רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"נתניהו, בטוח שאתה יותר חכם מהבלורית הצהובה"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1347

גבי עם שלל עצות לרגל נסיעתו של ראש הממשלה לביקור אצל טראמפ


גבי גזית פתח את תוכניתו עם בקשה מראש הממשלה נתניהו: אתה יותר חכם מטראמפ חסר הרגשות, שאתו אפשר לעשות עסקים. אחרי שבזבזת עשור ולא קידמת אותנו מילימטר לעבר השלום, תראה לנו שאתה יכול. וגם: לא כדאי ששרה תיכנס לבית הלבן עם המחרוזת ממילצ'ן ששווה פחות מאלף שקל

ראש הממשלה נוסע לביקור אצל טראמפ. עם קצת מאמץ, אם יגייס קצת שאר רוח, פעם אחת בחיים שלך, נתניהו, ואני רציני, פעם אחת תגייס את זה ותראה שיכול להיות טוב. אחרי שבזבזת עשור על כלום. אחרי שהצטיינת רק בלייצר מתיחות עם אובמה ועם אירופה. אחרי שלא קידמת אותנו מילימטר לעבר השלום. אולי עכשיו, מר נתניהו, בחסות הבלורית הצהובה של טראמפ ולנוכח הזמן האוזל במהירות, אולי תראה לנו שאתה יכול.

הרי אתה לא טיפש, נתניהו, אתה איש מאוד אינטליגנטי וכל מי שמכיר אותך יודע. העניין הוא שאתה מבזבז את האינטליגנציה שלך באוויר, זאת הבעיה. ובטח אתה יותר חכם מזה שיארח אותך היום, בטוח שאתה יותר חכם מהבלורית הצהובה. ובטוח ששניכם תחמנים לא קטנים. אז אולי תבין, נתניהו, שהמציאות עובדת בשבילך ובבית הלבן יושב עכשיו אדם בלי רגשות, שטוח. ועם אנשים כאלה אפשר לעשות עסקים. כי אחרת, נתניהו, תיסע ותחזור, תיסע ותחזור אל המחכים לרשת אותך, וככה נמשיך עוד שנות דור.

נברך את שרה נתניהו, המצטרפת כדרכה לביקור הממלכתי. בעת שבעלה יישב עם הבלורית הצהובה היא תיפגש עם מלניה טראמפ לשיחת נשים חביבה. יישבו להן שתי הבנות יחד, שרה ומלניה, הסיסטר והסיסטר. מלניה טראמפ היא אישה מתוקתקת שמתלבשת יפה והתכשיטים שלה בסטייל. אני מאוד אוהב אותה. נעזוב את הבריטים, שאומרים שהיא הייתה נערת ליווי. לא ניכנס לזה עכשיו. כלומר, די, היה. לא מתחשבנים עם אנשים על מה שהם היו לפני עשרים שנה. אז רק בקשה אחת למי שאורז לרעיית ראש הממשלה את הבגדים והתכשיטים. אולי לא כדאי להתבזות ולא כדאי ששרה תענוד את צווארה את המחרוזת שקיבלה ממילצ'ן, שלטענתה כל שוויה הוא פחות מאלף שקל? אתם מתארים לכם את שרה נכנסת לבית הלבן עם מחרוזת של 800 שקל ומלניה לבושה בכל מה שצריך? אנחנו הרי לא רוצים שבביקור הראשון בעידן טראמפ תופיע הגברת הראשונה שלנו עם מחרוזת משוק הכרמל, נכון?.

השמינייה של בנט ושקד וכל האחרים, שמיניית הסרבנים קשי העורף, שעולמם צר כעולמה של חצי נמלה, מבחינתם כלום לא חשוב, כלום. לא החיים שלכם, לא החיים של הילדים שלכם, לא העתיד הטוב של הנכדים שלכם. שום דבר לא חשוב. שום דבר. הם לא רואים סיטואציה שבה נוכל לקום בשבת בבוקר ולנסוע עם ילדינו לטייל בנופי הארץ ולפגוש יהודים שמחים ופלסטינים מאושרים. בנט, שקד והמפלגה שלהם - שלא תרמה עד עכשיו כלום, לא לשיח הציבורי ולא לעשייה הישראלית, חוץ משנאה ומדון - הם רוצים שנתניהו ייסע ויעשה רק דבר אחד, ישכנע את טראמפ להמשיך לא לעשות כלום. אבל זה לא עובד ככה, בנט ושקד. כי טראמפ הוא נשיא חדש ומלא אנרגיה, הוא צריך לעשות משהו, הוא לא יכול לאמץ את תיאוריית הכלום שלכם.

כי הכלום הזה יקים מתוכו עוד התנחלות אחת, עוד שלושה בתים, כאילו הם החזון הציוני. אולי פעם אחת, בנט ושקד, פעם אחת תקומו בבוקר, תביטו במראה ותשאלו את עצמכם איזו מדינה אתם רוצים שתהיה כאן בעוד עשרים או שלושים שנה? כי אתם הרי לא תהיו בעוד ארבעים שנה. ואם תהיו, לא תהיו רלוונטיים. המשך מדינת הכיבוש, ההשפלה והדיכוי, או עולם חדש, כזה שנגזר על כולנו. כי אנחנו כולנו יושבים בין הים, הירדן והמדבר. ופעם אחת אנחנו רוצים לנשום לרווחה. כמו שאמר אתמול הנשיא ריבלין בכנסיית הלחם המשופצת, עם יכולתו הנהדרת לומר את הדברים האמיתיים: "השנאה לא יכולה לנצח".

13/02/2017