רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
פרופסור רפי קרסו

"הגזמתי עם המגנזיום?"

כמה תוספי מגנזיום, או בעצם - Mg, אפשר לקחת מבלי לעבור את הגבול? רמז: הרבה • פרופסור רפי קרסו הסביר: "לקחת מגנזיום בכל יום זה לא מזיק"


הידעתם? בגלל שאנחנו שותים מים מותפלים - שהרי הם חסרי מגנזיום, להרבה מאוד אנשים חסר המינרל הכל כך חשוב הזה; האם הכדורים שלוקחים כדי להעלות את המגנזיום בגוף יכולים להזיק בטווח הרחוק? אז זהו - שלא. 

המאזינה חנה עלתה לשידור בתוכניתו של פרופסור רפי קרסו וסיפרה על בתה בת ה־33, אשר סובלת ממיגרנות קשות כבר שנים רבות. לטענתה, עקב מחסור בתרופה שהייתה לוקחת להקלה במיגרנות, הרוקח המליץ לה לקחת מגנזיום - והפלא ופלא זה עזר לה, ולא היו לה עוד מיגרנות מאז. "השאלה שלי היא האם זה לא מזיק לקחת מגנזיום בכל יום, ומה הדין בנוגע לנטילת מגנזיום בזמן היריון - האם צריך לעשות הפסקה?", שאלה.

"קודם כל, לקחת מגנזיום בכל יום זה לא מזיק", הרגיע קרסו. "למיטב ידיעתי, גם בזמן היריון אפשר לקחת מגנזיום אבל כדאי לקבל אישור מהגניקולוג". מה הוא בעצם מגנזיום? מינרל שנמצא במים. והרי בגלל שרוב המים במדינת ישראל מותפלים, כמעט ואין את המינרל הנצרך הזה במים שאנו שותים. "להרבה מאוד אנשים חסר מגנזיום", סיפר הפרופסור. "בתך יכולה להמשיך לקחת כדור אחד ביום ואין עם זה בעיה. יכול להיות שבתחילת ההיריון היא תרגיש יותר גרוע, אבל לאחר מכן היא תרגיש הרבה יותר טוב. 

"אם יש לה כאבי במחזור, יכול להיות שהמיגרנה ממנה היא סובלת מעידה על מיגרנה מסוג מסוים שתרופות נגד כאבי גב יכולות לעזור. בנוסף, יש תרופה חדשה בשם 'אימוביג' שמקבלים בזריקה אחת לחודש. התרופה הזאת לא נמצאת בסל ולכן היא יקרה, אבל היא מונעת מיגרנות ושווה את זה", סיכם.

 

עריכה: מיכל דאבי 

25/01/2019
הישארו מעודכנים

אפשר גם בזמן היריון
אפשר גם בזמן היריון  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image