רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מיכל דליות

"הילדה לא סובלת אותי"

לא משנה כמה מתנות ואהבה מרעיפה המאזינה על בתה החורגת, היא פשוט לא מצליחה להיכנס לה ללב • האם יש דרך להשכין שלום בבית?


פרק ב': התחלה מרגשת עבור זוגות שנכוו בעבר, אך לפעמים גם עניין לא כל כך פשוט עבור הילדים שמעורבים בסיפור - הרי פתאום לאמא או אבא יש זוגיות חדשה, וזה יכול מעט להרתיע; איך אפשר להתמודד אם הילדים לא מקבלים את התוספת החדשה למשפחה? 

במכתב שנשלח למיכל דליות נכתב כך: 'אני מתחתנת בקרוב עם גבר גרוש ולו ילדה בת שנתיים וחצי. גם אני בפרק ב' אבל ללא ילדים. אני מנסה להרשים ולפנק את הילדה, אבל היא לא סובלת אותי. מה עלי לעשות?'

תחילה הזכירה מיכל את הטריק הכי ישן בספר הבנות: "כשהיינו ילדות לימדו אותנו שאם יש מישהו שאנחנו אוהבות, לא כדאי להתחנף אליו ולהראות לו שאנחנו יותר מידי רוצות אותו כי אז הוא יזלזל בנו". לטענתה, זה בדיוק מה שקרה עם בתה החורגת של המאזינה. "את מתחנפת אליה, מרצה ומפנקת אותה. למה? מה? מי? הרי למרות שהיא לא סובלת אותך, אבא שלה מתחתן איתך.

"הטעות שלך זה שאת מנסה בכל מחיר להתחנף אל הילדה ולמצוא חן בעיניה. תתחילי להיות קשה להשגה", הציעה. החל מהיום, בכל פעם שהילדה תיכנס הביתה, כל מה שצריכה המאזינה לעשות זה בסך הכל להגיד לה 'שלום'. "אם עד היום קנית מתנות אז תפסיקי", קבעה מיכל נחרצות ושאלה: "מה זה השוחד הזה? בשביל מה? ילדים לא צריכים מתנות.

"אני לא מצפה שהילדה הזאת תאהב אותך כי יש לה אמא, אבל אני רק רוצה שהיא תסמוך עליך ותכבד אותך. עם השנים אולי יהיו לכם יחסים טובים והיא אפילו תגלה לך דברים שלא מגלים לאמא ואבא אבל מספרים לאישה בוגרת שסומכים עליה. יש לך אפשרות לפתח מערכת יחסים נהדרת". 

  

בהמשך המכתב ציינה המאזינה כי כאשר הילדה מגיעה אליהם היא ישנה במיטה שלהם - בינה לבן בעלה לעתיד. "זו לא אשמתה", אמרה מיכל, "זאת הבעיה שלך ושל בן זוגך. לא מכניסים ילדים למיטה בתוך הזוגיות".

גם כשמדובר בילדה בת שנתיים וחצי בסך הכל, היא - באופן לא מודע בעליל, מנסה להפריע לזוגיות של השניים. "היא לא מפלצת, אבל אתם לא אמורים להכניס אותה למיטה שלכם. אבא שלה יכול לישון לידה על הרצפה, למשל, אבל אסור שהיא תהיה בינכם", אמרה מיכל וסיכמה: "תאהבי את הילדה אבל תציבי לה גבולות". 

  

עריכה: מיכל דאבי

04/01/2019
הישארו מעודכנים

מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נתי גולד