רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מועדון ארוחת הבוקר

שיחת טלפון מפתיעה לכהן שעלה בגורל

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1456

"התברר שהשם 'כהן' הוא השם הכי נפוץ בישראל וחיפשנו מישהו לברך אותו"


מגישי תוכנית הבוקר התקשרו באקראי לשופט בדימוס יעקב כהן, שאמר: "אתם מקסימים, אני מפעם לפעם מקשיב לכם. לא האמנתי שיעלה בזכותי לדבר אתכם". זה נגמר בהזמנה לפינה קבועה בתוכנית

מעל ל-180 אלף ישראלים נושאים את שם המשפחה "כהן", שהוא שם המשפחה הנפוץ בישראל. מגישי תוכנית הבוקר, שי גולדשטיין, אורי גוטליב ולאה לב, התקשרו הבוקר באקראי לאדם כלשהו בשם "כהן" והגיעו לביתו של השופט בדימוס יעקב כהן. לאחר שיחה קצרה עם אשתו, השופט בכבודו ובעצמו עלה על הקו.

"אתם מקסימים, אני מפעם לפעם מקשיב לכם", סיפר השופט בדימוס, "אני שופט אתכם לקולה משום שאתם מביאים מצב רוח טוב בדרך כלל ומשתדלים לא לפגוע יותר מדי באנשים תוך כדי. גם לשופט זה קורה, שהוא רוצה לעשות טוב והוא פוגע במישהו".

גולדשטיין שאל האם קרה לשופט כהן ששפט אדם למאסר בטעות. "אני הייתי שופט לענייני משפחה, מדובר בסוג אחר של כלא", השיב השופט בהומור. "אני לא מחתן אנשים, אז לא שלחתי לכלא, יותר מחלץ, כי אין אסיר מתיר עצמו מבית האסורים, מישהו צריך לשחרר אותו".

גוטליב איחל לשופט מזל טוב על כך שהוא נושא את השם "כהן", ושלושת המגישים שרו לו את שיר יום ההולדת הערבי המסורתי "סנה חלוואה יא ג'מיל", לפי המנגינה של "Happy Birthday To You". "השיר הזה הוא נפלא, אבל קצת קלקלו אותו סביב אורן חזן עם הפרסומים", הגיב השופט כהן, "הורידו את ערך השיר".

גולדשטיין וגוטליב סיפרו שגם מוצא משפחתם מהכהנים. "גם משפחת כ"ץ, נניח, זה כהן-צדק", הוסיף השופט בדימוס, "יש הרבה מאוד שמות נוספות שגם הם שירתו בקודש בהיכל". לב שאלה מה סוד ההצלחה של הכהנים, והשופט השיב: "אנחנו עם כהנים וגוי-קדוש, כך נאמר. אומרים שיש גן משותף לכל הכהנים. יכול להיות שהגן הזה גם עוזר לשרוד את כל מה שעם ישראל עבר במרוצת הדורות".

על הקריירה השיפוטית שלו סיפר כהן: "הייתי 13 שנים שופט לענייני משפחה ומאוד מאוד אהבתי את העיסוק הזה ועכשיו אני מגשר בענייני משפחה. כל יום אנחנו מסיימים פרשיות של אנשים, שיושבים שנים בבתי משפט, מגיעים אלינו ותוך ישיבה או שתיים יוצאים עם הסכם, וזה דבר גדול".

"מגשר מרוויח הרבה יותר משופט", הודה כהן, "זה בסקטור הפרטי, ואדם שהוא שופט בדימוס מרשה לעצמו לנקוב בתעריפים יותר גבוהים. אתה יוצא לשוק, מברר מה לוקחים שופטים אחרים, מתברר שהם לוקחים יפה, אז אתה לוקח גם, מה אתה פחות מהם?".

גולדשטיין סיפר על חלומו להיות שופט, וכהן אמר: "חבל שלא הכרנו כשהייתי שופט, הייתי מביא אותך לאולם, שם עליך את הגלימה, אני בטוח שהחבר'ה היו נהנים ממך".

לקראת סיום העמיד השופט כהן את גולדשטיין בפני אתגר משפטי, בדמות סיפור על צוואה שהותיר אדם: "הוא אמר לאחיו שהוא משאיר לו מיליון דולר ושייתן לאלמנתו כמה שהוא רוצה וייקח לעצמו את היתר. האח נתן לאלמנה, שהיו לה שבעה ילדים, עשרת אלפים דולר ולקח לעצמו 990 אלף. האלמנה פונה אליך וטוענת לקיפוח נורא, ואתה צריך לשפוט. האח אומר שהצוואה מחייבת ושהוא היה נדיב לאלמנה. אתה יכול לפרש את הצוואה. לבסוף הרב פסק: אני מחייב אותך לשלם את ה-990 אלף דולר לאלמנה, כי המנוח כתב, לאשתי תיתן כמה שאתה רוצה. תתחיל להתאמן בשיפוט".

"לעונג היה לי לשוחח אתכם", סיכם השופט בדימוס כהן, "לא האמנתי שיעלה בזכותי פעם לדבר אתכם בטלפון". גולדשטיין הציע שמדי פעם השופט בדימוס יעלה לשידור בתוכנית, וכהן ענה: "אני גדוש בסיפורים".

22/02/2017