רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איריס קול

עידן חדש

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
316

עידן יניב: "אני תמיד עושה את מה שאני אוהב"


הזמר סיפר לאיריס קול על השיר החדש "מי" עם גיטריסט ג'ירפות: "מפגש בין שני עולמות שונים. ויתרתי על הופעה בקליפ לטובת שני רקדנים, קונספט שלקחנו מקליפים מחו"ל"

הזמר עידן יניב הוציא את השיר החדש "מי", ששונה משירים ששר בעבר. בראיון לאיריס קול סיפר: "זה סינגל ראשון מאלבום שישי שאני עובד עליו בימים אלה. לקח לי זמן לגבש קונספט, רעיון עיבודי וסאונד, שרציתי שיהיה מזוהה בתהליך היצירה של האלבום החדש. פגשתי את ארז רוסו, הגיטריסט של להקת 'ג'ירפות' ומהצמד 'רוסו וויינברג'. אגב, הייתי לפני חודש בהופעה של ג'ירפות בבארבי והיה מושלם כל כך נהניתי. גלעד כהנא הוא פשוט אגדה".

"כשנפגשתי עם ארז, הייתה לנו שיחה, נכנסנו לסשנים באולפן והוא ביקש לשמוע חומרים. השמעתי לו כמה סקיצות שעשיתי בבית על פסנתר מכל השנה האחרונה, קצת דברים שכתבתי, קצת לחנים ומנגינות שלי. וגם אמרתי לו שיש שיר בשם 'מי', שיצר אותו בחור בשם אלון פרץ. פגשתי את אלון פעם אחת, אחרי שכבר עשיתי את הסקיצה, כי רציתי לדעת במי מדובר. הוא שלח לי את השיר למייל כמו עוד עשרות שירים שאני מקבל. אני משתדל לשמוע כל שיר ששולחים לי, ואיך ששמעתי את השיר הזה אמרתי וואוו, פשוט שמתי פאוז על כל שאר הדברים שאני עושה והקלטתי אותו".

"אלון שלח לי סקיצה רק עם פסנתר, ואני כשהקלטתי את הסקיצה שלי, הוספתי כמה שינויים באולפן בבית. השמעתי אותה לארז והוא ביקש כמה ימים למצוא כיוון מוזיקלי לשיר. התחלנו לעבוד יחד ובכל סשן הוא החדיר בי עוד ביטחון. ביקש שאנגן בפסנתר, ושאתן לו את התפקידים של כלי המיתר. אני חושב שזה חיבור בין שני עולמות מוזיקליים שונים".

"הרעיון לקליפ היה של הבמאי גיא איציק", סיפר יניב. "השמעתי לו את השיר, הוא עצם עיניים ובסוף ההשמעה אמר שיש לו רעיון לקונספט, מקליפים שעשו בחו"ל, קליפים שבהם הרקדנים למעשה מספרים את הסיפור שעומד מאחורי השיר. אמרתי לו שזה זה. הוא אמר לי שאהיה מודע לכך שלא יראו אותי בקליפ, ואמרתי בסדר, רק בשניות האחרונות. ואז עלה הרעיון שנצלם את כל הקליפ בשוט אחד, וואן טייק, בלי קאטים ועריכות. ובסוף הוא הציע שיראו אותי לכמה שניות שר את השיר על הפסנתר, כדי לתת את התחושה שכל הזמן הייתי שם ברקע".

"בורכתי שאני עושה את מה שאני אוהב", הוסיף יניב, ו"ב-3 באפריל אני מופיע באולם 'צוותא' בתל אביב". לסיום הוסיף: "כרגע אין לי חברה. אני יוצא, מכיר, מבלה, פוגש, הכל טוב, אבל איך אומרים, 'מי'?".

19/03/2017