רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
משעל, דרור רפאל וספי עובדיה

"שר האוצר צריך להבין את מעמדו"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
825

ח"כ דוד ביטן על התכנית הכלכלית של כחלון


ח"כ דוד ביטן התראיין בתכנית של משעל, רפאל ועובדיה ולא הסתיר את דעתו על התכנית הכלכלית של שר האוצר, משה כחלון: "השרים הם מריונטות על לוח השחמט של שר האוצר ולא של ראש הממשלה"

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן התראיין בתכנית של ניסים משעל וספי עובדיה ומתח ביקורת על התנהלותו של שר האוצר משה כחלון בנוגע לתכנית 'נטו משפחה': "זה לא עניין של כעס, הנושא של הנכים כבר מספר חודשים רץ בממשלה אבל פתאום מוציאים כסף על הרבה דברים אחרים. אנחנו לא מחפשים לריב. אנחנו לא נגד תכנית שמטיבה לציבור. אנחנו בעד להיטיב עם הנכים. האוצר הביאו תכנית לנכים המבטלת את הטבות המס. אנחנו רוצים הטבה משמעותית לנכים".

יו"ר הקואליציה התייחס לעובדה כי השר כחלון הודיע על התכנית הכלכלית ללא התייעצות עם ראש הממשלה. על הטענה כי נתניהו גונב קרדיט לשרים, ענה ביטן: "לרה"מ יש חזון, התפקיד שלו לבנות גשר. רה"מ צריך לטפל בדברים מלמעלה, זה תפקידו. הוא נבחר כל פעם מחדש למרות שהתקשורת לא מאמינה בו. הוא לא גונב הצגה לאף אחד, הוא ראש הממשלה והממשלה ברשותו. כשאני מגיע לפאנל בחירות ישנה נטייה לייחס את הצלחות הממשלה למפלגות ואת הכישלונות לראש הממשלה. אז אם מפילים עליו את הכישלונות הוא יכול לייחס לעצמו גם את ההצלחות".

"שר האוצר לא מביא את הכסף מהבית", הדגיש ביטן בזעם, "זו לא חלוקה שלו באופן אישי. יש פה עניין עקרוני, שר אוצר צריך להבין את מעמדו. יש עוד שרים שעושים משהו".

כשנשאל כיצד מתכוון ראש הממשלה לפעול כתגובה: "אני לא יודע, תשאל אותו. אני חושב שהציבור יקבל הטבות, אבל לא רק משר האוצר. הרי העלאת שכר המינימום החלה כהחלטת ממשלה לפני שכחלון היה שר האוצר וגם זאת הוא הסתיר. לפי מסיבת העיתונאים של אתמול, השרים הם מריונטות על לוח השח-מט של שר האוצר ולא של רה"מ וזו בדיוק הבעיה. הם בלוח השח-מט של שר האוצר כי הוא מחלק את הכסף".

"בהיסטוריה כששר אוצר הלך נגד ראש ממשלה מפטרים אותו" הוסיף ביטן, "במקרה הזה, רה"מ מרגיע את העסק. הוא לא יפרק את הממשלה כי הוא לא מעוניין בבחירות, טעינו כשאמרנו לפני חודש וחצי שנלך לבחירות. אני לא יודע אם הנקמה תבוא".

עריכה: איתמר זיגלמן 

19/04/2017

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן