מילים ולחן
עם דודי פטימר

בית התקליט: גרסת ה־V.I.P

תכינו את הפטיפון: יוצא בית האח הגדול אסף גורן התארח באולפן של דודי פטימר, וביחד לקחו אותנו למסע מוזיקלי מרתק משנות ה־70 ועד היום


כשפטימר פגש את גורן: ההכרות בין חוקר המוזיקה דודי פטימר לבין הזמר, רקדן וכוכב הריאלטי אסף גורן החל כבר לפני כמה שנים, זאת בזכות התחביב המשותף שהם חולקים - חיבה מיוחדת לתקליטים. 

"בגיל 15 מצאתי לראשונה תקליט באורן הישן של אבי", סיפר גורן, "זה היה פסקול הסרט 'קזבלן', ומאז הדרך להפוך להיות אספן תקליטים הייתה מאוד ברורה". גורן מגדיר את עצמו כחובב תקליטי וניל ישנים, בייחוד של פופ ישראלי משנות ה־70.

אסף גורן מצליח להפוך את השתתפותו בתוכניות ריאלטי לאומנות בפני עצמה, ובו בזמן מעשיר את הפלייליסט שלנו בסינגל חדש בשם 'אוי ואבוי לי', רוקד בכל הזדמנות, ואף משתתף בקמפיין דוגמנות עם נטלי דדון. הוא הגיע לאולפן כשהוא חמוש בפנינים מוזיקליות מימיו הראשונים של הפופ הישראלי, והציג בפני פטימר שני תקליטים נדירים. "מאז ומתמיד הייתי מחפש חנויות תקליטים בכל מקום בעולם ומחפש במרתפים תקליטים שקשה למצוא", הודה גורן. 

"השיר ששינה מבחינתי את הכל וגרם לי לרצות לעסוק במוזיקה הוא 'יפו' שעליזה עזיקרי ז"ל שרה עם יהורם גאון", סיפר בהתרגשות גורן, "המיזוג בין המוזיקה המערבית לבין צלילי הבוזוקי המזרחיים ייצג בעיניי את ארץ ישראל האמיתית, וזה קו שגם אני דוגל בו במוזיקה שלי".

את הפלייליסט שהתנגן בתוכנית בחר האורח בעל הטעם המוזיקלי המשובח, שלא שכח או קיפח את הצלילים המופלאים של הצ'רצ'ילים, אריק איינשטיין, יהורם גאון, ואיריס סאן. בין שיר לשיר העניקו לנו גורן ופטימר נקודת מבט ייחודית על עולם המוזיקה הישראלית. 

כמו כן, השמיעו גורן ופטימר בתכנית כמה פנינים נשכחות מהסבנטיז בהן "אני כל כך מפוזרת", פופ גרוב של גליה ישי ו"אשמרה שבת" של צמד צפרי שמיזג בין מוזיקה תימנית לרוקנרול עם גיטרה מייבבת מבית היוצר של גרי אקשטיין.

09/07/2019
הישארו מעודכנים

דודי פטימר
דודי פטימר