רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
פרופסור רפי קרסו

אור גדול מאיר הכל

לפתע פתאום הרגישה המאזינה הבזק אור מסנוור שהוביל למיגרנה קשה • אז למה כדאי לה לשתות מים פושרים? (ואנחנו מדגישים: פושרים)


המאזינה מירב בת ה־36 התקשרה לפרופסור רפי קרסו רגע אחרי שהרגישה משהו שלא חוותה מעולם. "כבר לפני שנים אובחנתי כסובלת ממיגרנות, אבל בעיקר מאאורה - הבזקים וסינוורים בעיניים. עם זאת, בגלל שאני די גבולית, אני מקבלת טיפול רק בזמן היריון. כרגע, אני לא בהיריון. 

"אני ממש סובלת כמעט בכל יום. עם זאת, לפני חצי שעה קרה לי משהו שבחיים לא קרה לי". לדבריה, לפתע הרגישה "סינוור חזק בעין אחת, הבזקים בעין השניה וחוסר ראייה חלקי. אחרי פחות מדקה העניין חלף, אבל נלחצתי נורא". 

האם המקרה המפחיד הזה קשור למיגרנה? בהחלט יכול להיות. "שתי מים ותרגעי", הציע קרסו. ואם גם אתם סובלים ממיגרנות - כדאי לכם בתור התחלה לשתות כוס מים ולהירגע. "להרבה אנשים אני אומר לשתות מים רגע לפני שמתחילה להם המיגרנה. המים עוצרים את ההתקף", ויש אומרים גם עוזרים לעור הפנים. אם כבר אתם שותים, שתו מים פושרים. למה בעצם? "מים קרים מרעננים את הגוף ונותנים תחושה טובה", הסביר קרסו, "מים חמים מאוד אי אפשר לשתות, ואילו מים פושרים מחליקים בקלות, מרווים ונספגים יותר מהר".

ובכלל, כדאי למאזינה להתייעץ עם ההמטולוג בנוגע לנטילת 'אספירין' בכל שלושה ימים בשביל להפחית את המיגרנות, כך לדברי הפרופסור. "חלק מהרופאים יגידו לך שזה שטויות, אבל מאחר ואנחנו יודעים שמדובר על כמות מינימלית - אולי כדאי לך לנסות".   

  

עריכה: מיכל דאבי 

05/04/2019
הישארו מעודכנים

"אני ממש סובלת"
"אני ממש סובלת"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image