103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ג'ודי שלום ניר מוזס

"מקווה שהמפלגות ב-62 יעשו מה שטוב לבוחרים"

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) הבהיר: ראש הממשלה היחיד שיכול להיות הוא גנץ - לא יהיו בחירות רביעיות • "ביקרתי בעבר באוהל מחאה של המשותפת"


חבר הכנסת אלי אבידר (ישראל ביתנו) שוחח עם ג'ודי שלום ניר מוזס ב-103fm על היוזמה לקידום חוק שימנע מחבר כנסת, תחת כתב אישום, לכהן כראש הממשלה. בהמשך גם התייחס למצב עם הרשימה המשותפת.  

אתם הולכים לממשלה בראשות גנץ, בתמיכת המשותפת? זה פלונטר בלתי פתיר, נראה לי.
"זה פלונטר מאוד פתיר. הדבר שנראה בלתי פתיר, זה שיש לנו ראש ממשלה, שהוא פשוט לא מפסיק, עם הלוח והטושים האלה. כל היום הוא משרטט את המספרים שלו, ואני מסתכל, אני בוגר לימודי ליבה ואומר, 'מהלילה של הבחירות אין לך 61. זו פעם שלישית שאתה מפסיד'. כל בן אדם אחר שיש לו טיפה של כבוד עצמי, היה אומר, 'חבר'ה, תודה רבה, נכשלתי, אני עובר הלאה', הבן אדם הזה לא מפסיק. כל הזמן הוא מצייר עם הטושים האלה, ואני מסתכל על המספרים ואומר, 'מה אתה כותב על הלוח? ומה כל אלה שיושבים באולמות מולך עושים, מה הם לא קוראים את המספרים?' אני יושב באולפן בערוץ 12 בליל הבחירות של המדגם, ואני רואה את אווירת הנכאים, ובליכוד רוקדים. על מה אתם רוקדים בדיוק? על מי אתם עובדים? אין לכם 61, נכשלתם, זהו, זוזו הלאה".

למה זה קורה?
"זה בגלל שהוא ואריה דרעי אלופי העולם בלגנוב את התודעה, ולצרוב את העניין הזה של הניצחון. איך הם עושים את זה? צילומים של שמחה, ונשיקות על הבמה וכוכבים".

מה אתם הולכים לעשות?
"אמרנו דבר מאוד ברור, לא יהיו בחירות. לא יעזור שום דבר, אנחנו לא ניתן שיהיו בחירות. אז הדבר הראשון שצריך לעשות, אנחנו מעריכים את נתניהו, וראינו שב-2008 הוא תמך בחוק שמי שיש לו כתב אישום לא יכול להרכיב ממשלה - אנחנו נתמוך בחוק הזה עכשיו".

אתה חושב שאולי אז יתעוררו אנשים בליכוד?
"רק בן אדם אחד שקוראים לו בנימין נתניהו צריך להתעורר, ולהגיד 'שחרר'".

אבל הוא לא ישחרר.
"הוא ישחרר בסוף כי אין לו ברירה", אמר אבידר וקרא לנתניהו: לך לעסקת טיעון, אתה מכובד מדי בשביל ההשפלות שאתה הולך לעבור בהליכות היומיומיות לבתי המשפט. זה לא יעזור, אנחנו לא ניתן לו. עכשיו מה הוא עושה? הוא מוציא עכשיו רפש ולכלוך, זה לא יעזור".

אבל מה אתם הולכים לעשות? אין לכם אופציה.
"יש לנו 300 אופציות".

נגיד, נתניהו לא מוכן לעזוב גם אחרי החוק הזה.
"הוא לא עוזב יפה, אז הוא יעזוב לא יפה, בצורה פחות נחמדה".

אתם תלכו להקים ממשלה.
"לא צריך לדבר בכלל על הקמת ממשלה. קודם כל אנחנו נעביר את החוק הזה, נצטרך לקבל החלטה ביומיים-שלושה הקרובים".

