רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן ואריה
עם בן כספית ואריה אלדד

ראש הממשלה הבא?

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1122

ח"כ אחמד טיבי: "במקרה של מדינה דו-לאומית לפלסטינים יהיה רוב"


הח"כ מ"הרשימה המשותפת" בראיון לכספית ובר-און: אם יהיו בחירות במדינה אחת, דו-לאומית דמוקרטית, שבה כולם מצביעים, אני מנצח את ביבי, מועמד פלסטיני יכול לגבור בקלות על בנימין נתניהו

"אם יעשו סקר כפול, משולב, בו-זמני, של כלל הציבור בישראל וברשות הפלסטינית ויהיו שני מועמדים, ביבי וטיבי, או מועמד אחר, המועמד הפלסטיני הערבי גובר", אמר חבר הכנסת אחמד טיבי מ"הרשימה המשותפת" בראיון לבן כספית ורוני בר-און.

ח"כ טיבי הגיב לפגישה בין ראש ממשלת ישראל לנשיא ארצות הברית טראמפ ואמר: "אתמול, בפעם הראשונה, נשיא ארה"ב אומר 'מדינה אחת' כשלידו עומד ראש ממשלת ישראל, ראש ממשלה של הימין, שלא הגיב. נודע לי שגם בפגישה ביניהם הוזכרו שתי האופציות האלה בלבד. זה מצב מעניין. כספית אמר שאלה שתי האופציות היחידות וטיבי תיקן: "יש אופציה להשאיר את המצב הקיים, סטטוס-קוו, או מדינה מינוס, או מינוס מינוס, או אוטונומיה. שטויות כאלה, כל מיני אופציות שהימין רוצה, שראש הממשלה רוצה".

"יכולות להיות או שתי מדינות או מדינה אחת", הדגיש טיבי. "מדינה אחת יכולה להיות כמו דרום אפריקה עם אפרטהייד, כלומר היהודים מקבלים את הכל והערבים הם תת-אזרחים בלי זכות הצבעה. האופציה השנייה היא מדינה דו-לאומית דמוקרטית, שבה כולם מצביעים. במקרה כזה נדמה לי שלפלסטינים יהיה רוב ומועמד פלסטיני יכול לגבור בקלות על בנימין נתניהו". כספית תיקן את טיבי ואמר שללא עזה, שתישאר בחוץ, לפלסטינים אין רוב. ח"כ טיבי הגיב: "זה לא אתה מחליט, זה טראמפ, שדיבר על מדינה דמוקרטית".

"אני לא חושב שפיתרון שתי המדינות מת", ציין ח"כ טיבי. "אני יודע מה היה במגעים בוושינגטון ומה אומרים פקידים אמריקאים גם לפלסטינים וגם למנהיגי מדינות ערב. הפיתרון לא מת. אמרו לנתניהו בפגישה או שתי מדינות, או מדינה אחת, מה שאתם רוצים. אני תומך נלהב ברעיון שתי המדינות, פעלתי למען זה ואני ממשיך לתמוך בזה".

טיבי אף עקץ את ראש הממשלה: "נתניהו ביקש את הגולן ולא קיבל. הוא ובנט חשבו שיקבלו צ'ק פתוח לבנייה בהתנחלויות, ולא קיבלו. שגרירות לא קיבלו. חום ואהבה קיבלו המון".

16/02/2017

ח"כ אחמד טיבי