רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

המדריך המלא להשקעות בחו"ל

אין כמו בארץ: המאזין שמע שאלון גל המליץ על השקעה בנדל"ן בחו"ל, ובכל זאת לא השתכנע: "אני אפילו לא מכיר את השפה!"


אל אל (המאזין) ישראל: לקנות נדל"ן בחו"ל זה לא עניין של מה בכך; בכל זאת - מדובר בהשקעה כספית גדולה, ולרוב - מין הסתם, בשפה זרה; אלון גל מציג: כך תעשו את זה נכון.

לא פעם המליץ אלון גל להשקיע בנדל"ן בחו"ל - בדיוק כפי שהוא עצמו עשה ועדיין. המאזין ישראל בן ה־71 שוחח עם גל ב־103fm והודה כי הוא די חושש מצעד שכזה: "יש לי כסף פנוי בצד שאני מעוניין להשקיע, אבל מבחינת נדל"ן בחו"ל - אני אני לא מכיר את הנושא, לא את השפה ולא שום דבר".

"החשש הוא חשוב כי הוא מוביל אותנו לעשות את הבדיקות הנכונות ולא לעשות שטויות", הרגיע גל. אז איך אפשר להתמודד עם הפחד? לדברי גל, "על ידי הידבקות לעובדות וללוגיקה. כשאתה קנית בית בישראל, הרגשת מספיק בטוח לקנות אותו כי ידעת שהבית יירשם על שמך בטאבו וזה היה מסודר משפטית. לפני כן עשית הערכה כמה יעלה לך הבית וכמה הוא שווה, וידעת שבסוף יהיה לך בית במחיר השוק. כל אלה יחד העניקו לך את הביטחון לקנות את הבית. את אותו ביטחון אתה יכול להשיג גם בחו"ל. 

"אם יהיו לך כלים פשוטים בעברית שיעזרו לך לוודא שאתה קונה את הנכס בחו"ל במחירי שוק, לא תחשוש להשקיע שם", הסביר גל. לטענתו, הרבה יותר קל להשקיע בנדל"ן בארצות הברית ולא בישראל, כיוון שמדינתנו הקטנה היא עדיין 'רפובליקת בננות'. "בארצות הברית יש אתרים מסודרים שמכניסים להם את הנכס ומקבלים הערכה מה השווי שלו - כך החברה המתווכת לא יכולה לעקוץ, וגם נושא הטאבו יותר מסודר". 

"בעסקאות שאני סוגר יש לי תשואה מובטחת לארבעת השנים הראשונות של העסקה. אני מקבל ערבות בנקאית מבנק בישראל", סיפר גל. "מה שכן, במקום לקבל את כל התשואה, הבנק לוקח 3%. בארה"ב יש ביטוח להכל ושם שואלים אותך אם תרצה תשואה מובטחת מראש ואומרים לך כמה כסף תקבל, והם מטפלים בביטוחים. לצורך השוואה, בארץ אתה זה שצריך לדאוג אפילו לתקן את התריסים בדירה שאתה משכיר".  

      

גם מבחינת מיסים אין מקום לדאגה: "יש מיסוי כמו שיש בארץ. כל מקרה לגופו אבל בסופו של דבר התשואות הרבה יותר גבוהות. ולא - אין כפל מיסים. המיסוי הוא אחיד, מגישים שומה בצורה מסודרת ומשלמים את המס בארץ".

אם כן, אחרי שווידאתם שקניתם נכס במחירי שוק, בדקתם שהוא רשום על שמכם בטאבו ויש לכם תשואה מובטחת לשנים הראשונות, לא אמור להיות שום חשש שימנע מכן מלבצע עסקה כזו, ובכל זאת: "זה לא מתאים לכל אחד", הזהיר גל, "אבל בהחלט אפשר ללמוד את הבסיס בשביל לקבל החלטה מושכלת".

  

עריכה: מיכל דאבי 

04/01/2019
הישארו מעודכנים

כך תעשו את זה נכון
כך תעשו את זה נכון  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image