מילים ולחן
עם דודי פטימר

אדם צובר זכרונות

בשבוע שבו עשה עומר אדם היסטוריה כשהופיע בפארק הירקון, דודי פטימר ניסה להבין כיצד שיריו מתכתבים עם שירי ארץ ישראל היפה • בלעדי לאתר וליישומון


מילים ולחן - עם דודי פטימר

בעשור האחרון פילס עומר אדם את דרכו למעלה עד שהפך לאחד האייקונים המובילים במוזיקה הישראלית בכלל והים תיכונית בפרט.

החל מהרגע שבו זייף את גילו כשניגש לאודישנים של 'כוכב נולד' וכבש את המסך, דרך השירים הים תיכוניים הקלילים ועד תהליך הבגרות והשיווק המסיבי והמוקפד שבסיומו הפך לזמר המצליח כיום, אדם לא חדל להתעסק במה שהוא הכי טוב בו: לשיר.

בשבוע של הופעתו ההיסטורית של הזמר בפארק הירקון, הקדיש דודי פטימר את הפרק הנוכחי בפודקאסט 'מילים ולחן' למיטב להיטיו של אדם, נציג המוזיקה הישראלית העכשווית, ולהתכתבותם עם שירי ארץ ישראל הישנה והטובה.

בד בבד, פטימר מנסה לחקור מה השתנה בזמר העברי ומהם קווי הדמיון והשוני בין שיריו של אדם לשירים הקלאסיים בזמר העברי, וכיצד הפכו הביצועים של עומר אדם לחזית הישראליות החדשה.

כך, למשל, 'בניתי עלייך' של אדם התכתב בפודקאסט עם 'אהבת פועלי בניין' שביצעה שלישיית גשר הירקון; 'שני משוגעים', שיר השנה של 2018, חבר ל'אני אשתגע' שביצעה נורית גלרון; 'יעשו לנו כבוד' של עומר מצא את מקומו לצד 'כל הכבוד' האלמותי של יהורם גאון ;ו'אחרי כל השנים' הבלוזי של אדם מצא קווים מקבילים עם 'השנים שחלפו' של צביקה פיק.

הפודקאסט "מילים ולחן" לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן

16/07/2019
הישארו מעודכנים

עומר אדם
עומר אדם  |  צילום יח"צ: שרית מור