רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

"הלוואות או לא להיות"

אלון גל עושה סדר לגרושה עם שלושה ילדים שטובעת בהלוואות


איך יכולה אישה גרושה עם שלושה ילדים להינצל מבור ההלוואות אליו נכנסה? אלון גל הסביר בתוכניתו ב-103fm איך התנהלות כלכלית נכונה תציל אותה ממעגל המוות הפיננסי.

מאזינה שהתגרשה לפני שמונה חודשים מבעלה ונותרה אם לשלושה ילדים סיפרה לאלון גל כיצד העניינים הכספיים הוציאו אותה מאיזון: "התגרשתי לפני כשמונה חודשים ויש לנו שלושה ילדים. בעקבות הגירושין נאלצנו למכור את האוטו ולכסות מינוסים והלוואות שהיו לנו. זה גרם לי לקחת המון הלוואות ומאז אני לא מצליחה להתאושש, יש לי 145 אלף שקלים להחזיר ובית ששווה כ-1.8 מיליון שנשאר לשלם עליו עוד כ-700 אלף שקלים משכתנה למשך 20 שנה. מה עליי לעשות?"

אלון גל הסביר: "את מרוויחה שכר מסוים בעבודתך, כעת בעקבות ההלוואות שאת לוקחת שכר הנטו שאת מרוויחה הולך והופך להיות יותר נמוך. ברגע שהתחלת עם ההלוואות הנטו שלך לעולם לא יחזור להיות אותו הדבר. את עוד לא יודעת שעוד כמה שנים סך הריביות שתשלמי על כל ההלוואות יהיו הרבה יותר גדולות מהסכום שהיית צריכה מלכתחילה. זה מצב אבסורדי שנקרא מעגל המוות הפיננסי. את צריכה דרך למחוק את ההלוואות כדי שמצב כזה לא יקרה".

"אני חושב שהדבר הנכון שאת צריכה לעשות במצבך הוא לקחת משכתה נוספת של כ-150 אלף שקלים", הסביר, "תפרסי את התשלום ל-30 שנה ולא לעוד 20 שנה ובכך ההחזר החודשי של ההלוואה לא יעלה לתקופה ארוכה יותר. תעשי זאת עם הגרוש שלך ועם עורך דין ולא צריכה להיות בעיה".

"לאחר מכן", הוסיף, "תחסלי את כל החובות והמינוס ושלא תיקחי עוד הלוואה אחת בהמשך. בצעי תוכנית פעולה כדי להתקיים עם מה שיש. כך תתחילי חיים חדשים. כשאני חושב על זה שוב את יכולה לקחת 170 אלף שקלים משכנתה, תוכלי לשים כסף כפיקדון לבנק וכך תבטלי את מסגרת האשראי והיכולת שלך להיכנס למינוס. תוכלי לשים 20-25 אלף שקלים בחשבון שאם משהו קרה ואת צריכה כסף לא תהיי במינוס ולא תהיי תלויה בהלוואות הבנק. כך לא תהיי חייבת לאף אחד כלום ותחיי מסודר. אני אף ממליץ לך לעשות עוד הפרשה חודשית לחיסכון כל חודש. תבדקי את האופציות ותראי איך עושים את זה. את הכל ניתן לסדר בחוזים עם בעלך ושיהיה המון בהצלחה".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

22/02/2019
הישארו מעודכנים