רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

"אני רואה ברכישת דירה בתוכנית עבורך כסכנה"

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
9227

מדוע 'מחיר למשתכן' לא מתאים לכל אחד? אלון גל מייעץ לזוג צעיר


אלון מייעץ למאזינה המעוניינת לרכוש דירה על מנת ליצור עבורה ועבור בן זוגה ביטחון כלכלי: "ביטחון כלכלי הוא תוצר של נכסים וחוסר בביטחון כלכלי הוא תוצר של התחייבויות"

מאזינה שוחחה עם אלון גל בתוכניתו וסיפרה: "אנחנו זוג צעיר שהתחתן לפני כשנה ומתלבט אם לרכוש דירה יד שנייה או להצטרף לתוכנית מחיר למשתכן. אנחנו רוצים שתהיה לנו דירה משל עצמנו ורוצים ביטחון כלכלי. אנחנו סטודנטים ולכן איננו עובדים כעת ומרוויחים יחד משכורת של כ-5,000 שקלים בלבד. ההורים עוזרים לנו כלכלית בשכירות וכל חודש משלמים עבורנו כ-2,200 ואף שומרים לנו סכום כסף של כ- 600 אלף שקל עבור רכישת דירה עתידית. מה עלינו לעשות?

השיב לה אלון גל: "את אומרת דברים סותרים. ביטחון כלכלי הוא תוצר של נכסים וחוסר בביטחון כלכלי הוא תוצר של התחייבויות. נניח שהשתמשת בכסף שההורים הקציבו לכם ורכשת דירה במיליון וחצי שקלים שיצאו לך לאחר שיפוץ כ-1.7 מיליון שקלים, כדי לרכוש דירה שכזו יהיה עלייך לקחת משכנתא של 1.1 מיליון שקלים שהם כ-5,000 שקלים החזר חודשי עבורך. לפי מה שאת מתארת זו לא הסיטואציה ההגיונית והנכונה עבורך כמי שרוצה ליצור עבורה ביטחון כלכלי, רכישה שכזו תוביל אותך להתרסקות. זו הדרך הטובה ביותר לייצר חיים של רדיפה אחרי הזנב של עצמך בדרך לשום מקום. הרעיון שלך יגרום לך לאבד את ה-600 אלף שקלים, שהם היו הסיכוי שלך לביטחון כלכלי ואף תתווסף לך עוד הוצאה כלכלית של 60 אלף שקלים בשנה. אין הגיון בצעד שכזה.

במקום זאת, היעזרי בכסף של שהוקצב לך מהורייך לרכישת דירה להשקעה שתאפשר לך רווח סולידי של כ-2,600 שקלים בחודש שהם כ-30 אלף שקלים בשנה. דירה להשקעה תאפשר לך במקום לאבד 60 אלף שקלים בשנה, להרוויח 30 אלף שקלים בשנה, זהו פער של 90 אלף שקלים בשנה. השקעה של 600 אלף שקלים יניבו לך 30 אלף שקלים בשנה ייצרו לך 1.7 מיליון שקלים אחרי 25 שנים שהם כפול מהסכום שיש לך כיום".

"מחיר למשתכן הוא הפתרון הגרוע ביותר עבורך". הוסיף אלון גל: "המחיר שמציעים במחיר למשתכן מאפשר הנחה של 20% מהמחירים של שוק הנדל"ן כיום. בכדי לרכוש דירה בתוכנית תאלצי להיכנס למשכנתאות שיצרו לך נזק. אזורי מחיר למשתכן כיום עתידים להיות מוצפים בדירות, דבר שייאלץ את רוכשי הדירות להשכיר את הנכסים במחירים נמוכים רק בכדי שיוכלו לשלם את המשכנתא. אני רואה ברכישת דירה בתוכנית עבורך כסכנה והתחייבות. לסיום, מה שעלייך לעשות הוא לשכור דירה לעצמכם ולרכוש דירה להשקעה. הכניסי מהדירה להשקעה 30 אלף שקלים בשנה וכך יהיה לך לבן זוגך הסיכוי לרווחה כלכלית בעתיד".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

08/09/2017

אלון גל