רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

החטא הקדמון

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
12873

מי רצח את תמר ברז שגופתה נמצאה מגולגלת בתוך שטיח בחנות לרהיטי בית ב-1997?


בהרנו טגניה וגלעד שלמור חזרו לפרשת הרצח שהסעירה את המדינה בשנת 1997 ושוחחו עם עו"ד ירון לונדון על פרשת רצח תמר ברז: "משפחתה של תמר חיפשה אחריה תקופה ארוכה ומקביל עובדי סניף 'ביתילי' התלוננו על ריח רע בסניף"

תמר בת ה-33 נכנסה בשנת 1997 לרשת החנויות 'ביתילי' ונרצחה. עובד הרשת התנפל עליה, רצח אותה, התעלל מינית בגופתה ולאחר מכן גלגל את גופתה בשטיח והחביא אותה בחנות. משפחתה של תמר חיפשה אחריה תקופה ארוכה ומקביל עובדי סניף 'ביתילי' התלוננו על ריח רע בסניף. לאחר שהוזמן מרסס לחנות התגלה השטיח בו הייתה גופתה של תמר כשהיא במצב ריקבון מתקדם. עו"ד ירון לונדון, סנ"צ בדימוס היה ראש צוות החקירה המיוחדת  בשנת 1997 וסיפר: "עברו הרבה מאד שנים מאז. אני זוכר שרכב שלה החנה רחוק מהמקום הרצח ולכן לקח לנו זמן לאתר את הגופה. היו סיורים 'ביתילי' אך לא מצאו דבר. שמו של החשוד עלה לאחר שהצוות קיבל מידע על המקום לאחר ששמענו כי מדובר על ריח בלתי נסבל בחנות. כשהגענו לגג המקום הריח היכה בכולנו. עדיין לא חשדנו ביגאל אקסלרוב ולא ידענו שהוא הרוצח אבל ההתנהלות שלו בזירה גרמה לנו לחשוד בו. הוא היה בלחץ ובמתח. הוא לא יכל היה להתאפק מההתרגשות. כשנשאל שאלות כלליות על מה ראה בחנות הוא הוציא פרחים שהיו בוואזה והחל לשתות את המים שהיו בכלי. זה היה סימן ללחץ אטומי, הפה שלו היה יבש והוא היה מוטרד. זה עורר את חשדנו באופן ברור".

עוד הוסיף: "לא ידענו איפה היא ואף אחד עוד לא חשד שמישהו רצח אותה. גיששנו סביב חניית הרכב והתחלנו לחפש במקומות הקרובים לקניון. לאט לאט התרחקנו שהגענו לסניף. לאחר שהוא שתה את מי הפרחים שבוואזה ידענו שמצאנו משהו. זה היה אחד התיקים הכי מרתקים שעשיתי בגלל הטיפוס. בדרך כלל לאדם יש איזשהו מניע לרצח ועל איזשהו רקע. במקרה שלו, לאחר שישבנו בחדר החקירות התגלה בחור רוסי אינטליגנטי אבל העיניים שלו היו ריקות מתוכן. הוא קישר את עצמו לאירוע וסיפר 'מהרגע שהיא נכנסה לחנות ועברה לגג ידעתי שהיא לא תרד ממנו'. הוא לא הסביר מדוע אלא פשוט החליט לרצוח אותה על פי תחושתו. לא הייתה שם איזושהי מריבה, אין מניע, הוא פשוט ראה אותה והחליט שהוא יירצח אותה ואף הודה ברצח די במהרה. ידענו שהייתה התעללות בנערה והבנו שיש חשש ללקות בנפשו".

עורך הדין אף התייחס לפרשת רצח יורם חכם וטען: "לאחר כל כך הרבה שנות ניסיון בתחום. עסקתי כל חיי בתיקים פליליים. אני אף פעם אני לא חושב שצריך לשער השערות. אם יש קרקע יציבה מבחינה ראייתית למשטרה אז יש להגיש כתב אישום. אם יתברר כי אין אמת בדברים זה יהיה מאד לא נעים".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/06/2017

החטא הקדמון