מילים ולחן
עם דודי פטימר

לפעמים חלומות מתגשמים

לרגל חג השבועות, הזמר והיוצר צביקה פיק ערך מוזיקלית את פודקאסט 'מילים ולחן' ובחר את עשרת שיריו הגדולים • בלעדי לאתר וליישומון 103fm


לאחר שמדינת ישראל כולה דאגה לבריאותו של אחד מגדולי הזמר העברי, צביקה פיק, בחודש שעבר נודע מצבו של המאסטרו חודשים לאחר שלקה באירוע מוחי. לפני ימים ספורים ביקר דודי פטימר את המאסטרו בביתו, והשניים שוחחו על הסיפורים הקטנים מאחורי השירים הגדולים. התוצאה: ספיישל משיריו של פיק בעריכתו המוזיקלית הנדירה.

צביקה פיק הוא המהפכן הגדול של הפופ הישראלי. פיק היה מהראשונים להוכיח שלא צריך לחשוש מלשבור מיתוסים וסטיגמות מוזיקליות, ושאפשר לשלב מוזיקה קלאסית עם רוקנרול. פיק הראה שכדאי להכניס פרוג-רוק לתמהיל עם צלילים מסולסלים, ושבהחלט יש מקום ליצירת מוזיקה מקומית באווירה של חו"ל.

פיק הוא מאותם מוזיקאים שאת טביעת חותמם אפשר לזהות מן האקורד והתו הראשונים. הדי.אן.איי. של שיריו מדבר בעד עצמו, ומהם קורצו אגדות אמיתיות. לכך הוסיפו את הטרנדיות, השיק האופנתי והעובדה שעד היום דורות על גבי דורות גדלים על שיריו ועל עשייתו. צביקה פיק הוא הרבה מעבר למוזיקאי. הוא תופעה. תופעה שמורשתה עדיין מהדהדת ותמשיך להדהד כנראה לעד.

   

הפודקאסט "מילים ולחן" לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

07/06/2019
הישארו מעודכנים

דודי פטימר
דודי פטימר  |  צילום: מיכל קליינברג