רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

28 מאנשי 'הפלג הירושלמי' נעצרו

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
538

הרב דוד זיכרמן: "מותר לכל בן אדם שמחרימים אותו שיבוא וישאל למה מחרימים אותו!"


הרב דוד זיכרמן תלמידו וממקורביו של הרב אויירבך התראיין בתכנית של משעל, רפאל ועובדיה על מעצרם של 28 מאנשי 'הפלג הירושלמי' מהעדה החרדית: "אתה כעיתונאי בכיר מסכים שיעצרו עיתונאים בצורה כזו דרמטית?"

אמש (ג') נעצרו 28 אנשי 'הפלג הירושלמי' בחשד כי הטרידו בכירים במשק וחברות ממשלתיות זאת כדי שיפרסמו בעיתונים שלהם. 'הפלג הירושלמי' אומרים מצידם כי המעצרים נעשו בעקבות המאבק נגד גיוס חרדיים לצבא. הרב דוד זיכרמן, ממקורביו של הרב אויירבך המוביל את המחאה נגד גיוס חרדיים, התראיין בתכנית של ניסים משעל על הנושא: "אז המשטרה טענה שאנחנו מטרידים על בסיס יומי. אתה כעיתונאי בכיר מסכים שיעצרו עיתונאים בצורה כזו דרמטית עם 250 יס"מים? זה נראה לך תקין? זה נראה לך דמוקרטי? אם היו עוצרים את השדרנים של רדיו 103 זו מה שהיית שואל, למה? או שהיית אומר שזו רעידת אדמה?"

כנשאל הרב זיכרמן מה לדעתו היא דמוקרטיה, השיב: "דמוקרטיה פירושו של דבר שלעיתונאי יש חיסיון, הוא כמו בנאדם נורמאלי.  לא מנסים לשתק והשתיק אותו. אתה מכיר את המשפט 'הם מפחדים'? נפל פחד היהודים עליהם לכן המשטרה עושה דברים היסטריים. זה הנושא! הנושא לא אם הייתה הטרדה או לא. אם כבר לגבי עניין ההטרדה, מותר לכל אדם שמחרימים אותו לשאול למה מחרימים אותו. לפני שנתיים הייתה פשיטה בערך באותו סדר גודל עם אזיקים על הידיים. אותה הפחדה. הפשיטה לא הגיעה לשום כתב אישום. גם כאן אין שום הטרדות. אם לחברות יש תלונה מבררים אותה בסדר הרציונאלי. חשוד שעובר על החוק יש נהלים איך מזמינים אותו. לא פורצים לעיתון. תגיד לי מקרה אחד שאתה מכיר שפרצו למגזר הערבי או למתנחלים".

על הפרת חוקי מדינת ישראל: "יש זכות לכל ציבור למחות מחאה לגיטימית וחוקית נגד חוק שמרגישים שפוגע בו. החוק הזה לא מקובל עלינו. יש סתירה בין האמונה שלנו ולחוק הדתי והרוחני שהיה קיים במדינת ישראל 60 שנה ועכשיו מנסים לשנות את הסטטוס קוו ואת רמת ערכיו. מותר לציבור למחות. היה חוק 'תורתו אומנתו'. 65 שנה לא נשמעה הפגנה על הרקע הזה. בחור ישיבה יכול היה לשבת וללמוד. חוק הגיוס היה בטל כלפיו מפני 'תורתו אומנתו'. הדבר הזה השתנה. זכותנו וחובתנו למחות נגד כך".

כנשאל על הפגנות שיוצאות נגד בני העדה החרדית השיב הרב זיכרמן: "אני מכבד כל הפגנה. גם אם ההפגנה צריכה לצאת נגדנו אנחנו מכבדים. הפגנה היא ביטוי לגיטימי אבל אין שום סיבה למחות. לתלמידי ישיבות האלה מגיע תקציבים כמו שלכל ילד מגיע. כולנו משלמים מיסים אותו דבר". 

18/04/2017

חרדים