רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

מיליון שקל, בייבי

נדל"ן או אג"ח: למאזין יש מיליון שקלים אותם הוא רוצה להשקיע - אבל בתנאי שיוכל למשוך אותם בכל זמן שייצטרך • הכיצד?


מה אפשר לעשות עם מיליון שקלים ומהי ההשקעה  הכי טובה עבור אדם שמעוניין שהכסף יהיה נזיל? ובכן, תלוי מהי רמת הסבלנות; אלון גל ייעץ למאזין מבולבל במיוחד. 

המאזין שוחח עם אלון גל ב־103fm וביקש את עצתו המקצועית: "אני אדם מבוגר ויש בידי סכום של כמיליון שקלים. אני רוצה שהכסף יעבוד קצת - אבל גם שיהיה זמין במידה ואצטרך. כרגע, הוא פשוט נמצא בבנק". 

מי שמאזין קבוע לאלון יכול כבר לשער מהי תשובתו. כל עוד לא מדובר בהשקעה לטווח ארוך - לא נשארות יותר מידי אופציות להשקעה: "אם אתה רוצה שהכסף יהיה זמין, הנדל"ן - למשל, יורד מהפרק. השקעה בנדל"ן מצריכה זמן ושקט, לכן במקרה הזה כדאי לחשוב על תיק השקעות סולידי.

"תיק אג"ח של המדינה יכול להניב כ־2.5% בשנה. אומנם זה מעט - אבל אין ברירה. בתיק כזה הכסף זמין מהיום למחר", הסביר גל. "התיק לא נתון לתזוזות והוא תמיד יביא לך את מה שהובטח, כלומר המדינה עומדת מאחורי אגרות החוב שלה. בתיק כזה תוכל להגדיר כמה כסף ייתאפשר לך להוציא בכל רגע נתון.

"במקרה אחר, חלק מהכסף יכול לשבת במניות. תוכל לייעד אותו לזמן ארוך - שנתיים או שלוש שנים, ותניב תשואה של עד 6%.

"את שאר הכסף תוכל להשקיע בתיקים פחות סולידיים של חברות או בנקים", הציע. הבעיה היא שבתיקים כאלה רמת הסיכון עולה. "מידי פעם החברות עושות תספורות לאג"חים שלהם". וגם, כאשר המשקיע רוצה להוציא את כספו לפני תום הזמן שנקבע מראש - הוא יוכל לממש אותם רק בתנאי השוק שיהיו באותו הרגע. אן כו, כל שנותר כעת למאזין הוא לחשוב מהי הדרך הכי טובה עבורו.

  

עריכה: מיכל דאבי

16/11/2018
הישארו מעודכנים

להשקיע?
להשקיע?  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image