רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

"אנשי רשות השידור זיהמו את המסך"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
2028

גבי גזית על מאבקם של עובדי הערוץ הראשון

גבי גזית מציג את הטוב, הרע והמכוער של היום - האזינו


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על עובדי רשות השידור: "מעולם לא נוצל המסך הציבורי למען עובדי המסך הציבורי".

לפני הטוב הרע והמכוער, מילה על קטגוריה שהיא כל כך הזוטרית, הרשו לי להציג לכם את ההזוי, האטום והביזרי. הכול זה באותו בן-אדם. לא שלושה, שלושה באחד מבצע לפסח. המנותק, מפכ"ל המשטרה מר רוני אלשיך אשר אחרי רגע שהשוטר משה כהן במופע שלא ראינו מאז שפשט הגסטפו על בתי היהודים באירופה, רגע אחרי שמופע השנאה והגזענות הסתיים. מה אומר המפכ"ל, האם השתמש במילים קשות ובוטות, האם קרא לחשבון נפש כללי של אלימות במשטרה. האם אמר לא לשחרר את מר כהן עד תום ההליכים? ממש לא.

מר אלשיך שוב כשל וכך הגדיר את האירוע. התאמינו, מופע הסדיזם החולני הזה שאפילו גורילות מורעבות באפריקה כבר ויתרו עליו מזמן כי זה לא תרבותי ביניהם, זכה מפיו של אלשיך לביטוי "נטישת ערכים". הנוגרה והבעיטות והטירוף, זה נטישת ערכים. שמעתי ועיני נפרעו, על מה מדובר? שוטר שלא עמד בעת שירת התקווה? על קצין משטרה שידו החליקה בטעות על ברכיה של שוטרת בניידת? זה נטישת ערכים!

שוב התבלבלת אלשיך, שוב כשלת בהבנת האירוע כמו באל חיראן ובמקרים אחרים. מחר ירוצץ שוטר גולגולת של ערבי למוות ואז איך תקרא לזה מר אלשיך? כשל אתי? משק כנפי עלה העדר, איך תקרא לזה? ויש לי עוד שאלה אליך אם זה היה הפוך וערבי היה מכניס מכות רצח ליהודי, האם הוא היה בביתו עכשיו במעצר בית או יושב בכלא וחוטף מכות רצח מהחוקרים?כשל אתי?נטישת ערכים? מי מצא אותך אשלייך? מאיפה הבאנו אותך?

מצטער אתם לא תאהבו אותי עכשיו ברשות השידור, אך אין לי מה לעשות, האמת צריכה להיאמר. חלקכם חברים שלי מן העבר אך אני לא חושב שתהיו חברים שלי אחרי הקטע הזה. אבל כשאתה מאמין באלוהים, לא צריך חברים. מי זה אתה מאמין באלוהים?

 המכוערים הם עובדי רשות השידור שניצלו את המסך, המשחק, הרייטינג ואת השידור שנלקח כבן ערובה בידיהם כדי לנהל את מלחמתם גם אם היא צודקת בעיקרון. הם ניהלו את מלחמתם בזמן המשחק באמצעות סלוגנים וכתוביות בסגנון 'לא זורקים עובדים הביתה' ונגד ניסנקורן. מאחורי הפרשנים במקום להראות תמונה של חיחון הייתה תמונה של נינסקורן וכחלון. שמחסלים להם את העבודה, העובדים זיהמו את המסך בעיקר ברגע המלל של הפרשנים. אני רוצה לשאול אתכם רק שאלה אחת קטנה. אם השבוע למשל היה מתרגש איום סגירה על מפעל בדימונה, על משחטה בגליל, על בית אריזה בנגב ואלפי עובדים היו הולכים הביתה. לא עובדים שישתכרו עם אלפי שקלים בחודש במשך עשרות שנים.

