רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

שיחת טלפון מפתיעה

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
681

ראש לע"מ: "בחייך, אופנה זה לא דבר שמעניין גם גברים וגם נשים?"


מגישי תוכנית הבוקר התקשרו לניצן חן, ראש לשכת העיתונות הממשלתית, כדי למחות על כתבה לרגל יום האישה הבינלאומי, המציגה נשים מתחום האופנה. שי גולדשטיין: "למה נשים זה רק אופנה?" חן: "יש סדרת כתבות, זה לא אייטם"

לרגל יום האישה הבינלאומי פרסמה לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) עלון 'נשים באופנה' המציג נשים מישראליות בולטות בתחום. מגישי תוכנית הבוקר, שי גולדשטיין, אורי גוטליב ולאה לב התקשרו לראש לע"מ ניצן חן כדי למחות על המיצוב והתיוג. "קטלוג לרגל יום האישה הכולל צילומי נשים באופנה? חסרים אירועים היסטוריים בהם השתתפו נשים? דווקא אתם, הממשלתיים, שולחים אופנה?", שאל גולדשטיין, וגוטליב הוסיף: "למה לא נשים מתחומי הכלכלה והפוליטיקה?"

חן חשב שגולדשטיין משתעשע והמגיש השיב שהסיפור דווקא מרגיז אותו. "זה ממש לא מרגיז", ענה חן, "אוסף התצלומים הלאומי כולל מאות אלפי תמונות של נשים פורצות דרך מתחומים שונים, שהטביעו את חותמן במדינת ישראל. אני ממליץ לכם להיכנס עכשיו ולהסתכל על נשים מנהיגות, נשים בצה"ל, נשים פורצות דרך בכל מיני תחומים".

"אבל מה ששלחתם בהודעה שלכם לעיתונות זה אופנה, למה אופנה? נשים פה היו לוחמות, אז למה בחרתם לפתוח עם אופנה?", שאל גולדשטיין.  "ראשית לא בחרנו", השיב חן, "העיתונאי בחר לקחת חלק ממאות התמונות שכאן. לע"מ חרטה על דגלה את השוויון המגדרי. אין אה...בחייך, נו מה, אופנה זה לא דבר מעניין גם נשים וגם גברים?".

גולדשטיין המשיך לשאול: "כן, אבלך למה לפתוח עם אופנה? המסר הוא ש'נשים' מתקשר קודם כל לאופנה". חן ענה: "המסר הוא שיום האישה מצוין באופן רשמי רק היום. מדובר בכתבה ראשונה בסדרה של נשים ישראליות פורצות דרך בתחומים שונים. היום זה באופנה, מחר זה נשים, מחרתיים זה נשים בתחום ההיסטוריה וכך הלאה".

"תודה שהיה כאן שיקול דעת מוטעה לפתוח עם אופנה. מה אכפת לך? תודה ונסגור את הסיפור", ביקש גולדשטיין. חן השיב: "אין סיפור ואין מה להודות. אני מבין שאתה צריך למלא את המהדורה שלך. אתה ממציא אייטם שלא קיים".

לב וגולדשטיין זעמו: "למה שלחתם לעיתון את פנינה רוזנבלום כדוגמנית?". "לא שלחנו שום דבר", ענה חן, "האוסף קיים שמיש ונגיש לכולם. העיתונאי בחר את פנינה רוזנבלום". "אז תגיד שהעיתונאי טעה", הציע גולדשטיין. חן צחק והשיב: "לא חבל על הזמן שאתם מבזבזים על הזוטי דברים האלה?".

גולדשטיין אמר: "לא, זה חשוב. שלחתם מייל שבו אתם כותבים שלרגל יום האישה הבינלאומי, טעימה קטנה מאוסף הצילומים הלאומי. אז יש טעימה קטנה שהיא גולדה מאיר". גוטליב אמר שגולדה מאיר זה לא סקסי, וחן תיקן: "אבל יש גם גולדה מאיר ויש רונית אלקבץ". "אבל למה לא שמתם אותם בטעמה הקטנה?", התעקש גולדשטיין, "תגיד שעשיתם טעות". חן ביקש: "אני מסביר לך, תיפתח שנייה. כל יום יש טעימה באוסף של תמונות".

גולדשטיין שאל: "אבל למה הטעימה הראשונה היא של אופנה?". "היא לא הראשונה, היא השלישית, ריבונו של עולם, אתה ממציא אייטם שלא קיים", ענה לו חן. "פה כתוב ראשונה", אמר גולדשטיין. "אז כתוב, הנייר סובל הכל", ענה חן.

"אז בכל זאת העיתונאי טעה, תגיד שהוא טעה", נדנד לו גולדשטיין. חן תהה: "תגיד, אתה לא משעמם את עצמך באמת? כל יום יש אייטם על נשים פורצות דרך בתחום אחר. האופנה זה חלק משמעותי. סליחה שאני מקלקל לך את האייטם, אבל זאת האמת, מה לעשות". גולדשטיין סיכם: "טוב, נלך עם האמת שלך".

07/03/2017