רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

גבי מחכה לרגב

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
1102

"מתי תשלחי חייל שלך שישב באולפן שלנו וימחק לפני השידור את מה שלא ציוני ויהודי?"


גבי גזית פתח את תוכניתו בביקורת על החרדים אשר הפגינו אתמול (ג') במחאה על מעצרם של משתמטי הגיוס שלהם: "הוצאתם את עצמכם מכלל ישראל"

שלום לכם נתיני הממלכה הביזנטית. לכו על קצה האצבעות, אל תאמרו את אשר על ליבכם. האח הגדול ביבי מאזין. האחות הקשוחה מירי מקשיבה לכם. הטוב הרע והמכוער בחסות בנימין ומרים מקארתי. אגב גברת רגב אנחנו מחכים המון זמן. מתי כבר תשלחי אחד מחיילייך שיישב עימי, יעבור על פינתי וימחק בטוש שחור מה שלא ציוני, לאומי ויהודי?

נתחיל עם המכוער. בלי שום לבטים, בלי מתחרים עם יד קשורה לאחור. אלה הפלג הירושלמי של החרדים אשר הפגינו אתמול במחאה על מעצרם של משתמטי הגיוס שלהם. בטוב ליבם בעולם הסלוגנים והדימויים יצא להם הדבר הזה: "עברנו את פרעה נעבור גם את זה – עברנו את היטלר נעבור גם את זה". מה אתם מצפים ממני עכשיו שאני אתחיל לפרש ולנתח את הזוועה הזו? אתם משווים את היטלר לצה"ל? זאת אומרת שאתם אומרים 'שרדנו את היטלר נעבור גם את צה"ל?'. נתגייס ונשרוד? החלאות עלובי הנפש, הסוטים משווים את היטלר לרמטכ"ל או לשר הביטחון?הבנו את המסר פלג מטורלל. היום הוצאתם את עצמכם מכלל ישראל שלום ולא להתראות.

הטוב. בקטנה, אבל הכי ישראלי שיש. הוא זוכה לתואר התירוץ הישראלי האולטימטיבי לדורותיו. הסיפור בלתי חשוב לחלוטין אבל כל כך הרבה סוציולוגיה יש בתוכו. הוא הולך כך, אחת בשם עו"ד חגית גיגי וייסברג ביקשה ויזמה בניית בניין בפתח תקווה. היא הגישה בקשה לרשויות ואושר לה לבנות בניין בן 4 קומות ובו שש דירות, כך החליטה העירייה .

חברתנו גיגי בלהט היצירה. התפלק לה ובמקום זה בנתה בניין בן 7 קומות ובו 14 דירות. בערך כפול מההיתר שקיבלה. אז בצדק באה העירייה וביקשה להרוס את הקומות העודפות. העירייה שאלה את הגיגי 'מה נהיה? למה בנית פי שניים מהמותר?'. כה אמרה היזמית, 'אז בניתי פי שניים בלי היתר אז בגלל זה צריך להרוס את הבניין?' דבריה צריכים להיות כתובים על דגל ישראל ביום העצמאות הקרוב. היא הוסיפה בצדק, 'איך אפשר להרוס פרויקט שאדם בנה בעשר אצבעות?'.

לא ענק? לא תמצית הישראליות התחמנית והבכיינית? זה כמו ששוטר יעצור נהג שנסע מאה חמישים קמ"ש בתוך העיר. ייתן לו דוח והנהג יאמר: 'מה זה משנה באיזו מהירות נסעתי, למה לתת דו"ח?'.

הרע -  ושוב אנו בפינתנו הקבועה מה עושות האיילות בלילות. הן עוצמות את עינהן ומתפלק להן עוד רעיון חדש. האיילה שלנו כנראה קרא עוד אחד ממאמריו של ג'וזף מקארתי. קמה בבוקר והפציעה עם רעיון חדש. היועץ המשפטי לממשלה, המינוי הכי לא פוליטי שצריך להיות. המינוי שאמור לפקח על ההתנהלות החוקתית של השרים ושל ראש הממשלה. מינוי שעד היום היה נבחר על ידי וועדת איתור לא פוליטית. ובכן קמה האיילה בבוקר והחליטה שמכאן פוליטיקאים יבחרו ביועץ המשפטי לממשלה. וועדה תגיש כמה שמות ובסוף מי שיבחר את המועמד יהיה שר המשפטים על פי שיקול דעתו. מיהו אותו שר המשפטים כרגע שיבחר על פי שיקול דעתו? אוי!! איזה פלא! לא שר אלא שרה ובמקרה זו האיילת שלנו.

 

29/03/2017

שרת התרבות והספורט מירי רגב