רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
פרופסור רפי קרסו

שקר הלייק, והבל הסטורי

המתכון לחיים בריאים: לאכול, לאהוב ולא להאמין לכל מה שאתם רואים ברשתות החברתיות • קרסו: "החיים הם לא רק קמפרי עם קרח ומיץ אשכוליות"


רוצים לחזק את המערכת החיסונית שלכם? בתור התחלה, התנתקו קצת מהפיד שקצת יצא משליטה; וגם: יבלות ויראליות בכפות הרגליים - ממה הן נגרמות? האם הן מסוכנות? ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בהן? פרופסור רפי קרסו עם המדריך המלא. 

לבנה בן ה־23 של המאזינה לאה יש יבלות ויראליות בכפות הרגליים, שאפילו פדיקור אצל קוסמטיקאית לא הצליח למגר. "בכל פעם היבלות חוזרות", סיפרה לפרופסור רפי קרסו ב־103fm, ואמרה כי מרוב כאב, "הוא לא יכול לדרוך על הרגליים. הלכנו לפודיאטרית שעשה לו שיטה נסיונית ודקרה עמוק בתוך היבלת. הרופאה הסבירה לנו שהחל מעתה והלאה הגוף יידע לזהות שיש נגיף וילחם נגדו".

בתגובה לכך אמר קרסו שבפעם הבאה שיילכו לפודיאטרית, מוטב לו יבקשו ממנו את הנוזל המיוחד ששמים על היבלות והן, עם הזמן וההתמדה, נעלמות. החוכמה היא לדעת שגם אם נראה שהיבלות נעלמו לחלוטין - עדיין צריך להמשיך את הטיפול. "אנשים מטפלים ביבלות, וברגע שהן קצת נעלמות הם מפסיקים לשים את הנוזל - אבל אז היבלות צומחות מחדש וכל הסיפור מתחיל מההתחלה". מה גם, כאשר היבלות מתפתחות מלכתחילה, אין שום סיבה לחכות שהן יגדלו אלא יש לעצור את התפחותן מהרגע הראשון. 

אז ממה בכלל נוצרות היבלות הוויראליות? "זה וירוס לא מסוכן", הסביר קרסו, "ואפשר להידבק בו במכוני כושר, מקלחות ציבוריות, בצבא ובעוד במקומות כאלה. זה קשור למערכת החיסונית. יש ילדים שיש להם את היבלות על הידיים והן נדבקות מיד אחת לשניה". בשביל למנוע את התפשטות היבלות ברגליים יש להרתיח את הגרביים בכביסה ואף לגרוב גרביים מכותנה ולא מבד סינטטי. הכי חשוב, "אם גרים עם שותפים, אז להתקלח עם כפכפים", הזהיר הפרופסור. 

אם תרצו לחזק את המערכת החיסונית בשביל שלא להידבק, או לפחות לנסות שלא, כדאי לכם לאכול, להתפלל ולאהוב. קרסו: "פעילות גופנית, אכילת מזון בריא, אהבה, יציאות עם חברים, בילויים ועבודה מחזקים את המערכת החיסונית". לא זו בלבד, גם ההפנמה כי החיים הם לא מה שרואים באינסטגרם עוזרת מאוד לבריאות. "בתקופה של האינסטגרם והרשתות כל אחד מעלה רק את ההצלחות שלו, כך שמי שרואה את התמונות חושב שכולם יפים, מצליחים, טסים לחו"ל ואוכלים במסעדות.

"זו, כמובן, לא המציאות כי אנשים לא מעלים את הדברים החלשים שלהם. מי שצופה לא מקבל פרופורציה נכונה על החיים, והרי החיים זה לא רק בילויים, מועדונים וקמפרי עם קרח ומיץ אשכוליות", סיכם.

 

עריכה: מיכל דאבי  

14/06/2019
הישארו מעודכנים

צילום אילוסטרציה: Ingram Image