רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

איך הופכים כסף להרבה כסף?

אלון גל מציג: כך תגרמו לכסף לעבוד בשבליכם • וגם: רווקים בגילאי 28 עד 35 מאזור המרכז? יכול להיות שמצאנו עבורכם את השידוך המושלם


נמאס לכם מדמי הניהול הגבוהים של הבנק? יש ברשותכם הרבה כסף אבל אתם לא יודעים כיצד למקסם אותו? אלון גל פינת 'קחי אותי שרון', מסביר כיצד תעשו את זה נכון; על 'הלוואות חברתיות' כבר שמעתם?

המאזינה אורטל בת ה־29 מאזור המרכז שוחחה עם אלון גל ב־103fm, וביקשה את עצתו של גל לגבי סכום כסף גדול שיש ברשותה. "עד עכשיו היו לי 200 אלף שקלים בבנק, אבל בגלל דמי הניהול הגבוהים החלטתי להוציא משם את כל הכסף". לדבריה, ההתלבטות שלה היא בין להשקיע בקופת גמל בה אפשר להשקיע עד 70 אלף שקלים, לבין לחסוך את הכסף בחברת ביטוח. "אני בעצמי עובדת בחברת ביטוח, כך שאוכל להיות במעקב אחרי הכסף.

"שמעתי אותך לא פעם מדבר על קניית נכס בחו"ל, אבל בגלל שאני חושבת על כל כך הרבה דרכים - אני לא ממש יודעת מאיפה להתחיל או מה הכי משתלם לי לעשות", אמרה. לשאלתו של גל 'האם תצטרך את הכסף הזה בשנים הקרובות', השיבה אורטל כי היא מתכננת להתחתן ולקנות דירה - זאת למרות שהחתן שלה טרם הגיע. 

אחרי שאלון הוציא קול קורא לכל המעוניין לפגוש באורטל, הסביר שדבר ראשון שעליה לעשות זה ללכת לפגישת ייעוץ. "אני תמיד אומר לאנשים שהם צריכים קודם כל ללכת לפגישה עם דף ועט ולרשום את כל מה שאומרים להם. כך בודקים ומקבלים ידע. אם נושא הנדל"ן בחו"ל מעניין אותך אך גם מפחיד בו זמנית - את צריכה להיפגש עם האנשים הנכונים, לשמוע, לבדוק ולבקש המלצות.  

"אם הכסף צריך להיות נזיל, דעי שכמעט בכל דבר יש נזילות", הרגיע גל, "אפילו בדירה בארצות הברית יש נזילות כי את יכולה למכור אותה ולקבל את הכסף. אם את משקיעה את הכסף בחברת ביטוח, את בוחרת את הסיכון. במקומך הייתי מגון ומשקיע 70 אלף שקלים בקופת גמל להשקעה, עוד כסף בתוכנית חיסכון במסלול סולידי בחברת ביטוח ומוסיף גם השקעה בהלוואות חברתיות".

מה זה בכלל הלוואות חברתיות? אם טרם שמעתם על האופציה הזאת - אל תרגישו רע עם עצמכם. מסתבר שמעטים האנשים שבכלל מכירים את דרך ההשקעה הזו. "אנשים שרוצים לקבל הלוואה עם ריביות טובות מאלו שיש בבנק פונים לאפיק הזה", הסביר גל, "האתר בודק את האנשים אפילו יותר בחומרה מאשר הבנק בודק אותם כי האתר לא יכול להרשות לעצמו להסתכן, לכן הוא מאשר רק את האנשים שהפרופיל הבנקאי שלהם טוב.

"מי שנותן את ההלוואה הם משקיעים כמוני וכמוך - וזה מאוד סולידי ובטוח. אם את משקיעה 20 אלף שקלים, את לא נותנת את הכסף הזה רק לאדם אחד, אלא מחלקת את הכסף לכמה הלוואות, לחתיכות קטנות של מאה שקל, למשל, ואז עוד מלא אנשים מקבלים הלוואה קטנה ממך". וכן, לפי גל "אפשר להגיע לתשואות יפות ובטוחות".

       

עריכה: מיכל דאבי 

01/03/2019
הישארו מעודכנים

עשיר בהפתעה
עשיר בהפתעה  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image