רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
פרופסור רפי קרסו

"הרמתי ידיים מכל הדיאטות"

דיאטת אטקינס, דיאטת פליאו, דיאטה ים תיכונית ומה לא • המאזין כבר ניסה הכל אבל לא מצליח לרדת במשקל • האם ניתוח לקיצור קיבה זה הפיתרון עבורו?


אין ספור סוגי דיאטות ותכניות לשומרי משקל קיימים בעולם, אבל לא באמת מצליחות אצל כולם; מה שכן, נראה כי ניתוחי קיצור קיבה הפכו פופולריים במיוחד ולא מעט אנשים מספרים על השינוי שעברו בעקבותיו; האמנם הניתוח הזה הוא כל כך מוצלח? פרופסור קרסו עם ההסבר המלא. 

המאזין בן ה־37 שוחח עם פרופסור קרסו ב־103fm והודה בצער כי מאס בכל הדיאטות. "אני שוקל 127 ק"ג, וגובהי הוא 1.86. ניסיתי את כל הדיאטות ואני עדיין סובל מהשמנה, כך שהחלטתי לעבור ניתוח לקיצור קיבה ואשמח לשמוע מהם אחוזי ההצלחה, מהם התסמינים לאחר הניתוח והאם אצטרך לשלב גם פעילות גופנית לאחריו?"

קרסו השיב כי אחוזי ההצלחה הם מאוד גדולים ואפילו יכולים לעצור סוכרת בהתהוות. "אחרי הניתוח אי אפשר לאכול כמו קודם וגם אין חשק לאכול כמו בעבר. הניתוח משפיע בין היתר על ההורמונים מעוררי התאבון ולכן הסוכר יורד.

"ההתאוששות מהניתוח היא קלה וטובה מאוד לאנשים בריאים. בחודש הראשון המנותח אוכל פחות ולאט לאט חוזר ובודק מה הוא יכול ולא יכול לאכול. 

"פעילות גופנית זה תמיד טוב", המשיך קרסו והציע למאזין להישאר במעקב אצל דיאטנית, משום שאחרי הניתוח הוא לא ייספוג ויטמינים וחלק מהמינרלים "כך שתצטרך כל החיים לקחת תוספות של ויטמינים, מינרלים, סידן ושומנים".

לא נעים, אבל המטרה מקדשת את האמצעים: לדברי קרסו, אחרי הניתוח יכול המנותח לסבול משלשולים עם ריח מאוד לא נעים ומצרבות, והציע כי על מנת לשמור על המשקל ולא לעלות בחזרה אחרי הניתוח - יש לשמור על תזונה נכונה. "אם בכל יום תאכל צלחת חומוס ותשתה ארבעה מילקשייקים - לא תישאר רזה", כמובן.

  

עריכה: מיכל דאבי

23/11/2018
הישארו מעודכנים

ניתוח? בטוח!
ניתוח? בטוח!  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image