103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

זהבי: "זוג פנסיונרים מטייל יד ביד בטיילת ופתאום מגיח פרחח ודורס את האישה למוות"

נתן מדבר על רוכב האופנוע בן ה-17 שלפני כ-3 שנים דרס אישה מבוגרת שהלכה עם בן זוגה בטיילת בנהריה. היום (ב') התפרסם שיוטלו עליו 8 חודשי מאסר בלבד - "זה מסוג הדברים שהורסים מדינה!"ברשותכם אני רוצה ללכת שלוש שנים אחורה. אני אצטט לכם ידיעה, תהיו סבלניים ותבינו מיד לאן אני חותר. אנחנו מדברים על הטיילת של נהריה. בטיילת של נהריה מטיילים ב-1.10.2010 זוג אנשים בוגרים בשנות השישים לחייהם. הולכים יד ביד על הטיילת, משוחחים על ילדיהם, על המראה הנאה של הטיילת של נהריה שמשקיפה על הים, ואז הם שומעים רעש של טוסטוס. הגבר, מיכאל שמו, אומר: "לפני שהבנו מה קורה אשתי קיבלה מכה ונפלה, היה שם רופא בסמוך בטיילת שניסה להחיות אותה אבל ללא הואיל". האישה, סופיה לין שמה, נדרסה למוות.

לזירה הגיעו שוטרי אגף התנועה של המשטרה המקומית. גם ילדיהם של בני הזוג הגיעו וראו את אימם מתה על הטיילת. "היא בדיוק יצאה לפנסיה" אמר הבן שלה "וכל התכניות שהיו לה ולאבא נקטעו". זוג אנשים נורמטיבים מטיילים בטיילת. מה העלו ממצאי החקירה? ובכן, הנהג הפוגע נכנס לטיילת שהיא מתחם סגור עם שלטים וגדר שאוסרים על כניסת כלי רכב דו גלגלי וארבע גלגלי לטיילת. המתחם מגודר ויש סביבו מאבטחים. אף אחד לא יודע היכן היו המאבטחים. בגדר כנראה היו פרצות והקטנוען, מסתבר מהחקירה, הוא נער בן 17 שנסע על קטנוע ללא מבחן רישוי בתוקף, ללא ביטוח והוא גם לא חבש קסדה.

נתן זהבי

עברו שלוש שנים ובית המשפט לתעבורה בעכו גזר על הצעיר, שהיום הוא כבר בן 20, שמונה חודשי מאסר. שמונה חודשי מאסר! אני לא יודע אפילו איך לומר את זה. הידיעה מופיעה היום ב-ynet ואתם יודעים העיתונות היום היא עיתונות מאוד רדודה, אני לא מתכוון דווקא ל-ynet אני מתכוון לכל העיתונים, גם ynet, ואילו הכתב והעורך שם היו מבינים בעיתונות הם היו הולכים כמו שאני הלכתי אחורה באותו אתר אינטרנט ומביאים את הסיפור מה היה איך קרה, אבל פה הם מסתפקים בידיעה קצרה:

בית המשפט לתעבורה בעכו גזר שמונה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי על צעיר בן 20 מנהריה, שהורשע בגרימת מותה ברשלנות של אישה לאחר שדרס אותה למוות בטיילת בנהריה. על פי כתב האישום, סופיה ליין בת ה-67 צעדה עם בעלה בטיילת בעיר באוקטובר 2010 כשלפתע הגיח הצעיר על קטנוע והתנגש בה. היא נפלה, נחבלה בראשה ומתה במקום.

