רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

"לגדול עם הכסף, לאט לאט"

נדל"ן? תוכנית חיסכון? פקדונות ארוכי טווח? בית השקעות? • אלון גל ניווט את המאזין בין שלל נתיבי השקעה כדאיים לכספו


מלכוד 22: האם עדיף לקנות דירה להשקעה ולהמשיך לגור בבית שכור, או לקחת משכנתה ולקנות דירה משלכם? אלון גל סבור כי התשובה - במקרה הזה, ברורה לחלוטין והציע למאזין לאזור קצת סבלנות.

המאזין שי (שם בדוי) שוחח עם אלון גל ב־103fm וביקש לדעת מה לעשות עם חצי מיליון השקלים שיש לו בבנק: "אני בן 33 בתחילתה של זוגיות חדשה. הצלחתי לחסוך חצי מיליון שקלים, שכמעט שנתיים שהם נמצאים בבית השקעות במסלול מנייתי של 65%.

"אני מתלבט האם לקנות דירה להשקעה בצפת ולהשכיר אותה לסטודנטים, לקבל הכנסה פסיבית ומהכסף הזה להשכיר דירה, או בכלל לקנות דירה לצורך מגורים. כרגע אני משלם שכר דירה על סך 3,700 שקלים בחודש".

השקעה איכותית, לדבריו של אלון, היא השקעה לטווח סביר של כמה שנים טובות. "אם היית אומר לי שעוד שנתיים תצטרך את הכסף הזה, הייתי אומר לך להשקיע בתיק אג"ח שממנו תרוויח בערך 3%, אבל אם תוכל שלא לגעת בכסף הזה במשך תקופה ארוכה, תוכל להשקיע בדבר אחר. השאלה היא אם אתה מוכן לעשות דברים שהם מחוץ להרגלים או לאזור הנוחות שלך, או שאתה מעדיף משהו סולידי.

"אם תקנה בית במיליון שקלים, למשל, תצטרך לשלם משכנתה של 4,500 שקלים בחודש, ולא תהנה מהתשואות של חצי מיליון השקלים שיכולת להשקיע", הסביר גל. "בהסתכלות שלי, אם זה לקחת משכנתה ולא לראות את הכסף או להשקיע ולראות תשואות - הייתי הולך על האופצייה של קניית הדירה להשקעה, נהנה מהתשואה וגדל עם הכסף לאט לאט".

  

עריכה: מיכל דאבי

09/11/2018
הישארו מעודכנים

אילוסטרציה
אילוסטרציה  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image