רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
מיכל דליות

לא רוצה לישון, רוצה לאכול

המאזין סיפר על בנו הקטן שמתעורר בלילה לא מעט פעמים ומבקש לאכול • מיכל: "הוא קם? תנו לו לאכול"


ידוע שהורים טריים עוברים לילות ללא שינה בגלל שהרך הנולד מתעורר לא מעט פעמים בלילה; מה קורה כאשר הילד מתעורר כבר די הרבה כי הוא רעב? האם צריך לתת לו לאכול בכל פעם שקם, או שמא עדיף שלא? 

המאזין מעוז שוחח עם מיכל דליות ב־103fm וביקש את עזרתה הדחופה בנוגע לבנו בן החצי שנה, שמתעורר מספר פעמים בלילה ומבקש לאכול. "אנחנו מרדימים אותו בשעה שבע בערב אחרי שקיבל בקבוק - תחליף חלב אם, ואיכשהו תמיד הוא מתעורר באחת עשרה בלילה לאכול שוב, בשלוש בבוקר ואז גם בחמש. אני מנסה שלא לתת לו ישר לאכול, אלא אני מנסה להרדים אותו בחזרה - אבל זה עוזר רק לפעמים, וגם אז לעוד שעה או חצי, והוא מתעורר בחזרה. 

"הילד הגדול שלנו בן ה־3.5 היה נרדם בקלות וישן עד הבוקר, ואילו אחותו בת השנתיים וחצי הייתה עושה קצת 'שמח', אבל מגיל חצי שנה כבר ישנה לילות שלמים", סיפר המאזין. "אנחנו גרים בדירה קטנה, כך שהקטן ישן איתנו בחדר, אבל כשבכל זאת ניסיתי להוציא אותו משם זה עדיין לא עזר - הוא המשיך להתעורר". 

תחילה ביקשה מיכל לעמוד על ההבדל שבין שלושת ילדיו של המאזין. כאשר הייתה אימא צעירה, קיבלה דליות עצה שעזרה לה להבין לא מעט על השוני הקיים בין הילדים: "כל ילד הוא עולם בפני עצמו, וכל ילד נולד עם ויסות חושי ספציפי משלו, טמפרמנט ספציפי משלו והצורך בשעות שינה, כלומר יש ילדים שישנים המון מאז שנולדו, ויש ילדים שמתעוררים בכל עשרים דקות. לכל ילד צורך אחר. 

"אם הילד שלכם קם - תנו לו לאכול", הציעה. "בנוסף, אתם יכולים להתייעץ עם הרופא בנוגע לעיבוי המנה שהוא מקבל באחת עשרה בלילה. אולי לעבות עם קצת קורנפלור או אולי משהו אחר - ואז האוכל יושב בקיבה והגוף ממשיך לעכל. ילד מתעורר כי הוא רעב או כי הפסיק להיות עייף, ובהחלט יש סיכוי שבגיל חצי שנה הילד מתעורר מרעב.

"אם כן - אל תלכו סחור סחור. תנו לו לאכול ושיחזור לישון", סיכמה דליות.

  

עריכה: מיכל דאבי

02/11/2018
הישארו מעודכנים

לאכול ולישון
לאכול ולישון  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image