רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"ביבי, מה זה נקרא לבנות בית "מבלי משים"?"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1478

גבי גזית על התגובה של ראש הממשלה לחוק ההסדרה


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת חריפה על חוק ההסדרה: ביבי חושב שכולם סתומים חוץ ממנו. בנט, שקד ולוין, החזרתם אותנו שלושת אלפים שנה אחורה ל"עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב". מזל שיש לנו את אירופה השקולה

שלום לך, מר בנט. שלום לך, גברת שקד. נו, אתם מרוצים עכשיו? קמתם הבוקר ששים אלי קרב, אנחנו נגד כל העולם? שלום לך, יריב לוין, גיבור על כל העולם. לא המצאתם כלום כאשר הכנסתם אותנו, את כולנו, את נשותינו וטפנו, לבידוד עולמי נורא. אתם לא ראשונים. ואתם הרי מכירים את התנ"ך, נכון? חובשי הכיפות, אתם יודעים מה כתוב שם, לא כמונו האידיוטים אוכלי החזירים, שלא מבינים כלום. כבר לפני איזה שלושת אלפים שנה עשה את זה, בלי חן רב, בלעם, שעמד על איזה הר, וצוטט בספר "במדבר": "כי מראש צורים אראנו ומגבעות אשורנו, הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב". זהו, לקחו לכם את זכויות היוצרים כבר לפני שלושת אלפים שנה. אז עכשיו אתם רוצים להחזיר אותנו ל"עם לבדד ישכון". וככה, בשריקה אחת, חזנו אחורה אלפי שנים. רציתם, קיבלתם.

האיחוד האירופי הוא הדבר הכי טוב שיש היום בעולם, אנטישמי שכמוני. בלי רחמים ובלי לחפש נקודת אור בחרפת חוק ההסדרה, האיחוד האירופי אומר חד וחלק, בסגנון לקוני, אבל חותך: החוק מעגן מציאות של מדינה אחת ללא שוויון זכויות. זהו. הבנתם? זה הכל. אנחנו שצעקנו שנים על אפליי ואנטישמיות, הנה פתאום אנחנו מראים את הצד המכוער שבנו. בעברית קלה אומרים ל"נבחרת החלומות" שלנו, תרדו מזה כמה שיותר מהר. איזה מזל שיש לנו את אירופה השקולה, כי חבורת בנט-לוין, בלי רוח צוננת מאירופה, אלוהים יודע לאן היא יכולה לגרור אותנו בוקר אחד.

חיפשתי המון נימוקים בעד חוק ההסדרה ובסוף מצאתי את הנימוק המצוין בדף המסרים של ביבי, שממשיך לחשוב שכולם סתומים חוץ ממנו. התגובה שמפיץ ראש הממשלה כדי להגן על חוק ההסדרה מצחיקה. הוא מנסה לומר לנו עכשיו שמדובר בבתים שנבנו ביהודה ושומרון "מבלי משים". מה זה נקרא לבנות בית "מבלי משים"? זה אומר שאף אחד לא באמת רצה לבנות את הבתים האלה, את ההתנחלויות האלה. אבל ערב אחד, לפני כמה שנים, הלכה קבוצת יהודים על אדמה צחיחה של ערבי, ואחד היהודים אמר לחברו, תראה יש כאן קצת חצץ, אולי נשים אותו בשורה? ואז אומר חברו, אופס, מצאתי כמה רעפים, בוא נניח אותם על הגג, אבל שזה לא יראה כמו בית, כי אין לנו רישיון. ואז מגיע החבר השלישי, שמצא חתיכת שיש ואומר אל תשימו אותו כשיש למטבח, כי אז יבואו האירופים יימח שמם ויגידו שבנינו פה איזשהו בית. וככה הם בנו. מבלי משים, הכל היה מבלי משים. ופתאום עמד בית, אומנם דפוק, אבל עמד בית. ולזה מתכוון ראש הממשלה כשהוא אומר "מבלי משים". ואז הציבו שלט עליו כתבו את שם היישוב החדש, "מעלה מבלי משים". הבנתם את זה? ישראל היא המקום היחיד בעולם שבו נבנים בתים בשיטה מתועשת הקרויה "מבלי משים".

רעים השניים מן האחד. האחד הוא אדם שביצע עבירות מין בנכדותיו במשך שנים וילך לשמונה עשרה שנה. אני מתפלל שלא ינכו לו שליש על התנהגות טובה, אבל זה יקרה כמובן. והשני, גרוע באותה מידה, ואולי יותר, שוטר שבאמצע משמרת חשוד שאנס שוטרת-חיילת בתוך ניידת. אנשים עושים דברים איומים, אונסים ומטרידים. אבל כששוטר לוקח ילדה בת שמונה עשרה ואונס אותה בתוך ניידת, זה כבר ביזארי ברמה שעוד לא הגענו אליה. אז עכשיו השוטר במעצר, אבל משום מה יש לי תחושה שהוא לא יישב בכלא שמונה עשרה שנה כמו האזרח שהתעלל מינית בנכדות שלו.

08/02/2017