103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

גבי מביע את דעתו על הידיעה בנוגע אליו: "כשיש כתבה העובדות לפעמים מאבדות משמעות"

גבי מביע את דעתו על הדברים שנכתבו באתר של יואב יצחק 'news 1' בנוגע להתנצלות שלו בעקבות מה שאמר על בנק לאומיהערה בנימה אישית, לפני שבוע הקראתי בתכניתי את פסק הדין של מועצת העיתונות אשר נזף בי וב'רדיו ללא הפסקה' על כך שכיניתי במילים קשות מנשוא את משלחת עובדי בנק לאומי שיצאו ביום הזיכרון לשואה האחרון לאושוויץ וצעדו במשעולי אושוויץ עם לוגו מסחרי של בנק לאומי. אני חשבתי שזה חילול השואה, אני חשבתי שזו התנהגות בלתי נסבלת ונכון שהשתמשתי כלפיהם במילים מאוד מאוד קשות, אגב בימים מסוימים ב'רדיו ללא הפסקה' אנשים משתמשים במילים קשות מאלה ולא בענייני שואה אלא בענייני סמרטוטים אדומים ואף אחד לא מעמיד אותם לדין אבל אני גאה בכך שמועצת העיתונות נזפה בי ואין לי שום בעיה עם זה.

עם מה יש לי כן בעיה? אתמול קיבלתי התראת גוגל כי כל פעם שעולה השם גבי גזית בגוגל אני מקבל התראה וההתראה הובילה אותי לאתר שאחדים מכם מכירים אותו, אחדים לא, הקרוי 'מחלקה ראשונה' של יואב יצחק. ואז הייתה שם כתבה - "גבי גזית ננזף ע"י מועצת העיתונות", במין שמחה לאיד כזאת שגם עם זה אין לי בעיה מה אכפת לי? עם מה יש לי בעיה? עם זה שכשיש סיפור טוב אז פתאום העובדות כבר לא כל כך חשובות, ומי שכתב את הסיפור ב'מחלקה ראשונה' כתב -  "גבי גזית ננזף על כך שהוא כינה בכינויי גנאי את משלחת עובדי בנק לאומי שיצאה לאושוויץ". יש לי כבוד אדיר לאנשים שיוצאים לאושוויץ אבל מישהו שכח לכתוב שם שכינויי הגנאי היו בגין זה שהם הסתובבו עם הלוגו המסחרי ועשו פרסומת לבנק לאומי באותו מקום, ולכן כל הרעיון עוות לחלוטין, כל כוונתי הטובה עוותה לחלוטין!

ראיתי צורך לעצמי להרים טלפון ליואב יצחק ולהפנות את תשומת ליבו כעורך הראשי של האתר, מה גם שיואב יצחק לעיתים קרובות על תקן של תחקירן ועיתונאי הגון ורב מעללים מופיע גם בתכנית הזאת לעיתים מזומנות כדי לספר על הישגיו העיתונאים. דיברתי עם יואב יצחק, הסברתי לו את העניין, הוא אמר לי -'תן לי לטפל בזה', עד לעצם הרגע הזה אין שינוי בכתבה הזו, אני בדקתי אותה הבוקר, אלא אם כן בשעתיים האחרונות קרה משהו, שום דבר. מי שמתעקש להיכנס לאתר 'מחלקה ראשונה' עדיין ימצא את הסיפור שגבי גזית כעס על עובדי בנק לאומי כי הם נסעו לאושוויץ, שזה שקר מתועב! גבי גזית מכבד את עובדי בנק לאומי וכל בנק אחר שנוסעים לאושוויץ אבל לא עם לוגואים מסחריים, אוושויץ זה לא יריד וזה לא כוכב נולד, לשם לא הולכים עם לוגו מסחרי, צריך קצת כבוד להורים שלנו ולסבים ולסבתות שלנו.

אז אני רוצה להגיד לך יואב יצחק 'מחלקה ראשונה' - תתבייש לך שאתה נותן יד לכתבה שקרית ועלובה מן הסוג הזה, ולמרות שהתראתי בפניך אתמול בשעה שתיים וחצי בצהריים לא עשיתם עם זה דבר. אני יודע שמעטים מאוד  האנשים שנכנסים לאתר הזה, ומעטים עוד יותר יקראו את זה כי זה נמצא באחד העמודים האחוריים אבל היות שאני לעולם לעולם מאחורי המיקרופון הזה לא אומר מילה אלא אם כן אבדוק אותה 7-8 פעמים, יכול להיות שאני יכול לחטוא בדיבור בוטה, בגסות רוח מסוימת כאשר הנסיבות מצריכות את זה, אבל לעולם אני לא אומר משהו שאין לו שום סימוכין עובדתיים. עכשיו כבר לא אכפת לי אם כבר יתקנו את זה ב'מחלקה ראשונה' כי הנזק שנעשה לי כבר נעשה, והוא הציג אותי כחתיכת אידיוט שכועס על אנשים שנוסעים לאושוויץ, אז זהו זה שלא, ואני אמשיך להחזיק בדעתי שמי שנוסע לאושוויץ שיישל נעליו מעל רגליו ויסתובב בקדושה ובתחושת זיכרון עמוקה, ולא ינופף שום דבר שמזכיר סמלים מסחריים. זה הכל, זאת הערה שרציתי לומר על עיתונות טובה ועל עיתונות חפיפניקית. זה קצת חרה לי באופן אישי ולכן טרחתי להביא באוזניכם את הדבר הזה, לשמחתי הרבה רבים מן הטוקבקים שהיו באותה כתבה הזדהו כמובן עם הכעס שלי אבל לטובת אלה שלא אז אני רוצה שתדעו את האמת כי האמת חשובה לי יותר מכל.

19/08/2013
הישארו מעודכנים