רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

לוקרים: לא רק בתיכון

נמאס לכם להיכנס לים ולדאוג מה יהיה עם החפצים האישיים שלכם? מרגיז אתכם לשמוע ששוב כייסו מאושפזים בבתי החולים? • על 'תאים ניידים' שמעתם?


כשאתם נכנסים לים יש לכם שתי אופציות: הראשונה היא לבקש ממישהו על החוף להשגיח על החפצים האישיים שלכם, והשנייה היא להיכנס לים אבל להישאר תמיד עם העיניים על התיק שנשאר על החוף; טוב, יש גם את אלה שמקווים שהכל יהיה בסדר ומתחילים לגלוש בלי דאגות (אנחנו מדברים עליך - אלון גל); ובכן, לא עוד: למאזין יש רעיון מהפכני, שאם יצליח - יוכל לשים סוף לדאגות של כולנו. 

זו הפעם השנייה שהמאזין ביקש את עצתו של אלון גל, זאת לאחר שהשני עזר לו לפני שנים רבות עם העסק שלו. הפעם התקשר בתור יבואן בלעדי של מוצרי אחסון. "המוצר הוא מעין קופסה מעוצבת שמגיעה כדי לתת מענה לכל מי שצריך לאחסן חפצים אישיים בבתי חולים ובים, למשל". הכוונה היא לתא נייד שמתלבש על מוט השמשיה בחוף הים או נצמד לקיר בבית החולים ונפתח רק באמצעות אזיק אלקטרוני. 

אני רוצה למכור את התאים למישהו שישווק, כמו למשל למנהל בית חולים שיקנה ממני כמה יחידות וידביק על הקירות. מה גם, אפשר לפרסם מחוץ לתאים ובתוכם כל מיני פרסומות, כך שאם אצליח למכור תאים לבעל חוף  - הוא יוכל לפרסם מקדמי הגנה או בירות וארטיקים". 

"אני חייב כזה", התלהב אלון גל, והסביר שבתור גולש לא פעם הוא נכנס לעומק הים ולא באמת יודע מה קורה עם התיק שלו שהושאר מאחור על החוף. "כל אחד שעובר יכול לקחת את הדברים שלי ואפילו לא אדע מזה. האמת שזה תמיד מטריד אותי", הודה גל. 

ועכשיו, לביזנס: תחילה, לא כדאי למאזין להצהיר בריש גלי שהוא לא זה שיתעסק עם הפרסומות. לדברי גל, עליו לנסות דווקא כן לקחת חלק בפרסום על ידי כך שישתף פעולה עם משרדי פרסום, ויבטיח לרוכשי התאים לקבל קצת אחוזים מהפרסומות. 

  

"רוקנו את אבא שלי בבית החולים"

אז איך יצליח המאזין למכור בכלל את התאים שהוא מייבא? כך בדיוק: "עליך לפרק את השימושים בתאים לפרטי פרטים", השיב גל והסביר: "אם תשווק את התאים לבתי חולים, תצטרך לדעת למי אתה פונה ועם מי לדבר בתוך בית החולים. אותו דבר בחופי ים - שם תצטרך לאתר את האנשים הרלוונטים ולמצוא מיהו הבעלים של כל חוף. לדעתי, חופי הים הם בבעלות העירייה, אבל אולי במקרים האלה תצטרך לפנות לבעלים של בית הקפה שעל החוף. 

"הכן מצגת פשוטה שמראה את המוצר שלך, ועבוד במסות קטנות - בהתחלה בתי חולים, אחר כך חופי ים, וכך הלאה". והרי בהחלט מדובר במוצר שהביקוש אליו יהיה גדול לכשיתגלה, ובכל זאת - יכול להיות שבמקומות מסויימים תהיה בעיית תקצוב לתאים. "בבתי חולים מפחדים מהוצאות", הבהיר גל. ואכן - כולנו יודעים שמערכת הבריאות קורסת, אז למה שירצו להציב תאים לנוחות הציבור אם אין מספיק מיטות אשפוז? 

בדיוק בגלל מקרים כאלה חשב המאזין על אופציית ההשכרה, לפיה בית החולים ישכיר ממנו את התאים ב־20 שקלים בחודש לתא. ומי יחזיר את ההוצאה? המטופלים כמובן. "לפי בדיקה שערכתי, מצאתי שאנשים מוכנים לשלם 8 שקלים עבור 24 שעות השכרה. בים, לעומת זאת, התעריף שונה כי אנשים מתחלפים כל כמה שעות", הסביר. 

כך או כך - מדובר ברעיון מצוין לדברי אלון גל. "זה עסק מגניב ואני חושב ששיטת הליסינג מעולה. מה גם, אין כאן כמעט סיכון".

אביו של אלון ז"ל היה חולה סרטן שהיה מאושפז לא מעט, ובאופן מצער ומרגיז כאחד נשדד לא פעם. "גנבו לו פלאפונים, מטענים ואפילו מצלמה. רוקנו אותו. יש מקצוענים שמסתובבים בבתי החולים כאילו שבאו לבקר מאושפזים, אבל בפועל הם גונבים. זו מכה נוראית ולכן ממש חשוב לסגור את הפריטים האישיים בתא סגור. זה רעיון מצוין ויש פה עסק לעשות". 

  

עריכה: מיכל דאבי 

15/03/2019
הישארו מעודכנים

עושים סוף לדאגות בים
עושים סוף לדאגות בים  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image