זה תיאור כה קצר, כה רזה. אף אחד לא מבין את הקטע שהיה באמת, הרי התמונה היא מזעזעת. תחשבו על זה - זוג פנסיונרים באמצע שנות השישים פלוס, כל כך רומנטי, מטיילים יד ביד בטיילת ואז מגיח, תוך כדי ביצוע שלוש-ארבע-חמש עבירות, פרחח מגעיל, עוד פרי באושים של החברה הישראלית האלימה. הוא נכנס היכן שאסור להיכנס עם אופנוע, אין לו את הרישוי, אין לו את הביטוח, אין לו כלום ופשוט דורס אותה למוות. זה לא שהטיילת זו טיילת של חצי מטר רוחב, זו טיילת טיילת! פשוט נכנס בה והורג אותה, לטעמי רוצח אותה. מה ערך חיי אדם במדינת ישראל? שמונה חודשי מאסר על רצח-הריגה?! זאת לא תאונת דרכים! אני לא יודע אם דעתם של השופטים השתבשה, אני לא מבין למה שר המשפטים של מדינת ישראל (עכשיו יש שרה אבל הראש שלה נמצא בהסכמי שלום, לא בענייני משפטים)  למה אין פה התערבות בוטה אחת ולתמיד בפסקי דין שיכולים להוציא אדם מדעתו?! תחשבו, זו דמגוגיה מה שאני אומר אבל לא דמגוגיה זולה - תחשבו שאלו אבא ואימא שלכם שבאים לבקר אתכם בנהריה. זוג קשישים חביב, רומנטי קצת, הולך יד ביד על הטיילת ופתאום איזה חתיכת חרא "מתחרע" על אופנוע כמו שאנחנו רואים כל יום בחופי הרחצה, על המדרכות בכל עיר בישראל היום אופנוענים, קטנועים, אופניים, קטנועים פחות שליש תעשו חשבון, חמישה חודשים. נגמר הסיפור. והאישה מתה.

מישהו צריך לתת את הדעת על זה. אני לא יודע אם חברי הכנסת או השרים, אם המשטרה או מערך בתי המשפט, אבל צריך לשים לזה קץ אחרת הבריונות הזאת תימשך.

וזו לא פעם ראשונה, שנייה או שלישית שאנשים ש"מתחרעים" ופוגעים בבני אדם חפים מפשע, וכשזה מגיע לבית המשפט, לקולא. אין מקום לקולא בדברים האלה!!!

אלה הדברים הרציניים שהורסים מדינה, יש עוד דברים חיצוניים כמו למשל הרב עובדיה יוסף, אדם חסר נימוס ובוטה שבניגוד לכל הכללים מקלל, מגדף ומאיים. אתמול נדהמתי לשמוע את מה שהוא מאחל לנבחרי העם, שרים אנשים מכובדים, שדנים בשוויון בנטל.
הוא אמר תוריד אותם לבאר שחת, הוא מדבר עם אלוהים. אתם יודעים מה זה באר שחת? באר שחת במקומותינו זה אחד משבעת השמות הנלווים לגיהנום לאותו מקום... בקיצור עזבו, אני לא צריך לתת פרשנות לדברי הרב עובדיה. הוא שולח אותם למיתה, לא סתם מיתה גם למיתה וגם לגיהנום. איפה נשמע דבר כזה?! עכשיו זו לא פעם ראשונה, הוא בזמנו קילל קללות נוראיות את כל מי שדעתו לא הייתה כדעתו, וזה הופך להיות בלתי נסבל, ומה שיותר בלתי נסבל זה שכלומניקים כמו ראש הממשלה נתניהו, הנשיא פרס, פואד בן אליעזר ופוליטיקאים נוספים, לא חשוב מאיזה צד של המפה הפוליטית, כל הפוליטיקאים המיושנים והמעצבנים והמגעילים, תסלחו לי על הביטוי, הולכים לנשק לו את היד. באים להתרפס בפניו שייתן להם כאפה. איזו מדינה זו?! פגאנים! עובדי אלילים! פרימיטיביים! חסרי בושה! נמאסתם. אתם לא רק מושחתים אתם כלומניקים, כלומניקים! טפו!

27/05/2013
הישארו מעודכנים