רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

מזונות של גוי

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
3469

למה איש הייטק אמיד חויב לשלם מזונות בסך 800 שקלים בלבד?


עו"ד מירית ענתבי, מומחית לדיני משפחה, בשיחה עם גבי גזית: המדינה מפלה גברים יהודים וילדים לא יהודים, כי החרדים מתנגדים לשינוי החוק. על גובה המזונות בארץ: "בישראל מתנהל שוד המזונות הגדול, אפרטהייד מגדרי"

בית המשפט לענייני משפחה פסק לאב גרוש, איש הייטק ישראלי אמיד, תשלום מזונות בגובה 800 שקלים בחודש בלבד, כי דתו איננה יהודית. עו"ד מירית ענתבי, מומחית לדיני משפחה, התייחסה לפסיקה בשיחה עם גבי גזית ואמרה שלגברים נוצרים ומוסלמים נפסקים בישראל תשלומי מזונות נמוכים יותר מלגברים יהודים, כך לפי חוק המזונות.

"כבר ב-1981 ניסו לתקן את החוק ולהביא בחשבון את הכנסת האישה", סיפרה עוה"ד. "המפלגות החרדיות התנגדו שהסעיף הזה יחול על יהודים. כך נוצר מצב מוזר שהגברים היהודים מופלים בארצם לרעה לעומת הגברים הנוצרים והמוסלמים. האם הילדים הנוצרים והמוסלמים, הרווחה שלהם פחות חשובה משל הילד היהודי? אני לא סבורה כך".

"זה חוק שלא מצליחים לתקן אותו, הצעת חוק בעניין הזה נפלה גם עכשיו, בגלל המפלגות החרדיות, שבשום פנים אינן מוכנות לתמוך בחוק הזה", הדגישה עו"ד ענתבי. "נוצר מצב שילדים מגיעים לאבות שאין להם כסף לקנות לילד את הסוכרייה. אני רואה תיקי גירושין שבהם יש הכנסות זהות של שני ההורים, או שהאב משתכר שכר נמוך מהאם ועדיין הוא משלם מזונות".

"בישראל מתנהל שוד המזונות הגדול, שאפשר גם לקרוא לו אפרטהייד מגדרי", ציינה עו"ד ענתבי. "דמי המזונות בישראל הם מהגבוהים בעולם. האם רווחת הילדים בישראל שונה מבארצות הברית, דנמרק או אוסטרליה? המצב הוא שבארצות אחרות משלמים כ-500 שקלים מזונות בחודש. המקסימום בארה"ב הוא 1,100 שקלים בחודש, שזה כולל הכל. בארץ הממוצע עומד על 2,000 שקלים בחודש, כלומר הפער הוא עצום".

16/02/2017