רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"נזכור לך את העונג של לראות את ה'גלנטים', ה'יעלונים' וה'גנצים' מתפתלים ומשתנקים"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1758

גבי גזית על דו"ח מבקר המדינה


גבי גזית פתח את תוכניתו  בביקורת חריפה על השר גלנט: "תסתום, אתה לא הסמכות המוסרית לשפוט אנשים", ובכתישה של הסמפכ"ל לשעבר ניסים מור: "שרץ עלוב, בוכה כמו תינוק שיבטלו לו את ההרשעה בהטרדה מינית. הרי הודית, דביל, הודית, אז קח אחריות"

תגידו, בסולם אחד עד עשר כמה אתם במתח לקראת מחר אחר הצהריים בשעה 16:00? האם ישנתם הלילה בכלל, או חישבתם את הדקות שחולפות לקראת התפוגגות האמברגו? איזה אמברגו ? מה, אתם לא בעניינים? אתם כן? הלו, אתם איתי? או שאתם עוד עם הטעות של וורן בייטי, שזה הסיפור המרכזי של היום? וורן בייטי יחכה עם המעטפה. הרבה אנשים חיכו לפניו עם מעטפות והגיעו לכלא.

תודה לך, אדוני מבקר המדינה. למרות שלא התכוונת שככה זה ייראה ולא ידעת שהטירוף יהיה מהסוג הזה. טוב שקרעת את המסך מעל חבורת הפוליטיקאים והגנרלים המדובללים, שמתחת לחזותם הבוטחת והמתנשאת, מתחת לדרגות ולחליפות, מסתתרים בני אדם קטנים, חרדים ופחדנים. לכולם מאגר של חרדות ופחדים ואגו של תינוקות ואדרנלין, שמיכל האמוניה בחיפה לא יספיק להכיל. פתאום יוצאים החוצה כל השדים האמיתיים, שחבויים מאחורי המבטים הזחוחים. וכשצריך להתמודד עם אחריות כלפי הציבור וכלפי משפחות שכולות, עם אחריות כלפי צעירים על סף גיוס, שרוצים לדעת לאיזה צבא הם מתגייסים, ברגע הזה כולם בורחים, כמו עדר של גנו מבוהלים, שזיהו לביאה רעבה. כל הקשקשנים האלה פשוט חופרים בור באדמה, גם בשביל הבושה וגם כדי לירות מתוכו בוץ ולהאשים את כל העול, רק לא את עצמם. אף אחד לא ייקח על עצמו אחריות.

בעוד שלושה ימים אף אחד כבר לא ידבר יותר על דו"ח המבקר, שיעבור לבדוק את רמזורי הרכבות. אבל את העונג הזה, של לראות את הגלנטים והיעלונים והגנצים מזיעים, מתפתלים, משקשקים, משתנקים, את העונג הזה נזכור לך, מר שפירא, לדורי דורות, לפחות עד העונג הבא.

יואב גלנט "מתרסק" ו"עף" על יעלון וגנץ ומאשים אותם שניהול המבצע על ידם היה רשלני וכושל. אוקיי, גלנט, הבנו. שעת הנקם הגיעה, שעת החשבון. למה אני, גלנט, לא מוניתי לרמטכ"ל. ועכשיו הוא מפיל עלינו את זעמו. אבל אולי קודם, מר גלנט, לפני שאתה ממשיך למשוך בזנבם של יעלון וגנץ, בוא נרענן קלות את זיכרוננו, מי הוא האיש הזה, אשר מבקר את הגנרלים והפוליטיקאים. האם עליך, גלנט, ועל התנהלותך במושב בו היית השריף, אמר מבקר המדינה: "גלנט פלש לשטח ציבורי. אף על פי שהובהר לו שעליו לפנות את השטח, הוא לא פינה את השטח במשך ארבע שנים"? האם עליך, יואב גלנט, קבע המבקר שעשית שימוש חורג בשטח ציבורי המיועד לכלל, רק לצורך מעבר הרכב הפרטי שלך, שימוש חורג שנמשך שנים רבות?. האם עליך, מר גלנט, אמר המבקר שחתמת על תצהירים כוזבים בנוגע לעיבוד החלקה שפלשת אליה ולשביל שסלל בשטח הציבורי?

