רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מועדון ארוחת הבוקר

שיחה מפתיעה ליו"ר מועצת התלמידים

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
839

"מי כתב את הדקלום הנוראי הזה?" היו"ר: "זה היה דקלום סחי..."


מגישי תוכנית הבוקר התקשרו לחנן יזדי, יו"ר מועצת התלמידים הארצית, שהשתתף בדיוני הכנסת ואמר:" לא בסמכותי להעלות בוועדה את נושא הלגליזציה". בהמשך שוחחו עם מחלקת התה של השר דרעי ושאלו האם שקלה לשים לו סם אונס

חנן יזדי, יושב ראש מועצת התלמידים הארצית, השתתף שלשום בדיוני הכנסת כחלק מיום התכנסות מיוחד, שהוגדר כ"כנסת צעירה" ובמסגרתו השתתפו תלמידי בתי ספר מכל רחבי הארץ בפעילות הפרלמנטרית של חברי הכנסת והועדות. באירוע השיא התכבד יזדי לנהל כינוס מיוחד של מליאת הכנסת בהשתתפות תלמידים ואף זכה להכות בפטיש המפורסם של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

מגישי תוכנית הבוקר' שי גולדשטיין, אורי גוטליב, לאה לב ודוד ליפשיץ, התקשרו הבוקר ליזדי והשמיעו לו הקלטה בה הוא מדקלם, יחד עם תלמידה נוספת, דברי תודה לכנסת, על עצם הזכות שניתנה להם להשתתף בדיוניה, דיקלום שהוגדר כ"סחי".

"יש דברים בכנסת שהם יותר טקסיים לבקשת יו"ר הכנסת, אז לא הכל נתון להחלטתי, אבל לא היו"ר בעצמו כתב לנו את הטקסט והייתה משמעות למשפט שדוקלם ביחד", הסביר יזדי. "אני חייב להגיד שזה לא הדבר היחידי שאפשר להיתפס עליו ביום המקסים שהיה שם, ולא ברמה של כיף, זה היה יום מאוד מאוד רלוונטי, שבו עלו נושאים שמאוד רלוונטיים לבני הנוער. במסגרת ועדת חוץ וביטחון, שהובלתי יחד עם ח"כ דיכטר, דנו בכל הבעיות שקשורות למלש"בים ותהליכי הגיוס שלהם".

גולדשטיין התעניין מדוע לא דנו על השימוש של בני הנוער בסמים, ויזדי ענה: "דנו על זה במסגרת הועדה המיוחדת לנגע הסמים והאלכוהול". גולדשטיין הזדעק: "נגע? כמה סחי זה!". ויזדי הודה: "לא בסמכותי להעלות בוועדה כזו או אחרת את נושא הלגליזציה".

לב שאלה את יזדי האם הוא רואה את עצמו בפוליטיקה בעתיד, והוא השיב: "למען האמת אני לא רואה את עצמי". "איך אתה לא הולך לפוליטיקה? תשמע את עצמך", סיכמה לב את השיחה.

בהמשך התקשרו המגישים למגישת התה הקבועה של שר הפנים אריה דרעי, שהשר סידר לה להפוך לעובדת מדינה קבועה מן המניין אחרי שנים של עבודה כעובדת שלא מן המניין. גולדשטיין התעניין האם היא שקלה לשים לשר דרעי סם אונס בתה שהיא מגישה לו.

16/02/2017