רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1561

"במקום להגיד תודה לביבי על כך שהוא עושה קמפיין יחסי ציבור לתאגיד אתם בוכים?!"


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על השר לביטחון פנים: "ארדן, תרשום אותי ברשימה השחורה של מחרימי תוצרת ההתנחלויות", ועל משרד הפנים והעומד בראשו: "הם מתעללים בעובדים זרים שמנסים למשוך כספי פנסיה. הפושע מש"ס עוזר רק לתלמידי ישיבות של ש"ס"

רק שלושים ותשעה ימים נותרו. הספירה לאחורה בעיצומה. עוד שלושים ותשעה ימים, ואני יודע שכבר קשה לכם לכבוש את יצרכם ולהדיר שינה מעיניכם, כדי לחזות בפלא התקשורתי החדש, שעליו נסוב הוויכוח המר בימים אלה, תאגיד השידור הציבורי. בדיוק בעוד 39 ימים יחל לפעול התאגיד הממותג כ'כאן'. לא לא, אין לזה קשר לעיר הצרפתית הצבעונית ולפסטיבל הקולנוע האיכותי שם. זה יהיה 'כאן' של ישראל, הכיסוי לרשות השידור החדשה, שבינתיים משגע את המערכת הפוליטית. ובמקום להגיד תודה לביבי שעושה קמפיין יחסי ציבור אדיר לשידורים דלי הרייטינג המזומנים, אתם עוד בוכים? הנה, גם אנחנו מצטרפים לביבי כדי לעזור לכם. אתם מצאתם את המותג, אני מצאתי את הג'ינגל לשידורי כאן, ואני ממליץ לכם על 'כאן נולדתי' של אורנה ומשה דץ. אבל בלי גאולה אבן, בבקשה, כי ביבי לא אוהב אותה. ושרה? לא יודע. אני חושב שגם כן לא.

השר ארדן פועל להקמת מאגר מידע על אזרחים ישראלים, התומכים בבי. די. אס, מעורבים בחרמות על תעשיות מההתנחלויות ודוגלים בהטלת סנקציות על ישראל. ארדן, עתיר ההישגים במשרד לביטחון הפנים, ממש הסטארט-אפ של ההישגים במשרד לביטחון פנים, רוצה לגדול ולהפוך למקארתי הישראלי. כי אולי זה יביא אותו יום אחד לכיסא של ביבי. כשלביבי יימאס. כי הרי את ביבי אי אפשר להעיף והוא ילך רק כשהוא יחליט שהוא רוצה ללכת. כולם מתנגדים ליוזמה של ארדן, כולל היועץ המשפטי לממשלה. הם אומרים שאין לארדן סמכות חוקית לאסוף מידע על ישראלים ועל העדפות הקנייה שלהם.

אבל אני אזרח טוב ואם שר בממשלתי רוצה לעשות 'רשימה שחורה' אני הראשון שאסייע לו. אז תרשום, ארדן. תוסיף לרשימה אחד, גבריאל גזית מרמת גן מספר תעודת זהות 30...זה מספיק לך האפס, אחרי זה אני יכול לעצור, כי לא צריך שכולם יידעו. רשמת אותי? אני מקפיד לא לקנות מוצרי התנחלויות. אני לא שותה חלב מעטיני פרות של מתנחלים, אני לא אוכל ירקות מהשטחים. נו, תרשום אותי כבר ברשימה, יה אללה שלך. אני לא תומך בחרם על ההתנחלויות עד שהן יעופו מישראל. אבל אני עצמי נמנע מלקנות מתוצרת ההתנחלויות. כי אני חושב שההתנחלויות הן מכשול בדרך לשלום. מתי אני אחזור לקנות את תוצרת השטחים? רק אחרי שישראל תיסוג מהם, לא יהיו שם מתנחלים יותר, ואז אקנה מהערבים בכיף. רשמת, ארדן? יופי. אני לא רוצה להיות בסוף הרשימה. ועכשיו תוכל לעלות על השולחן ולשיר עם כל חבריך אבירי הדמוקרטיה את ההמנון.

מדינת ישראל מתעללת בעובדים זרים שסיימו את עבודתם בארץ ומנסים למשוך את החסכונות שלהם מהפנסיה ופיצויי הפיטורין. כידוע לכם, עובד זר מפריש ממשכורתו סכומים לפנסיה ואמור לקבל אותם עם צאתו מהארץ, אבל הרשעים של משרד הפנים עם הפושע המתעלל בהם, נותנים להם טפסים בעברית בלבד כדי שלא יוכלו להבין מה מצבם ולא מסייעים להם לממש את זכותם, וכך הם נופלים לבור בין המדינה לבין חברת הסיעוד. כי העובדים האלה עוד לא למדו שמשרד הפנים של הפושע מש"ס עוזר לבני אדם, אבל בעיקר אם הם תלמידי ישיבות של ש"ס.

חמישה אנשים פגשו אותי הבוקר, נהג מונית, מוכר ירקות, בעל חנות חומרי בניין ושני עוברי אורח וכולם אמרו לי, אה גזית, איזה חרא מדינה, איך משיגים ויזה לאמריקה? רגע אחרי זה אני פותח את העיתון ומוצא סקר של האו"ם ובו נתונים מדהימים. ישראל במקום התשיעי בעולם במדד הבריאות, כן כן, עם כל הזקנות במסדרון, ובמקום האחד עשר בעולם במדד האושר. כלומר הישראלים הם העם האחד-עשר המאושר ביותר בעולם. תגידו, אתם מאמינים? למרות יוקר הדיור והמלחמות ויוקר המזון והעצבים והערסים. משהו פה לא מסתדר עם הנתונים, אבל אני לא להתווכח עם סקר של האו"ם. לקראת הפסח אודה שוב, שאם משה היה יוצא שוב ממצרים והיה שואל את החבר'ה, תגידו, לאן הולכים לישראל או לאנגליה? אז לפי הסקר הזה כל החבר'ה היו צועקים לו לבת-ים, לבת-ים, מה נעשה בלונדון? מה עובר עליך, משה, מה, בלונדון נהיה מאושרים?.

21/03/2017