103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"אין שום מו"מ עם נתניהו על ממשלה חלופית - זה ספין"

השר זאב אלקין הגיב לדברי ח"כ אמסלם: "חשף עוד פעם את השקר של נתניהו" • סיכם: "נתניהו הוא בעד נתניהו. כל מה שיביא לשלטונו הוא בעדו"


שר הבינוי והשיכון זאב אלקין (תקווה חדשה) התייחס להתבטאות חבר הכנסת דודי אמסלם (הליכוד) לאחר שזה רמז כי ייתכן שיתוף פעולה בין הליכוד לרע"מ. בליכוד מיהרו להתנער מהאמירה של אמסלם. אלקין התייחס לדברים, וטען כי אמסלם חשף שוב את התנהלותו של נתניהו.

בפתח הריאיון ביקש אלקין להסביר את המשמעות של דברי אמסלם, ואמר: "הוא חשף אתמול שוב, את השקר הגדול של בנימין נתניהו. אמסלם חשף בפעם נוספת את מה שכולנו מכירים. הרי מנסור עבאס מדבר על זה בהרבה מאוד הזדמנויות. עם כל האשמות שנתניהו מטיח בממשלה הזו, הוא זה שחלם להקים רק לפני שנה, קואליציה עם מנסור עבאס ורע"מ ועם התנועה האסלאמית. הוא זה שבילה כמות שעות עצומה בבלפור עם מנסור עבאס".

עוד הוסיף: "נתניהו בעד נתניהו, וכל מה שיביא אותו לשלטון הוא בעדו. היות והוא מתכוון לנהל את הקמפיין במערכת הבחירות הזו תוך שימוש בקלף הזה של השותפות עם רע"מ אז כמובן שמאוד לא נוח לו עם האמירה של אמסלם, שחשף את האמת. נתניהו, במקרה הזה יהיה מוכן לשתף פעולה עם כל אחד. הרי תסתכל על השנה הזו – נתניהו שיתף פעולה עם הרשימה המשותפת בהפלה של חוק האזרחות רק לפני פחות משנה. תסתכלו על שיתוף הפעולה שלו שוב עם הרשימה המשותפת לגביי תקנות יו"ש".

האם נתניהו לא מקריב את אמסלם ומשתמש בו?

"זה שהוא מוכן לפגוע בחברים שלו זה לא חדש. זה רגיל. הנקודה המרכזית פה היא לא יחסי אמסלם נתניהו, כי זה פחות מעניין אותי. זו התנהגות שאפיינה אותו מראשית הקריירה הפוליטית שלו, ואתם כולכם מכירים את זה. מה שמעניין פה זה לא הקשר בין נתניהו לאמסלם, מה שמעניין זה שרואים איך הכל פה ציני. כשנתניהו רוצה להקים קואליציה עם התנועה האסלאמית הוא שולח רבנים בכדי ללחוץ על סמוטריץ' שיוריד את הווטו. זה לא הפריע לו דקה אחרי זה להרים קמפיין מאוד ארסי נגד קואליציה שהתנועה האיסלמית חברה בה".

אז אם אתם לא מאמינים לנתניהו למה אתם מנהלים איתו משא ומתן להקמת ממשלה חליפית?

"אין שום משא ומתן עם נתניהו על הקמת ממשלה חליפית. זה ספין שגם הוא הופרך באוויר במטרה ללחוץ על חברי כנסת כאלו ואחרים בימינה. זה לא קרה, זה לא קורה, וזה גם לא יקרה. הרי אנחנו בתקווה חדשה כבר עברנו את המבחן הזה. הרי מה לא הוצע לנו לפני שנה, הוצע לגדעון סער להיות ראש ממשלה והוא סירב. זה ששולחים אלינו שליחים, ומציעים לנו כל מיני דברים זה לא משא ומתן, כי בסוף התשובה היא לא".

גם בימים האחרונים זה קרה?

"כן. גם בימים האחרונים זה קרה ואני מניח שיגיעו עוד הצעות גם בשעות הקרובות. בשונה מכמה סיעות אחרות, מה שמאפיין אותנו בכנסת הזו, שאנחנו יודעים לעמוד בלחצים ואצלנו אין לא מתפלגים ולא עריקים ולא מורדים. אנחנו פועלים כאיש אחד, כולנו ביחד. נתניהו מבטיח זו סתירה בפני עצמה – הרי רק לפני רגע דיברנו על היכולת שלו לשנות את הכיוון תוך רגע ב־180 מעלות. לכן, הוא הרוויח במערכת הפוליטית ובצדק שם של מישהו שאין קשר בין מה שהוא מבטיח לבין מה שהוא מקיים. אנחנו לא הקמנו את הממשלה הזו בשביל שמדינת ישראל תלך אחורה. היא צריכה להתקדם קדימה. זה נכון שאנחנו לא מאושרים מהעובדה שיש בחירות ואני חושב שכול בן אדם נורמלי לא מאושר מזה ששנה אחרי שהוקמה הממשלה יש בחירות. ברגע שהקואליציה הזו התפרקה אין מנוס מהליכה לבחירות".

כלומר, אין מצב לממשלה חלופית בשעות הקרובות?

"אין מצב לממשלה חלופית. הרי למרות הצעדים שנתניהו עושה בסוף מה שמעניין אותו יחד עם השותפים שלו שהם בן גביר והמפלגות החרדיות זה להגיע ל־61 ולנסות להעביר את החוק הצרפתי, ולמלט את עצמו מבית המשפט. אנחנו מספיק מכירים אותו ומבינים לאן הוא חותר ומה בדיוק הוא רוצה, ואנחנו כאן בכדי לא לתת לו לעשות את זה. זה נכון שאנחנו אצבע בסכר בגלל שאנחנו מפלגה של מרכז-ימין- ממלכתי שיושבת בין המחנות הרי זה פחות משנה איך מפלגות מרכז-שמאל יחלקו בניהם את המנדטים אם נתניהו יגיע ל־61 יחד עם בן גביר-סמוטריץ'- והמפלגות החרדיות. אנחנו סוג של אצבע בסכר, מנענו מנתניהו להיכנס בפעם הקודמת, ונמנע גם עכשיו".

ומה בדבר בני גנץ?

"אין כרגע דיבורים עם גנץ - אנחנו כתקווה חדשה רצים לבד. יש לנו תשתית, ואנחנו פורסים מטות בשטח, בלי לחכות לאף אחד".

עריכה: עדן בן ארי 

27/06/2022
הישארו מעודכנים

זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90