רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1794

גבי פונה לעם המקסיקני: "זה לא אנחנו, זה הילד הזה בנימין..."


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת חריפה על ראש הממשלה ואמר: נתניהו ילד היפראקטיבי ולחוץ שיושב על הרצפה ומקליד בטוויטר, וכן על העלייה במספר ההטרדות המיניות בצה"ל: "אם הייתה לי בת, בטח לא הייתי מתווכח איתה, אם היא הייתה בוחרת להשתמט מהצבא שטוף ההורמונים הזה"

שלום, מקסיקו. תקשיבו, מקסיקנים, זה לא אנחנו. אנחנו מאוד אוהבים אתכם. אנחנו אוהבים את המוסיקה שלכם, את הכדורגל, את הטורטיות, אני חולה על טורטיה תירס. מי שיביא לי טורטיה תירס אני מנשק את כפות רגליו. אבל זה לא אנחנו, זה הוא. הילד הזה, הבנימין הזה, שסיפרו לו שיש טוויטר. אמרו לו תפתח את הסמארטפון ותלחץ על האייקון של הטוויטר. אז הוא כל כך התלהב מהטוויטר שכל היום הוא יושב על הרצפה ומקליד לתוכו. לפעמים יוצא לו בסדר, לפעמים הוא כותב שטויות. כלומר, לא לפעמים, רוב הזמן. אז באמת הוא לא התכוון, תסלחו לו, הוא ילדותי, הוא לחוץ, הוא ילד היפראקטיבי.

משהו רע קורה בצבא לפחות בכל מה שקשור להטרדות מיניות. נכון שחשבתם, שבעקבות בוכריס והמבוכה האיומה ואחרי שקצינים כבר הלכו לכלא והודחו, אז אלה שנשארו יפנימו? אז זהו, שלא. עכשיו מתברר שבשנת 2016, שהסתיימה זה עתה, הייתה עליה של כעשרים אחוזים במספר הדיווחים על פגיעות מיניות בבנות בצה"ל. יותר משמונה מאות תלונות הוגשו בשנה החולפת. זה צריך להדאיג אתכם מאוד מאוד, כשאתם מלווים את הבת שלכם ללשכת הגיוס. משם, מאחורי הקיר,  היא תתגלגל לזרועות המסוקסות של המפקדים והחיילים החרמנים, שלא למדו דבר, שממתינים לה והם יחמדו אותה לעצמם.

אני לא יודע מה הייתי עושה אם הייתה לי בת. תודה לאל שאין לי. מה הייתי עשה אם היא הייתה רוצה לשרת בצבא שטוף ההורמונים הזה? בטח לא הייתי מתווכח איתה, אם היא הייתה בוחרת להשתמט, למשל. גם לא הייתי מתווכח אם היא כן הייתה רוצה ללכת אל שטף ים ההורמונים הזה שבצבא. ואל תתחילו עכשיו לצעוק שאני מעודד השתמטות וכל מיני שטויות כאלה. מפני שעד שהצבא לא יפנים סופית, שצריך לשמור על הילדות האלה, שרק אתמול סיימו תיכון, אז אני ואתם, הורים לילדות, לא יכולים לישון בשקט בלילה.

חמישה ראשי ערים וסגני ראשי ימשיכו לקבל פנסיה, למרות במשך שמונה עשרה שנה הם מקבלים אותה בטעות ושלא לפי החוק. שמונה עשרה שנים. את השמות של ראשי הערים והסגנים מסתירים מאיתנו ואני לא מבין למה. למה להסתיר? תגידו מי מקבל פנסיה שלא מגיעה לו. הייתם מאמינים שהטעות הזו התגלתה כבר לפני שתים עשרה שנה ואפשר היה כבר אז לעצור אותה, אבל הכסף ממשיך לזרום, למרות שלא מגיע להם כלום. ואתם כמובן משלמים ואתם לא יודעים. אז אתמול שוב נכנסה לעניין וועדת הפנים של הכנסת, ונגד דעתה של ח"כ יעל גרמן, הצדיקה היחידה בכל הדיון, שוב אושר הסידור המושחת הזה, בקולותיהם של הח"כים דודי אמסלם מ"הליכוד", עבדאללה אבו מערוף ויואב בן צור מש"ס. אלה שלושת הח"כים שחשבו שאם השחיתות התחילה מזמן, אז שהיא תימשך, למה לא לעצור את הדבר הזה. והם אלה ששודדים את הקופה הציבורית ומניחים לשחיתות שכבר התגלתה להמשיך ולהתגלגל.

בקנדה יש אנשים שחושבים, שלא מתלהמים. שם אין שלפנים כמו טראמפ וביבי. שם יש חמלה ותקווה. לאחר הפיגוע בקוויבק ממשיכים הקנדים ללמד את העולם מה זה חמלה ומהי סובלנות. ראש הממשלה אומר את המשפט שהלוואי שפוליטיקאי ישראלי אחד היה אומר אותו מזה שנות דור: הגיוון הוא הכוח שלנו. סובלנות דתית היא מה שקרוב לליבנו וקנדה תקבל בברכה כל אחד שבורח מרדיפות. לא משנה, תהא דתו אשר תהא. שמעת, ביבי? שמעת, הפושע דרעי, שמונע אזרחות גם מיהודים כי הם שחורים? שמעתם, כל המחפשים לשכון לבדם בעולם ולהתעלם ממצוקות אנשים עם צבע עור אחר ואמונה דתית אחרת? כי עמונה זה לא הכל. זה נחמד. אדמה זה נחמד, אבל בני אדם במצוקה יקרים הרבה יותר ממנה.

31/01/2017