ואתה אומר, 'נראה מה יהיה אחרי החוק'.
"לא רק עניין של מה יהיה אחרי החוק, הוא פשוט יבין שהוא לא יהיה ראש ממשלה, שהוא יצא מבלפור, זה הסיפור. ואז, אם הוא יחליט, 'תתאבד נפשי עם פלישתים', אני מתפלל לאלוהים שהאנשים הטובים, ואני מכיר כמעט את כולם..."

יש מצב לעריקים מהליכוד אליכם?
"לא רואה עריקים. אני רק אומר לך שאנחנו מדברים איתם, ואת יודעת, אני מכיר אותם, חלקם חברים מקסימים, והם אומרים, 'תוציאו אותנו מהעניין הזה'".

הם רוצים שתעשה להם את העבודה המלוכלכת.
"הם רוצים שתעשה להם את העבודה השחורה, זה נכון. אבל תראי, הוא לא יהיה ראש ממשלה. המספרים הם ברורים. כמה שהוא לא יצייר עם הטושים, אין לו 61".

מה תעשה אחרי העברת החוק?
"קודם כל צריך להמליץ על מישהו שירכיב את הממשלה. המישהו הזה צריך להרכיב את הממשלה".

אבל בני גנץ, יש לו רק אפשרות עם תמיכה של המשותפת, שזו גם יכולה להיות אופציה מבחוץ.
"אנחנו לא רוצים להתעסק עם המשותפת ולהכניס אותם לשיח שלנו. אתן לך דוגמה, לפני 2 קטעים את דיברת על אלימות במשפחה. החבר'ה של המשותפת עשו פעם אוהל מחאה על אלימות במשפחה בחברה הערבית, הלכתי וביקרתי שם. אני נגד עצירת אלימות במשפחה? בוודאי שאני בעד, אז הלכתי לבקר שם. בא נתניהו, ובפתיחת ישיבת הממשלה, אמר, 'הרשימה המשותפת בתיאום עם ישראל ביתנו' - א', לא, נקודה. אנחנו לא מכניסים אותם לשיח שלנו, אנחנו צריכים לעשות מה שטוב לבוחרים שלנו. הבטחנו להם, 'לא תהיה מערכת בחירות רביעית - נגמר הסיפור', ולכן אנחנו נעמוד בזה".

אני לא חושבת שאתה יכול לעשות את זה בלי תמיכה של המשותפת מבחוץ.
"זו לא המחלקה שלנו, מי שיומלץ עליו להקים את הממשלה, היחידי שכרגע יכול להיות הוא בני גנץ, ואני מקווה שכל המפלגות ב-62 האלה יעשו מה שטוב לבוחרים שלהן".

לדעתי, אין גם שום בעיה לימינה, מבחינה אידאולוגית, ללכת איתכם ועם הליכוד. רק החלטה שלהם.
"ראית את הפארסה בישיבה האחרונה שהעוזרת של ביבי או של שרה, התעקשה שאיילת שקד תשב ליד ביבי? זאת שבחיים הוא לא רצה בכלל לדבר איתה, אפילו להיפגש איתה, אפילו שתעלה על המטוס לניו יורק. היא הלכה ודרשה שאיילת שקד תשב לידו בישיבה הזאת. בימינה יש אנשים מדהימים, אבל הם פשוט חטפו חבטות, הוא לקח להם מנדטים, זו כבר פעם שלישית".

בסיום השיחה הבהיר אבידר: "יש תקווה, כולם צריכים להירגע, ולא להאמין לכל הפרשנים שאומרים שהמהלך שלנו יביא לבחירות, הוא לא יביא אליהן אלא ימנע אותן".

עריכה: אמיתי דואק

06/03/2020
הישארו מעודכנים

ח"כ אלי אבידר
ח"כ אלי אבידר  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90