רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
3639

"אתיופים לא מעניינים, לא כשהם פה ולא כשהם בשבי חמאס בעזה"


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על ראש הממשלה: "נתניהו, עם הנגאובר קל מיינות אוסטרלים, תוקף את מבקר המדינה. כשהוא בבהלה ובלבלה הוא שוכח שחוץ ממנו יש מדינה וחוק ותרבות פוליטית, אבל ביבי ואחריות?"

היום יותר לפרסום דו"ח מבקר המדינה על מבצע "צוק איתן". נכון יותר לומר שיותר לפרסום כל מה שכבר פורסם בימים האחרונים. היום, באוונטה, זה יותר לפרסום כאילו לא ידענו שום דבר. ובקריצת עין ותחיבת מרפק נעשה כולנו את ההצגה, שכאילו עד היום לא דיברנו על זה.

ראש ממשלתנו, מלך מלכי הפאניקה של הפוליטיקה הישראלית, רואה בכל מעשה דמוקרטי מחויב המציאות איזו מזימה נוספת או להפלתו או להשחרת פניו. וכך, בלי בושה, בלי למצמץ, בלי לספור עד עשר, עם הנגאובר קל מיינות אוסטרלים, הוא תוקף. את מבקר המדינה, כמובן. נתניהו, כשהוא בבהלה ובלבלה שוכח לפעמים שחוץ ממנו יש גם מדינה, מר נתניהו, ויש תרבות פוליטית ויש חוק. למשל, חוק מבקר המדינה משנת 1949, אחד החוקים הכי קדומים של מדינת ישראל, שקובע שראש הממשלה צריך לכבד ולטפח ולנהוג בחוק ובמבקר במשנה זהירות ואחריות. אבל ביבי ואחריות? אגב, שרה נתניהו אומרת שלא ייתכן שהיא שותה 3 בקבוקי שמפניה ביום, כי ברור שאדם במשקלה ובעיסוקה, כפסיכולוגית מומחית בשירות הציבור, לא יכול לשתות כמות כזו. טיעון מזהיר.

לאנשים הטובים אין שם, אין תפקיד, אין דרגה ואין משרד. האנשים הטובים הם אלה המאופקים, הרציניים, הבלתי מתלהמים, שישבו בשקט בשלושת הימים האחרונים ולא התחרו ביניהם בהטחת כדורי בוץ צבאיים ופוליטיים. הם עשו כבוד לתרבות שכבר מזמן היא לא התרבות שלנו. אם היו בין אלה שקראו את הדו"ח הם צמצמו את תגובתם. ואם היו בין אלה שלא קראו, הם לא קפצו בקולניות לבנטינית רק כדי להגן או לתקוף. אלה הם הטובים והם המעטים.

ניסיתי להפגין גדלות רוח ולהניח לנפשם את חברי הכנסת המנותקים והאטומים. ניסיתי להיות מפרגן, אבל לא הצלחתי. כי רק 15 חברי כנסת הופיעו אתמול לדיון השדולה לשחרור אברה מנגיסטו הנעדר ברצועת עזה ומוחזק שם כנראה על ידי החמאס. 105 חברי כנסת לא טרחו אפילו להציץ לאולם שבו נערך הדיון. בכך הם אוששו את ההנחה, שאם כבר אתה נופל בשבי בעזה, כדאי שקודם תבקר בחנות איפור ותצבע את עורך השחור ללבן או לפחות לבז' ואז תיפול בשבי בעזה כלבנבנון או בז'ון, כדי שמישהו בכלל ישים לב אליך. אם לא הצלחת להתאפר תישאר בדירת השיכון שלך ברחובות, כי אתיופים לא מעניינים, לא כשהם פה ולא כשהם בעזה.

28/02/2017