רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

שיחת טלפון מפתיעה

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1506

שמעון ריקלין נגד שי גולדשטיין: "אתה פרקליטו של השטן!"


מגישי תוכנית הבוקר התקשרו לשמעון ריקלין שראיין את שרה נתניהו: "נשאלו שאלות, חלקן אפילו קשות, והיא ענתה. היא יודעת שכל נציג אחר של הברנז'ה יבוא לטרוף אותה, לצעוק עליה, להיכנס בה. אין אח ורע לחוסר התרבות של העיתונאים הישראלים". על ההנהונים: "גם עודד בן-עמי הנהן כמו כלבלב על הדשבורד"

איש התקשורת שמעון ריקלין המזוהה עם הימין ראיין לערוץ 20 בטלוויזיה את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. מגישי תוכנית הבוקר, שי גולדשטיין, אורי גוטליב ולאה לב התקשרו אליו כדי לברר מדוע לא שידר הערוץ את הראיון במלואו, כמובטח. "קיימתי שני ראיונות עם שרה נתניהו", סיפר ריקלין, "אחד מהם היה במטוס. משהו קצר. הוא נכנס לסרט שאנחנו עושים על המסע שלי לחו"ל, לוושינגטון, סינגפור ואוסטרליה. וקיימתי לפני מספר ימים ראיון עם שרה נתניהו שישודר בקרוב. הסירו דאגה מלבכם".

היו כבר פרומואים, הזכיר גולדשטיין, למה לא שידרתם את הראיון, משהו הבהיל אתכם? "ממש לא", ענה ריקלין. "הראיון השני הרבה יותר ארוך ומקיף. אז החליטו את הראיון שהיה במטוס, שהיה 2-3 דקות, להכניס לסרט שעושים עלי. זה כל הסיפור".

גולדשטיין אמר שנשמעו טענות כלפי ריקלין שישב בראיון מפוחד ונתן לנתניהו להגיד מה שהיא רוצה מבלי לעמת אותה עם שאלות קשות. "קודם כל ידוע שאני איש פחדן", השיב ריקלין. "אל תחשפו את זה בפרהסיה ברשות הרבים. ועכשיו ברצינות. בראיון במטוס סוכם שמדברים רק על המסע, איך היה, מה ראו. לכן היו מספר שאלות, שאגב חתכו אותן בעריכה ועשו קטע שלם של הנהונים. שזה היה נחמד, אבל חתכו שם שאלות. הראיון בערוץ הוא ראיון, יחד עם עוד מישהי מהערוץ, ואתם תשפטו".

גולדשטיין אמר שהראיון נראה קנוי על ידי שרה נתניהו. ריקלין הגיב: "אני שמח לקבל הטפות מוסר מאלה שלא אמרו מילה לעודד בן-עמי שלפני שלושה ימים, הנהן בדיוק כמו אותו כלבלב על הדשבורד, כמוני, כשסתיו שפיר הייתה באולפן". "אז אתה מודה שהנהנת כמו כלבלב על הדשבורד, לפחות זה", אמר גולדשטיין. "כך אמרו עלי", השיב ריקלין, "ואני מתכנן לראיין את ראש הממשלה ולעשות אותו דבר. כיוון שהתפתח פה חוסר תרבות מכל אותם אנשים שמתיימרים לייצג תרבות. אתה מראיין מישהו תן לו לדבר, לא חובה להתנפל עליו".

גולדשטיין אמר שבשביל נאום לא צריך עיתונאי שישאל שאלות. "תראו את הראיון ותראו אם לא שאלו שאלות, שאלו שאלות. כמובן ששואלים שאלות, מה חשבת?". גולדשטיין אמר שיש תחושה שריקלין מסדר לעצמו תפקיד כיועץ התקשורת של נתניהו בבחירות הבאות. "חשבתי על זה", אמר ריקלין, "אבל חשבתי על חוזה כפרשן הפוליטי של ערוץ 20 לקראת מהדורת החדשות שעומדת עוד מעט לעלות. הרבה יותר מעניין אותי".

לב שאלה מי כתב את השאלות בראיון. "אנחנו כתבנו אותן, אני והשותפה שלי", השיב ריקלין. "ואם אתה שואל שאלה ששרה לא מוכנה אליה", שאלה לב. ריקלין ענה: "אתם תראו את הראיון. היא יכולה טיפה לנוע בחוסר שביעות רצון. בראיון שאתם תראו אני לא הראיתי לשרה את השאלות".

גולדשטיין שאל האם כעיתונאי ריקלין היה רוצה לראות את אשת ראש הממשלה מתראיינת לא רק אצל מי שנמצא עם בעלה באותו צד של המתרס הפוליטי. "הייתי רוצה לראות את כולם מתראיינים אצל כולם", השיב ריקלין. "היא מתראיינת אצלך ולא אצל אחרים כי היא יודעת שאתה תלטף אותה ותאתרג אותה ותהנהן והיא תצא מלכה". ריקלין ענה: "סבבה, אין לי בעיה שתיקח את זה לשם, אבל יש חצי שני, שאתם כל הזמן מתעלמים ממנו. שהיא יודעת שכל נציג אחר של הברנז'ה חייב לבוא לטרוף אותה, לצעוק עליה, להיכנס בה". "זו עיתונאות", טען גולדשטיין. "זו לא עיתונאות", השיב ריקלין, "זו עיתונאות ישראלית. אם באמת אכפת לך מהעיתונאות, זו לא עיתונאות".

"גם לשבת מולה ולתת לה מיקרופון זו לא עיתונאות", טען גולדשטיין, וריקלין השיב: "אבל לא נעשה כזה דבר. אתם תראו את הראיון. עלו שאלות, אפילו לדעתי חלק קשות. והיא ענתה. היא ענתה מהשהיא רצתה. בכל מקום בעולם, אין אח ורע, לחוסר התרבות של העיתונאים הישראלים. כשראש הממשלה עלה על המטוס לוושינגטון ונמצאים שם כל אנשי הסגל. הוא עולה על המדרגות ומישהו, אחד הכתבים המדיניים, צועק לו 'ראש הממשלה, מה עם החקירות?!'. זו תת-רמה, אתה מבין? הוא באמת ציפה שהוא יסתובב ויתחיל?".

כמו כן התלונן ריקלין על כך שמי שפרסם שהראיון עם שרה נתניהו לא שודר במלואו לא טרח לבקש ממנו תגובה ופרסם שלא נמסרה אחת. "זה לא שקר", אמר גולדשטיין, "הם לא אמרו שהם לא ביקשו תגובה, אלא שהיא לא נמסרה". "אתה פרקליטו של השטן", אמר ריקלין. "נראה את הראיון ואז נדבר", סיכם גולדשטיין.

13/03/2017