רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

על הקיר של יאיר

facebook gplus twitter whatsupp קוד הטמע באתר אחר
16427

אלדד יניב מגיב על הפוסט של יאיר נתניהו: "כשאתה מצית אש כזאת גדולה יש לזה מטרה"


חברי מועדון ארוחת הבוקר שוחחו עם אלדד יניב וליאור הררי בעקבות סערת הקריקטורה האנטישמית ששיתף בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו: "יש פה מדיניות מכוונת של נתניהו להצית אש גדולה"

בנו של ראש הממשלה שיתוף קריקטורה בעלת אופי אנטישמי. ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, השיב לקריקטורה והציע לממן ליאיר נתניהו פסיכיאטר במקום מאבטח. אלדד יניב, ממארגני המחאה בפתח תקווה, התייחס לסערה: "אין פה מה להזדעזע. יש פה מדיניות מכוונת של נתניהו להצית אש גדולה, נתניהו נמצא כבר עמוק בתוך מערכת בחירות, הוא לא הכריז עליה כי עליו לגייס את הקואליציה עמו אך הוא עמוק בתוכה. הדרך לעשות זאת היא להצית אש גדולה באמצעות הקריקטורה שמופיעה באלפי אתרי אינטרנט ניאו נאצית ברשת השחורה. אתרים ניאו נאצים ראו את השיתוף הזה ורואים בו כמתן לגיטימציה לדבריהם בטענה שהבן של ראש ממשלת העם היהודי מסכים עם עמדותיהם. הוא מצית אש למען מטרה מסוימת, ניתן להשוות זאת לקריקטורות שהיו בשנות ה-90 בהם שמו כאפיה על ראשו של רבין. הדבר הזה יוביל מערכת בחירות אכזרית יותר מזו שהייתה בשנת 1981 ואני מקווה שזה לא יוביל למה שקרה לרבין. יש אנשים שלוקחים את המסרים הללו כפשוטם ועלינו להיזהר. אלו שצוחקים היום יכולים לבכות מחר ולהדליק נרות בכיכר ציון. אם נתניהו היה יוצא לנבצרות הליכוד היה יכול להמשיך ולמשול עד מערכת הבחירות הבאה, אני מסכים שלא מחליפים שלטון בחקירות אלא בקלפי".

ליאור הררי, מפעיל קבוצת הפייסבוק 'אוהבים אותך שרה נתניהו' התייחס לדברים וטען: "זו אינה קריקטורה אלא מודעה, מה שאני ראיתי בתוכן המודעה אלו ארבעה אנשים שלא נבחרו בתפקיד ציבורי במדינת ישראל ומנסים להפיל את ראש הממשלה באמצעות פוטש פוליטי. השנאה כנגד נתניהו במשך 20 שנה היא כלום לעומת הפוסט הקטן הזה, גם אני שיתפתי את הפוסט. שכל אחד ייקח את הפוסט הזה איך שהוא רוצה, המהות היא שאנשים כמו אלדד יניב והתקשורת שונאים את ראש הממשלה. אלדד שונא אותנו כפי שאחרים שנאו את הליכוד, הוא פועל רק משנאה. אין בפוסט הזה סימנים ניאו נאצים".

ענה לו אלדד יניב: "אנחנו בקרוב נראה את נתניהו עומד שוב במסיבת עיתונאים כפי שטראמפ ביצע בעבר. באמריקה הסיפור הזה יהפוך לעניין גדול, מבחינתם ראש ממשלת העם היהודי לא גינה פוסט ניאו נאצים כפי שטראמפ לא גינה את הפעולות של הניאו נאצים בארצו"

ספי עובדיה התייחס לדבריהם וסיכם: "אינני יודע אם מדובר בניסיון של יאיר נתניהו להסית את תשומת הלב מפרשות אביו ואימו אך חשוב להבין שהבן של ראש הממשלה שיתף פוסט אנטישמי. אותי זה זעזע, לאן עוד נגיע?"

 

עריכה: איתמר זיגלמן

10/09/2017

אלדד יניב