רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"ביבי עוזב את אוסטרליה בחזרה לגיהנום"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1472

גבי גזית מציע לראש הממשלה להרפות


גבי גזית פתח את תוכניתו בהמלצה לנתניהו: "תישאר לגור באוסטרליה, שם אוהבים אותך", ובביקורת חריפה על חברת "חיפה כימיקלים" ועורכי דינה: "למה אתם רוצים להרוג עשרות אלפי חיפאים, כי זה הביזנס שלכם?"

העם האוסטרלי אירח בימים האחרונים את ראש הממשלה שלנו ויצא מדעתו להראות לו את אהבתו הכנה. גם ראשי המדינה באוסטרליה וגם האזרחים משתאים מגדולתו של ביבי שלנו, שעכשיו מתברר, קצת פרופורציה חברים, קצת פרופורציה, שרק אנחנו הקטנוניים מחפשים אותו על כל בקבוק שמפנייה וכל סיגר. אבל את האוסטרלים, שהם אנשים הגיוניים, לא כמונו, זה ממש לא מעניין. הם נתנו לביבי את הכבוד כי הוא ענק.

ועכשיו הוא עוזב את אוסטרליה ופניו חזרה לגיהינום. למה לך? מה מחכה לך פה ביבי, שאתה חייב לחזור מגן העדן? עוד חקירות? עוד הסתלבטות על אשתך? עוד שאלות מביכות מחרתיים על דו"ח מבקר המדינה? עוד תסכולים? עוד ייאוש? תקשיב לנו, ביבי, עזוב. בכל מקרה זו הקדנציה האחרונה שלך. והנה, תראה כמה אוהבים אותך באוסטרליה. איזה אנשים טובים, איזה חופי ים נפלאים, איזה קנגרואים מרקדים שם וממש עושים נעים בעיניים. אני בטוח שהם ישמחו לתת לך אשרת תושב. תוכל לקנות לך וילה נאה בסידני או במקום אחר, לך ולמשפחתך. וסוף סוף, אחרי כל כך הרבה שנים, תגור במדינה שאוהבת אותך.

"חיפה כימיקלים" ועורכי הדין שלהם מערערים לבית המשפט על סגירת מיכל האמוניה, ואני רוצה להתפלץ. מאז שמשה היכה על הסלע, אין דבר יותר צודק מסגירת מיכל האמוניה. הרי אתם, אנשי האמוניה, בטוחים שאתם ישראלים טובים, נכון? כל הטייקונים האלה של האמוניה. ואתם דואגים לציבור, מגדלים ילדים ונכדים ומשפחות. אתם חושבים שאתם אזרחים מסורים? אז למה אתם רוצים להרוג עשרות אלפי חיפאים, כי זה הביזנס שלכם?.

עוד רגע עורכי הדין שלכם יפליאו להשמיע באוזני השופטים את מיטב הנימוקים למה להשאיר את האמוניה. למה אמוניה לא רק שאינה מזיקה, אלא היא בכלל סם החיים. שאיפה אחת של אמוניה הופכת בני אדם למאושרים, מסייעת בהתפתחות ילדים, מאריכה את חיי הקשישים בחיפה, מפתחת את האיי קיו ובעצם מי שרוצה לגרש את האמוניה מחיפה - הוא הוא הפושע, שמזיק לרקמת החיים הירוקה של הכרמל. הוא ייסע בתוצאות שתושבי חיפה יהיו קטנים, חלושים, מבולבלים ותלמידים גרועים.

לפעמים אני שואל את עצמי, איך אנשים יכולים להיות עורכי הדין של הרעים? כמה כסף אדם צריך לקבל, כדי להילחם מטעם איזו חברת ביטוח בקשיש סיעודי, שלא מקבל את המגיע לו? כמה ציני צריך להיות אדם, עורך גין, כדי לטרטר חולה אומלל ולמנוע ממנו תרופה מצילת חיים? כמובן שביקשתי לראיין את אחד מהבעלים של מיכל האמוניה או עורכי דינם, אבל הם מאוד עסוקים עכשיו ואין להם זמן. נו, ברור, הם צריכים לבית המשפט ולקרוא פואמה לירית בשבח האמוניה.

26/02/2017