האם עליך, מר גלנט, כתב היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין חוות דעת לפיה עשית דין לעצמך, תוך קביעת עובדות בשטח, תוך כדי שקיבלת אישורים בדיעבד, תוך הסתייעות בגורמים בכירים. ובתשובה לבג"צ כתב ויינשטיין: "הנתונים הקיימים באשר להתנהלותו של האלוף יואב גלנט, מעלים קשיים משפטיים משמעותיים באשר לסבירות ההחלטה למנותו לרמטכ"ל. וספק אם ראוי מבחינה ערכית להותיר בעינה את ההחלטה בדבר המינוי". אני מצטט מילה במילה מההיסטוריה. ולכן, מר גלנט, לא הפכת להיות רמטכ"ל, אבל נהיית המבקר של כל העולם. בזכות המוסר הנעלה והגבוה שלך. אוקיי, גלנט, לא נעים. אני במקומך הייתי סותם קצת בימים האלה. כי איך לומר בעדינות? אתה לא בדיוק הסמכות המוסרית לשפוט אנשים.

תראו את השרץ הזה, שקוראים לו ניסים מור. יש לו גם איזו דרגה במשטרה, אבל לא טרחתי לברר מה היא. בעת שהיה קצין בכיר במשטרה הוא ביצע שלוש עבירות מין בשוטרות כפופות לו. הוא שלח הודעות בעל אופי מיני לשוטרות זוטרות ממנו, הטריד מינית וכפה על שוטרת מגע מיני. שוטרת אחרת, שנזקקה לעזרתו, נשלחה על ידו לתחנת דלק, שם תקף אותה ברכב והציג בפניה מצג שווא כאילו הוא יכול לעזור לה, וכל זה תוך שהוא תוחב את לשונו המצחינה לתוך פיה.

ניסים מור העלוב הזה קיבל מתנה מאלוהים ובעסקת טיעון נגזרו עליו רק שישה חודשי עבודות שירות, שזה כלום ואפס לעומת העוול שהוא גרם לשוטרות החבולות והמרומות. עד כאן הסיפור המוכר. עכשיו השיא. לשיא הגיע החרמן השקרן הזה כשאמר שהוא מתנצל כי נכנע לחולשתו ושלקח אחריות מלאה על מעשיו. היי, מור, לחולשה נכנעים פעם אחת. מעידה היא בהגדרתה אירוע חד-פעמי, לא שלוש פעמים. אתה הסתובבת עם "חנות" פתוחה כמו משוגע, ונכנעת לחולשתך שוב ושוב ושוב ושוב, ואז בסוף אתה בא ואומר שאתה לוקח אחריות על מעשיך.

מה היא בדיוק המשמעות של לקיחת האחריות שלך? איזה אחריות, מור, שרגע אחרי ההסדר אתה בא לבית המשפט להתבכיין כמו תינוק, ולבקש שיבטלו לך את ההרשעה בהטרדה מינית ובהפרת אמונים. לבטל, מור? למה בדיוק? הרי הודית. דביל, הודית. אז מה יש לבטל ולמה לבטל. למה מי אתה שנבטל לך? הודית שהטרדת ועשית והכל. ואנשים עבדו, ופרקליטות ובתי משפט, והזיעו, ונסעו והביאו ארגזים. ועכשיו אתה רוצה שבהבל פה יבואו ויגידו שלא עשית כלום. סלח לי, משהו נדפק לך, לא רק במפשעה, אלא גם במוח. עשית את זה? עשית את זה. אז יאללה, תשלם, תיקח אחריות. למה למחוק לך את ההרשעה, כדי שתצא מהסיפור הזה גם עם ה"חנות" של המכנסים שלך עדיין פתוחה וגם ללא רישום פלילי? שאלוהים ישמור את מי שידון בבקשה של ניסים מור וירהיב עוז בנפשו לאשר לו ביטול, כי אז באמת יעוף לי הפיוז.

27/02/2017