אם זה מה שהיה האם גם אז בעת המשחק החשוב הזה הייתם מעלים על המסך כותרות בסגנון 'אל תסגרו את עוף העמק, אנו עם התרנגולות' או 'אל תסגרו את פרי הגליל, עובדים לא שולחים הביתה, יש לנו ילדים'. נכון הייתם מעלים את הכותרות האלה אם זה לא היו אתם? נכון הייתם מעלים את הכותרות האלה אם אלה היו שביתת עובדי הניקיון האתיופים במזרח רחובות. נכון גם אז הייתם מעלים את הכותרות האלה. 'אל תחסלו את פרי הגליל'. עם יד על הלב בבקשה מכם הייתם עושים את זה? אני חושב שלא, אתם יודעים איך אני יודע שלא? כי אף פעם לא עשיתם את זה, כי ארבעים שנה עבדתי ברשות השידור ומעולם לא שמעתי שמישהו בא ואמר "חברה, עומדים לסגור את מפעל הטקסטיל בכפר דרוזי בגליל, בואו נשים בזמן משחק כדורגל כותרות 'לא שולחים עובדות טקסטיל הביתה'". זה לא היה אפילו פעם אחת. אבל כשזה נוגע אליכם? ברור שכן.

עכשיו תבואו ותגידו לי, לא הפגנו בשביל עצמנו, הפגנו בשביל השידור הציבורי, בשביל הדמוקרטיה, בשביל חופש הביטוי. לא מאמין לכם, מעולם לא היה דבר כזה, מעולם לא נוצל המסך הציבורי למען עובדי המסך הציבורי. עכשיו האתגר, שימו לב חברי לשעבר, אם יצליח המאבק שלכם ואם רשות השידור תישאר ואתם תמשיכו לעבוד. אני אהיה כאן באיום הסגירה הבא על מפעל שיש בו בערך את אותו כמות אנשים כמו שלכם 1500 מאות עובדים אני אשב כאן ואפתח ערוץ 1 ואני אחפש את הכותרות 'לא סוגרים מפעל עופות, בננות ואריזה'. אני רוצה לראות אתכם מפסיקים משחקי כדורגל ומשביתים מהדורות חדשות בשביל 1200 עובדי מפעל בעדולם, יש מקום כזה. אני אהיה כאן להזכיר לכם לצאת למאבק הזה. בעד העובדים שהם לא עובדי רשות השידור, עובדים אחרים, הם מסכנים יותר מכם, הם מרוויחים 5000 שקל בחודש. הם עובדים מבוקר עד ליל וגרים בעיירות פיתוח, אבל יש לי הרגשה לא תעשו את זה. אבל בואו ניפגש בסיבוב בסדר?

הטוב, מי הטובים בסיפור הזה? הספרדים לא כי הם יותר טובים מאיתנו בכדורגל זה ברור, לא כי הם מדהימים אלא כי ביום חמישי הם שימשו בתפקיד שכל ישראלי צריך כל יום. את המתקן הזה כדי להתחיל ולהמשיך את היום, זוהי המראה. הספרדים הציבו מול פרצופנו מראה. מלוטשת, ספרדית כדי שנראה את הפרצוף הטיפשי שלנו שוב ושוב. הספרדים כמו אחרים גרמו לנו לראות מי אנחנו באמת מאחורי המסווה, מעבר לדאווין הישראלי. מעבר לשחצנות המובנת, מעבר ללוונטיניות שמסתמכת על מזל,גלגול עיניים לשמיים וכיסוי הפדחת בכף היד של השחקנים. תודה רבה לכם ספרדים יקרים שבזכותם חזרנו להיות מה שאנחנו באמת.

הרע, זה היה צפוי, רגע אחרי שריקת הסיום בעוד גרבי השחקנים נוטפות זיעה ועגל זיעה על קצה אפם. באוויר מדריד, לא במדריד אלא בחיחון וזו הכותרת שיצאה. השחקנים בחדר ההלבשה מתחו ביקורת על המאמן אלישע לוי ועל החלטותיו השגויות. מי מתח את הביקורת?הקב"ה?קרויף? השחקנים?! טוב זה שאלישע לוי הוא לא מאמן דגול זה לא קשור. אתם מתחתם ביקורת על המאמן? אתם המדהימים שרצתם ושטפתם את המגרש בשצף קצף של כדורגל עולמי.אפילו לא הופתעתי כי זה תמיד ככה, הישראלי הלוזר. כדורגל או כל עיסוק אחר אחרי כישלון יחפש את האשם בכל הגלובוס למעט בעצמו. חבורת השחקנים כבדי הרגלים, מפלבלי העיניים, השבויים בדימוי העצמי של כוכבים. ממגרשי הכדורגל בנתניה ובחדרה. לא יאמרו אנחנו פשוט לא טובים, אנחנו לא יודעים לשחק כדורגל אבל בטרם יבשה זעתם, כבר יתלחשו על אשמת המאמן. שוב הישראליות המביכה ועם זה נמשיך.

 

26/03/2017