מילים ולחן
עם דודי פטימר

תשאירי לי פרח

סקס סמים, ורוקנרול: פסטיבל 'וודסטוק' חוגג 50 שנה, דודי פטימר וגיא מזיג ציינו את המאורע עם מוזיקה איכותית במיוחד• בלעדי לאתר וליישומון 103fm


ב־15 באוגוסט 1969 התקיים בעיירה בית' אל שבמדינת ניו יורק פסטיבל מוזיקה בשם 'וודסטוק'. הפסטיבל נמשך 3 ימים והביע בצורה המשמעותית ביותר את רחשי ליבו של דור ילדי הפרחים. אז מה באמת היה שם אתם שואלים, התשובה ברורה: סקס סמים, ורוקנרול שהצליח להשאיר חותם על התרבות שלנו, גם 50 שנה אחר כך.

הפקת הפסטיבל הייתה ערוכה לביקורם של כ־10 אלף מבקרים, הצליח הרבה מעל למשוער, והגיעו למקום כחצי מיליון איש שדרשו להפיץ אהבה בעולם. כל זה קרה תוך כדי שמלחמת וייטנאם הייתה בשיאה, ויש שיגידו שהמפגן המוזיקלי המרשים תפקד כסוג של הפגנת מחאה למען השלום.

ב'וודסטוק' לקחו חלק מיטב אגדות הרוק של אותה התקופה, החל מג'ימי הנדריקס וג'ו קוקר, ועד ללהקת סנטנה, והזמרת בעלת הקול המצמרר ג'ניס ג'ופלין.

בפודקאסט החגיגי של 'מילים ולחן' חזרו דודי פטימר והמוזיקאי גיא מזיג, 'וודסטוקיסט מושבע', לסיפורים הגדולים מאחורי הקלעים של הפסטיבל, לשירים הכי מוכרים, וכמובן, איך אפשר בלי להתייחס לקשר הישראלי לפסטיבל המוזיקה, ותאמינו או לא - יש קשר. אם שאלתם את עצמכם למה ארגונים ממסדיים כעסו על ג'ימי הנדריקס, מדוע ג'ניס ג'ופלין לא רצתה לעלות על הבמה, ולמה יוצרים גדולים באותה התקופה כמו הביטלס, בוב דילן, הדורס ולד זפלין לא לקחו חלק בפסטיבל כנראה שמיד תגלו את התשובה.

13/08/2019
הישארו מעודכנים

דודי פטימר
דודי פטימר