רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
790

"צה"ל הפך ערבי שוחר שלום לפלסטיני מתוסכל. ככה אתם רוצים לעשות שלום?"


גבי גזית פתח את תוכניתו בלעג לשרה נתניהו על עדותה במשפט סרנה: "הטיעון המנצח שלה, שלא זרקה את ביבי מהאוטו בגלל המאבטחים", ובביקורת על הורדת המיסים שמתכננת הממשלה: "יהיה לכם יותר כסף, אבל החיים שלכם ימשיכו להיות בזבל, בגיהינום. בבריאות, בחינןך, בכבישים. יופי, ביבי וכחלון, באמת חשבתם שאנחנו מטומטמים"

הטיעון המנצח של שרה נתניהו אתמול במשפט נגד יגאל סרנה הוא ההסבר האולטימטיבי, למה לא יכול להיות שהסיפור של סרנה הוא נכון, ושהיא, שרה, ממש, אבל ממש, לא זרקה את ביבי מהאוטו, באמצע הלילה, בחושך, בכביש מס' 1, ואמרה לו תעמוד בצד הכביש בתור עונש. הטיעון הוא: נכתב שאני רוצה להפקיר את בעלי, שאמור להיות מאובטח. שאני אומר על בעלי, תזרקו אותו בכביש 1? שיעצור טרמפים? זה לא יכול להיות, הרי המאבטחים הולכים איתו גם לשירותים. כלומר, הסיבה שהיא לא זרקה את נתניהו מהאוטו היא בגלל שהמאבטחים צריכים ללכת איתו, או בגלל שהיא רעייתו האוהבת, ולא זורקים את בעלך האהוב באמצע הלילה בכביש שומם?. מעולם לא נשמע טיעון כה מנצח בבתי משפט בישראל, ובעיקר מפיה של פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי. כן, כן, שרה, את באמת אישה טובה ואוהבת.

ממשלת ישראל הולכת להוריד לכם מיסים. האח הידד. תשלמו פחות מס הכנסה, קצת פחות מע"מ אולי, והכל באדיבות ביבי וכחלון, שמתחילים כבר לחשוב על הבחירות הבאות. איך יבואו אליכם, ערב הקלפי בעוד שנתיים, ויזכירו לכם שב-2017, במרץ, הם היטיבו אתכם, הורידו לכם את המיסים ויבקשו שתצביעו בשבילם. למה זה רע? כי מצד אחד תשלמו פחות מיסים, אבל מצד שני החיים שלכם ימשיכו להיות בזבל, בגיהינום. אומנם יהיה לכם יותר כסף לקנות מכוניות, אבל הדלק יעלה לכם הון והכבישים לא יהיו מספיקים. יהיה לכם יותר כסף להשקיע בבילוי, אבל לא תוכלו להגיע לבילוי כי כל היום יחפרו לכם עם הרכבות ויעצרו את התנועה בכל מקום. נכון, תשלמו פחות מיסים, אבל תמשיכו לחכות שנה בתור לניתוח קטרקט פשוט, ותמשיכו לחכות שתי יממות בחדר מיון. כלומר תהיו אולי יותר עשירים, אבל החיים שלכם יעמיקו לתוך הזבל מבחינת השירותים, החינוך והרפואה. יופי ביבי וכחלון. באמת חשבתם שאנחנו מטומטמים.

פרק מי יודע כמה בסדרה 'הכיבוש משחית'. זה סיפור שכנראה מעניין את התחת למרבית הציבור, אבל אספר אותו בכל זאת. עקב חשד, שבית דפוס בקלקיליה מדפיס חומרי הסתה, פשט צה"ל על המקום. במקום להחרים עדויות בצורה מסודרת, לקחת משם מחשבים ומכונות דפוס, לאחסן אותם במחסן ולאסוף הוכחות, החיילים שברו וניתצו את כל הציוד והותירו אחריהם חורבן והרס, בשווי של מאות אלפי דולרים ופרנסת בעלי המקום נגדעה. צריך לומר שכל זה נעשה כאשר לא היו במקום חומרי לחימה או נשק, רק מחשבים ומכונות דפוס, ולבעלים אין שום רישום פלילי או עבר בטחוני מפוקפק. כדי שלא יתועד ההרס כיסו החיילים את עדשות המצלמות ולכן אין תיעוד.

וכך הפך צה"ל איש ערבי שוחר שלום לפלסטיני מתוסכל. משפחות שהתפרנסו מהמקום, איך לומר, לא התאהבו מחדש בכיבוש והפכו לפלסטינים זועמים ומתוסכלים. וככה אתם רוצים לעשות שלום ולעודד את המתונים, נכון? נכון, גאוני הדור? כי אתם חושבים שהכיבוש הוא נאור ועוד לא שמעתם שהוא משחית? יופי לכם. תעמדו עכשיו כולכם בשורה, הגנרלים, הפוליטיקאים, הבנטים, השקדיות, האיילות, כולם, ותשירו כולכם יחד את המנון המדינה הנאורה, המנון הכיבוש.

אישה אחת כתבה לי אתמול בפייסבוק שהיא חיה באחת ממדינות אירופה המתוקנות ולא מחמיצה בכל בוקר את פתיחת התוכנית שלי ברדיו. אני לא אומר את זה בשביל להשוויץ שיש לי מעריצים ושאנשים מקשיבים לי ושהפתיחה שלי היא נהדרת וחדה ושנונה. כי יש לזה מוסר השכל. למה היא כתבה לי שהיא אוהבת את הפתיחה? כי עכשיו היא מבינה סוף סוף למה היא עזבה את הארץ לפני 35 שנה וחיה במדינה אירופית שלווה ומתוקנת.

15/03/2017