רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גבי גזית

הטוב, הרע והמכוער

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
5682

"השרים הנהנתנים לא יכלו לתת כמה מאות שקלים עלובים לנכים לקראת פסח?!"


גבי גזית פתח את תוכניתו בנימה צינית על תגובתה של שרה נתניהו למתנה שהציעו לה בטקס חלוקת מתנות לחיילים בודדים: "נכון היא אף פעם לא מקבלת מתנות, היא רק נותנת"

הטוב, הטובל'ה ליתר דיוק היא אשת רה"מ שרה נתניהו. גברת נתניהו השתתפה בטקס חלוקת מתנות לחיילים בודדים. מנכ"לית העמותה בחוסר רגישותה הזמני חשבה לתת מתנה לא רק לחיילים אלא גם לחיילת שרה נתניהו.

גברת נתניהו שיודעת לצפות את פני עתיד. הצירוף של שרה ומתנה, הדליק אצלה נורה אדומה ומיד היא גרגרה כאילו בצחוק "אני לא מקבלת מתנות, אני רק רוצה לתת". נכון היא אף פעם לא מקבלת מתנות, היא רק נותנת. כל הבנות התפקעו מצחוק ובסוף הכריחו אותה לקבל איזו תעודת הוקרה. 

הרע היא מדינת ישראל הסדיסטית. השלטון הנהנתני, השרים שיישבו עוד רגע בליל הסדר בבתיהם המפוארים ערב החג. יתקעו לקיבתם המורעבת את מנעמי השלטון. קילומטרים ספורים מהם ומשכונותיהם המפונפנות ישכבו מנגד במיטתם נכי ישראל משותקים, כואבים ועלובים וינסו להעביר את חג הפסח עם 2,300 שקלים בחודש. 15 שנה לא עדכנתם את קצבת הנכות, אוקיי, יש לכם כוונה להוסיף בעתיד, בחודש הקרוב עוד משהו לנכים? יופי אבל אידיוטים עלובים שכמוכם, לא יכולתם לקראת הפסח לתת מקדמה? הרי אתם עומדים לתת להם כמה מאות שקלים במאי. אז מה היה נגרע מכם אם הייתם נותנים עכשיו לקראת ליל הפסח 300 שקל? נתתם לעצמכם ולא נשאר כסף. לעצמכם נתתם ב – 1 בינואר אלפי שקלים. לנכים לא תתנו ערב הפסח כמה מאות שקלים עלובים? בשביל מצה ועוף? משהו? כלום. השבעים המדושנים, אפילו לרגע לא חלפה במוחם המחשבה על מקדמה. לעצמם הם נתנו ולעצמם עוד יתנו, לא רק בפסח אלא גם בימי חול. תתביישו אפסים! ובראשכם שר האוצר החברתי, עלק.

המכוער של השבוע הוא נהג האוטובוס שזרק מרכבו בחור עם תסמונת דאון אשר שכח את כרטיס החופשי חודשי שלו. למרות התנדבותם של נוסעים לשלם על הבחור, החליט הנהג שמקומו לא באוטובוס ונפנף אותו החוצה. לא הועילו כל מחאות הנוסעים. אוטובוס אחר עם נהג ערבי, כן בן גביר, נהג ערבי, העלה את הנכה לרכבו והסיע אותו ללא החופשי חודשי.

התעמרות באנשים עם מוגבלויות היא החטא הגדול ביותר שניתן להעלות על הדעת. התואר 'מכוער' הוא מצומצם מדי אל מול מה שקרה שם. אותנו מעניין משהו אחר. לתקשורת יש תכונה מגעילה לספר סיפור ולשכוח אותו בהמשך הדרך. אני שאלתי את עצמי מה קרה מאז התקרית? צלצלתי לאגד ושאלתי 'מה קרה עם הנהג בינתיים?', הם ענו: אה הנהג עדיין מושעה וזהו בינתיים. הבדיקה נמשכה ואז שאלתי האם אגד התנצלה בפני האיש? האם העניקה לו 'חופשי חודשי' כפיצוי ?מה עם איזה שי לחג? מה עם חופשי חודשי קטן? מה עם להזמין את הבחור וללחוץ את ידו? אז לא. גם בפני האיש עם המוגבלות שנזרק מהאוטובוס, אגד לא התנצלה לכן המכוערים הם גם הנהג וגם החברים שלו בהנהלת אגד.

 

30/03/2017