רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

פעילים למען בע"ח הניחו פגרים ליד אנשים שעשו מנגל: "הם צלו גופות ואנחנו אלימים?!"

במהלך חגיגות יום העצמאות בפארק הירקון הניחו מספר פעילים למען בעלי חיים גופות של חתולים בקרבת המנגלים. פעילה שלקחה חלק באירוע, ומעדיפה להישאר בעילום שם, מסבירה מה עמד מאחורי המהלך ומצהירה - "לא נבחל באמצעים כדי להעביר את המסר!"ליאת בלכטובסקי מלכא 

ביום שלישי האחרון הופרה שלוותם של הישראלים שחגגו את יום העצמאות כמיטב המסורת בפארק הירקון, כאשר פעילי זכויות בעלי חיים הקימו מיצג של פגרי חתולים ועכברים במחאה על המנגלים הרבים במקום. הפעילים, חברי הארגון '269', עוררו מהומה רבה במקום ועד מהרה עוכבו על ידי משטרת ישראל בחשד להתעללות בבעלי חיים, התעללות בחסרי ישע והפרת הסדר הציבורי.

אחת מפעילות הארגון, שהשתתפה במחאה, שוחחה עם גיא זוהר והסבירה מדוע בחרו חברי הארגון לנקוט בצעד המזעזע: "הרעיון שלנו נבע מהמסורת השנתית של ה'על האש' שמתרחשת בכל שנה בישראל. בכל יום עצמאות משפחות יוצאות וצולות גופות מבותרות של בעלי חיים, אנחנו רצינו להראות את הצביעות שמושרשת בתוך המעשה הזה. אנחנו לא צלינו את החתולים, גופותיהם נאספו ממרפאות וטרינריות. הנחנו אותן בלב המנגלים וים האנשים שצלו גופות של בעלי חיים אחרים על האש, זה היה האקט לא היה שם שום דבר מעבר לזה".

המיצג האלים והפרובוקטיבי שהציבו הפעילים עורר כמובן סערה במקום, במיוחד בשל הילדים הצעירים שנחשפו למראות הקשים. "מהרגע שהתחלנו את המיצג הלא אלים הותקפנו ע"י ים האנשים שהתחילו לקרוא לנו 'נאצים' 'רוצחים', ולאיים עלינו ברצח, אני כמעט חטפתי שם מכות רצח". כך סיפרה הצעירה, "אנחנו לא תמימים, אנחנו מודעים לכך שאנחנו פרובוקטיביים ואנחנו רוצים בזה. אנחנו באים כדי לנער אנשים מהתרדמת - הרפתות, המשחתות, הלולים, כולם נמצאים רחוק מהעין ומהלב, באמצע שום מקום ואף אחד לא רוצה לפתוח את העיניים. יש פה בע"ח שנרצחים ומדממים!".

למרות מעצרם של עשרה פעילים, הצהירה חברת הארגון, שנלחם למען זכויות בעלי החיים, כי היא וחבריה ימשיכו במאבק: "מי שקונה, מנצל ואוכל את החיות הוא אלים. אנחנו לא נפסיק לעשות מיצגים פרובוקטיביים רק כי הם מתקבלים בצורה לא יפה, כל מאבק בהיסטוריה התקבל אך ורק בצורה כזאת ואנחנו לא נבחל באמצעים".

07/05/2014
הישארו מעודכנים