רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

לרדת בגדול

מאזין: "הצלחתי להשיל כמעט 60 ק"ג מהמשקל, אבל הכרס נשארה"


המאזין שסבל בעבר מעודף משקל הצליח להוריד כמעט 60 ק"ג ממשקלו, אך עם זאת הכרס עדיין נשארה. מה ניתן לעשות? והאם סימני המתיחה שנוצרו כתוצאה מהירידה במשקל ייעלמו בשלב כלשהו?

קובי, בחור בן 23, שוחח עם פרופסור קרסו בתוכניתו ב־103fm וסיפר: "עוד מילודתי סבלתי מעודף משקל. בגיל ההתבגרות זה הלך והחריף והגעתי למשקל שיא של 160 ק"ג על גובה של 1.91. בשנה האחרונה החלטתי שאני משנה הרגלים בחיים ובעזרת הרבה מאוד כוח רצון הצלחתי להשיל כ־60 קילוגרמים. אומנם אחוזי השומן בגוף ירדו וכך גם המידות בבגדים, אבל שמתי לב שהשומן הבטני ירד הכי פחות ונשארה לי כרס. האם יש לך טיפ תזונתי עבורי, או עצה להתמקד באימון כלשהו שיכול לעזור לי?"

"יש אנשים שהשומן הבטני שלהם יורד ראשון כשהם מורידים במשקל ויש אנשים שאצלם השומן הבטני יורד אחרון", השיב הפרופסור והסביר: "זה נקרא סינר- העור בבטן יורד ועולה כיוון שהוא רפוי ואין רקמה תת עורית. זה שומן שנמצא מתחת לצלעות וזה שומן שיורד לאט לאט. קצת תרגילי בטן ומעט הליכות יוכלו לעזור. בגילך הצעיר הגוף יכול להתארגן על עצמו לבד אבל זה תהליך שלוקח זמן".

עוד סיפר האמזין כי כאשר הוא מכניס את הבטן, הוא רואה שהעור באזור הבטן התחתונה 'נראה עייף, זקן ויש עליו קמטים', לדבריו.

"סימני קריעה זה משהו שאופייני לאנשים שירדו הרבה במשקל בצורה קיצונית", הסביר קרסו, "כמו נשים אחרי לידה- בזמן ההריון הבטן נמתחת, ואחרי הלידה הן משילות כמה קילוגרמים בבת אחת ויש להן סימני מתיחה. בדרך כלל זה מסתדר לבד".

"אם היית בן 70 הייתי מציע לך לנתח", המשיך קרסו, "אבל כרגע אני מציע לך לעסות את הבטן עם שמן קוקוס או עם שמנים המכילים ויטמין אי. בגיל צעיר העור עדיין אלסטי ולאט לאט הוא מסתדר לבד- מה שלא קורה בגיל מבוגר יותר".

לבסוף סיכם קרסו את השיחה ואמר: "האתגר האמיתי זה לשמור על המשקל, כי קל לרדות אבל קשה לשמור עליו".

  

עריכה: מיכל דאבי

24/08/2018
הישארו מעודכנים

על המשקל
על המשקל  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image