רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מיכל דליות

אחת שתיים שלוש, אנחנו שלישייה

המאזינה שיתפה בקשיים שהיא חווה, עת היא מנסה להשכיב את שלושת ילדיה לישון • מיכל: "לא יכול להיות שתעשי את זה לבד, את חייבת לגייס עזרה"


פרופורציות: כשמדובר בהשכבת הילדים לישון, כל הורה חווה קשיים כאלו ואחרים, אבל כמה כבר צריכים להשכיב שלישיית ילדים בני שנתיים? בדיוק; וגם: מה יותר קשה לגדל - תאומים או שלישייה? התשובה תפתיע אתכם במיוחד. 

במכתב שנשלח לתכנית של מיכל דליות ב־103fm נכתב כך: 'אני אימא לארבעה ילדים - ילד בכור בן 4, ועוד שלישייה - שתי בנות ובן בני שנתיים ושלושה חודשים. לפני חודשיים העברתי את הבן למיטה רגילה והמעבר עבר חלק בלי בעיות. עכשיו העברתי את הבנות למיטה נפתחת וזה פסיכי. הבנות, כמעט בכל יום, יוצאות מהמיטה, משתוללות וממשיכות כך למעלה משעתיים.

'אני אסרטיבית וחדה ויודעת להחזיר אותן בלי לדבר או לכעוס, אבל כבר שבוע שהסיפור חוזר על עצמו בלי שום הקלה. בעבר, כשהקטנים היו הולכים לישון הייתי מתפנה לבני הבכור לחצי שעת איכות, אבל עכשיו אין לי זמן'. 

"לפני שאעזור אני רוצה שתבינו: אין לי מטה קסמים לעזור", השיבה מיכל וביקשה להסביר מדוע היא מדגישה לא פעם את החשיבות שבהדרכה הורית: "בטלפון אפשר לעזור. בטלפון אני שומעת את המידע שהועבר אלי ומנסה לדוג עוד ועוד פרטים בשביל להבין - ובכל זאת המידע שאני מקבלת הוא חלקי, הוא מדמו של המספר. וחייבים להבין את זה.

"אם כן, בנוגע למכתב יש לי הרבה מאוד שאלות: כותבת המכתב היא לבד או שיש לה בן זוג? במידה וקיים בן זוג - הוא פשוט לא נוכח בבית בשעות האלה? אם היא לבד, היא חייבת לגייס מישהו שיעזור לה ספציפית בנושא הזה. לא יכול להיות שהיא תעשה את הכל לבד".

לכותבת המכתב פנתה ואמרה: "כשהילדים היו קטנים הם נרדמו במיטה, כך שאת כן יודעת לעשות את זה, אבל לא יכול להיות שתעשי את זה לבד. זה כל כך קשה. טענת שאת חדה ואסרטיבית, ובכל זאת אני חושבת שיש משהו לא מהודק ביחסים בינך לבין הילדות כי עובדה שהבעיה לא נפתרה.

"יש לי לא מעט שאלות והתמונה לא לגמרי ברורה, ולכן אני ממליצה ללכת להדרכת הורים", סיכמה.

  

אחת מחברותיה של מיכל היא פסיכולוגית שעשתה את הדוקטורט שלה בנושא תאומים ושלישיות. החברה חקרה אם קשה יותר לגדל תאומים או שמא שלישייה. למרות שהתשובה אמורה להיות ברורה מאליה, תתפלאו - מסתבר כי הרבה יותר קשה לגדל תאומים. "רשת התמיכה של הסביבה במקרה של תאומים נפרמת די מהר. אנשים רואים מול העיניים שכל אחד מההורים מחזיק ילד ומצליחים להשתלט על העניין, כך שהם עוזבים די מהר. לעומת זאת עם שלישיות, כולם נשארים לעזור תקופה ארוכה יותר.

"התומכים שהם אבא, אמא, סבתא, חברות ושכנות או אפילו בייביסיטר בתשלום - מבינים שיותר קשה עם שלושה ילדים ושנשארים ליותר זמן", סיפרה. האמת - הופתענו. נזכור את זה בפעם הבאה שנרצה להתלונן על התינוק שלא נרדם.

  

עריכה: מיכל דאבי

14/12/2018
הישארו מעודכנים

לא רוצים לישון, רוצים להשתגע!
לא רוצים לישון, רוצים להשתגע!  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image