולעשות כל מה שעשירים אוהבים, בעיקר כשלא צריך לשלם על זה. אבא שלי היה עני מרוד. הוא היה זבן קטן במכולת בכפר נידח וקצת קינא בעשירי הכפר. הוא תמיד היה מתנחם בכך, שהיה אומר לי, נו, תראה, גבי, גם לעשירים הרי יש בסופו של דבר פה אחד וקיבה אחת וכמה כבר אפשר להכניס לתוכם? יש גבול. אבל אבא שלי חי בתקופת בן גוריון והוא לא ידע שיום אחד הבן שלו יחיה בממלכת הגולו גולו ביבי ביבי.

איפה אתה, גלעד ארדן, במנזר השתקנים? רק לפני ימים אחדים, רגע אחרי תקרית הבדואים, דיברת את עצמך למוות, קשקשת בלי סוף על המפגע ועל דאעש ועל המחבל הבדואי המרושע ועל תוכנית הלימודים של דאעש בבית הספר של הרוצח המתועב. חלפו כמה ימים, נתגלו כמה עובדות ואתה התפיידת. ארדן איננו. אם אתה צרוד או סתם דלקת גרון, אני מבקש את סליחתך. אבל אם אתה שותק, כי אתה קצת מתבייש על כך שהיית נמהר וחרצת דין ללא משפט, על שרצית להיות ביבי ואתה קטן מדי כדי להיות כזה, אז אולי באמת תמשיך לשתוק, כי השתיקה שלך כל כך נעימה.

דני דנקנר מבקש מהנשיא חנינה. כן, כן, אותו דנקנר ממשפחת ה"אצולה" שיושב בכלא בשל חלקו בפרשת הולילנד ופרשת הבנק הטורקי. דנקנר, שיושב עכשיו בכלא יחד עם אולמרט וכל החבורה, לא כל כךאוהב לשבת שם. והוא חושב כמובן שהוא שווה יותר מהביטונים והאמזלגים שיושבים איתו, כי בעורקיו הרי זורם דם כחול, כי הוא היה יו"ר בנק הפועלים. עכשיו הוא מנסה לסחוט את בלוטת הדמעות של הנשיא ריבלין. עורכי דינו, בטייס אוטומטי, מביאים את דמעות התנין שלו בטענה ש"הוא איבד את כל עולמו. סאת ייסוריו מלאה. השפלתו, הבושה, הוא בא ממשפחה מכובדת". אני אוסיף משלי, עאלק. ו"הישיבה הקצרה בכלא מספיקה לו". לשיא מגיע הנוכל הזה במשפט המשעשע הבא: "עצם העונש החמור של מאסר שנתיים הוא בבחינת בלתי נתפס, מעבר למה שהנפש יכולה להכיל". אתם לא מאמינים, אבל כן, כך הציטוט במקור. שנתיים מאסר הם עונש בלתי נתפס לדני דנקנר יו"ר בנק הפועלים לשעבר, שמחדר הישיבות של הבנק עבר לחדר הישיבות של הכלא.

טוב, עורכי דין יכתבו הכל, תמורת תשלום מכובד שתשלם להם. אבל אם דנקנר נלעג ופאתטי, אז עורכי דינו כבר ממש משעשעים. דנקנר צריך ללכת הביתה, הם אומרים, כי הוא ביצע עבירות מכוערות, אבל הוא ממשפחה טובה. כמו מי, למשל, עוד טוב במשפחה הזאת? נוחי דנקנר, שעוד רגע אורז את הצ'ימידן שלו בדרך לאותו כלא עצמו, שם יהיה מפגש משפחתי בין דנקנר לדנקנר. נמאס לי מהבכיינות. אדם שהיה יו"ר בנק הפועלים צריך לחשוב על זה קודם ולדעת שעבירות כאלה לא עושים, אם אתה יו"ר כזה חשוב. ואם כבר תפסו אותך, בכיין קטן, קבל את הדין כמו גבר. אבל דנקנר הוא הכל חוץ מגבר. שב בכלא, דנקנר ואל תבייש את עצמך ואת השושלת הדנקנרית המכובדת עם בכיינות של ילד ששללו לו את הגלידה.

23/01/2017